Jump to content
Sign in to follow this  
Qadrat

Honda dorobienie kluczyka

Recommended Posts

Czy dorobienie zwykłego kluczyka do Hondy z 1991 roku to faktycznie taki problem? Ślusarzem nie jestem ale z wyglądu to zwykły kluczyk bez immo a już 3 punkty dorabiania kluczy nie podołały. W każdym słyszę to samo: panie, to jest kluczyk 2 stopniowy, tu trzeba ręcznie szlifować. No i te kluczyki, co dorobili to niestety żaden nie działa. Zna ktoś jakiś punkt, gdzie mogę wysłać ten kluczyk ale żeby dorobili w 100% działający? 

spacer.png

Co znaczy  że dorobione kluczyki nie działają? 

Dorabiałem 2 kluczyki do Hondy, raz hornet  nastepnie vfr. W obu przypadkach surówki zakupione na Alle. Ślusarze skopiowali bez marudzenia lecz w przypadku vfr kopia nie działa na otwarcie kanapy, nie mogę włożyć kluczyka w zamek tak samo głęboko jak ori. W stacyjce i zbiorniku nie ma tego problemu 

To znaczy, że nie działają. Wchodzi w stacyjkę ale przekręcić się nie da.

Surówki z allegro są wątpliwej jakości. Sąsiad niedawno dorabiał do horneta i momentalnie się wygiął. Znam jedno miejsce w Wawie gdzie mają własne surówki, dorabiałem tam kluczyki do fazera i cebry i nigdy problemu nie było. Robione na maszynie więc z tym ręcznym szlifowaniem to jakieś pierdolenie.

Why... So... Serious

2 minuty temu, Limo napisał:

Robione na maszynie więc z tym ręcznym szlifowaniem to jakieś pierdolenie.

W tych punktach, które odwiedziłem też robili na maszynie tylko później słyszałem to magiczne stwierdzenie "ten kluczyk jest dwustopniowy i trzeba teraz ręcznie go podszlifować po obu stronach", nie wiem co to znaczy. No i szlifowali na szlifierce taśmowej ale jak poszedłem przymierzyć to żaden z dorobionych kluczyków nie pasował. Albo amatorska maszyna i amatorzy - dorabiacze albo cholera wie dlatego pytam bo może ktoś tu jest ślusarzem z doświadczeniem i zna temat.

To może do revere jest inny kluczyk. Ja na te dwa co dorabiałem czekałem 5 minut 🙂

Why... So... Serious

A masz ten niedziałający egzemplarz? 

To prosty kluczyk łatwy do poprawienia pilnikiem iglakiem, no chyba że zebrali za dużo materiału. 

Od 30 lat wszelkie kluczyki dorabia mi Starzonek w Szamotułach, ale to ciut daleko. 

Ostatnio mi do Pacifica sprawił i OK.