Skocz do zawartości

Spawanie tłumika.


mcink
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z pospawaniem pęknięcia tłumika sportowego firmy art. Jest wykonany z bardzo chudej stali (wygląda na stal nierdzewną ). Postanowiłem nałożyć łatkę z stali nierdzewnej i obspawać metodą tig w oslonie argonu, próbowałem tez spawac migomatem. Problem polega na tym, że gdy spaw zaczyna stygnąć to następuje pęknięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyletki nie pospawasz. Trudno coś doradzić w kwestii spawania gównolitu ale nie lepiej zainwestować w zdrowszy i lepszy tłumik?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założony mam już oryginał, a ten chciałem połatać i moze bym go sprzedał miał fajny glośny i basowy dźwiek. Spawał to człowiek z doświadczeniem co zajmuje sie. Spawaniem nierdzewki. Dziwił sie co to moze być za stop ,ze tak sie zachowuje i pęka na granicy spawu.

Tu są zdjęcia 

9f672b5403a5.jpg

4bdbd87608e1.jpg

5401908ef85e.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy zalatwial tego fachowca i faktycznie nie najlepiej to wyglada. Moje próby bez doswiadczenia migomatem lepiej wygladały, ale fakt faktem dlaczego ten spawa pęka tak samo było po migomacie, slychac tylko takie trzaskanie i jest peknięcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo za duży amperaż do tego wygląda , że zamiast inox dawał styalowy topnik i to bez gazu.

Omijaj tego "fachowca" na 4 kilometry.

 

Wytnij otwót i ta blaszka powinna ładnie się w ten otwór wpasować. ładnie opspawane to wystarczy mały szlif i polerka i nie widać że coś było robione.

NIe mam zdjęcia, kiedyś robiłem to w wydechu po szlifie. PO polerce tylko światło się załamywało.

 

 

Damian85: ,,Łapy mają być luźne i mają sobie "dyndać", tj. wisieć jak flaki.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...