Skocz do zawartości

Honda dorobienie kluczyka


Rekomendowane odpowiedzi

Czy dorobienie zwykłego kluczyka do Hondy z 1991 roku to faktycznie taki problem? Ślusarzem nie jestem ale z wyglądu to zwykły kluczyk bez immo a już 3 punkty dorabiania kluczy nie podołały. W każdym słyszę to samo: panie, to jest kluczyk 2 stopniowy, tu trzeba ręcznie szlifować. No i te kluczyki, co dorobili to niestety żaden nie działa. Zna ktoś jakiś punkt, gdzie mogę wysłać ten kluczyk ale żeby dorobili w 100% działający? 

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy  że dorobione kluczyki nie działają? 

Dorabiałem 2 kluczyki do Hondy, raz hornet  nastepnie vfr. W obu przypadkach surówki zakupione na Alle. Ślusarze skopiowali bez marudzenia lecz w przypadku vfr kopia nie działa na otwarcie kanapy, nie mogę włożyć kluczyka w zamek tak samo głęboko jak ori. W stacyjce i zbiorniku nie ma tego problemu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Surówki z allegro są wątpliwej jakości. Sąsiad niedawno dorabiał do horneta i momentalnie się wygiął. Znam jedno miejsce w Wawie gdzie mają własne surówki, dorabiałem tam kluczyki do fazera i cebry i nigdy problemu nie było. Robione na maszynie więc z tym ręcznym szlifowaniem to jakieś pierdolenie.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Limo napisał:

 Robione na maszynie więc z tym ręcznym szlifowaniem to jakieś pierdolenie.

W tych punktach, które odwiedziłem też robili na maszynie tylko później słyszałem to magiczne stwierdzenie "ten kluczyk jest dwustopniowy i trzeba teraz ręcznie go podszlifować po obu stronach", nie wiem co to znaczy. No i szlifowali na szlifierce taśmowej ale jak poszedłem przymierzyć to żaden z dorobionych kluczyków nie pasował. Albo amatorska maszyna i amatorzy - dorabiacze albo cholera wie dlatego pytam bo może ktoś tu jest ślusarzem z doświadczeniem i zna temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz ten niedziałający egzemplarz? 

To prosty kluczyk łatwy do poprawienia pilnikiem iglakiem, no chyba że zebrali za dużo materiału. 

Od 30 lat wszelkie kluczyki dorabia mi Starzonek w Szamotułach, ale to ciut daleko. 

Ostatnio mi do Pacifica sprawił i OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...