Skocz do zawartości

Ocena ogłoszeń przed zakupem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Otóż cały czas poszukuję motocykla. Niestety limit A2 bardzo ogranicza możliwości przez co do tej pory z Waszą pomocą znalazłem jedno ciekawe ogłoszenie (niestety okazał się to potwór pijący 8-9l/100km). Nie chce zaśmiecać tematu ogólnego na temat A2 więc chcę wrzucić tu parę ogłoszeń, może ktoś z Was w wolnej chwili będzie miał ochotę na nie zerknąć żebym nie jechał 300KM a na miejscu dowiedział się, że motor to klocki lego. 

 

Tutaj niestety jedno i drugie moto od handlarzy, warto w ogóle interesować się nimi? Jeśli macie jakieś uwagi bądź porady na temat pytań do sprzedających to też śmiało usłyszę co o tym sądzicie:

 

https://www.otomoto.pl/oferta/honda-cbf-cbf-500-25-kw-na-kat-prawo-jazdy-a2-ID6C3WRk.html?

 

https://www.olx.pl/oferta/honda-cbf-600-2008-r-kat-a2-CID5-IDzA9e1.html#0b81965630

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magiczne 37 tys km. Ja mam trypla 2000r i tez ma 37 😁

panie ja nie wiem ja tym nie jeździłem widać co jest. 😒

Opis jak to handlarz. Ja bym dzwonił i rozmawiał bo nieraz jak już usłyszy się przez tel cwaniaka to aż się jechać nie chce bo wiesz ze to się nie uda. Jak nie jakaś okazja to ja bym nie dymal taki kawał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Tomek515 napisał:

Magiczne 37 tys km. Ja mam trypla 2000r i tez ma 37 😁

panie ja nie wiem ja tym nie jeździłem widać co jest. 😒

Opis jak to handlarz. Ja bym dzwonił i rozmawiał bo nieraz jak już usłyszy się przez tel cwaniaka to aż się jechać nie chce bo wiesz ze to się nie uda. Jak nie jakaś okazja to ja bym nie dymal taki kawał.

No właśnie dlatego pierw pytam Was bo moja wiedza na temat moto jest minimalna. Mimo wszystko taki wyjazd na oględziny z mechanikiem to lekko 400-500 zł więc trzy/cztery wtopy i wyszło by, że kupię pierwszy złom i sam go zrobię w tej samej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co warto zapytać sprzedawcy biorąc pod uwagę, że to dealer? oprócz stanu eksploatacyjnego poszczególnych elementów typu łańcuch, opony, tarcze, klocki. Stanu ogólnego oraz czy miał wypadki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi, moto nie jest zarejestrowany w PL. Nie ma OC. Czy istnieje możliwość powrotu na maszynie do domu? Z tego co czytam potrzebuję 30 dniowe OC oraz blachy ale sprzedawca mówi, że takowych nie ma ("może coś załatwię"). Co sądzicie na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bimbak napisał:

To nie będzie legalne. Zeby się nim poruszać po drogach musi być dopuszczony do ruchu i mieć oc. W takiej sytuacji jedyna legalna opcja to moto na przyczepke.

A 30 dniowe OC nie wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja pojazd ma ważne tablice rejestracyjne i dowód rejestracyjny lub tablice tzw wywozowe i tymczasowy dowód. Inaczej ... jak moto nie ma blach tzn ze jest wyrejestrowane tym samym nie jest dopuszczone do ruchu. Nie każdy kraj w eu daje blachy tymczasowe / wywozowe więc takim motem nie da się legalnie poruszać po drogach.
Inny temat to co za to grozi ... ale to przemilcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim tam pojadę znalazłem jeszcze CBFkę na miejscu:

https://www.otomoto.pl/oferta/honda-cbf-honda-cbf-500-cm-zadbana-perelka-maly-przebieg-kufer-wydech-ixil-ID6BYpEq.html#5ae1ce4f1c 

 

Co o niej sądzicie?

Ah, no i z tego co tu jest napisane nie ma ABS niestety.. Jeszcze jak według Was stosunek ceny do jakości? Bo z tego co widzę CBF są no... nieco tańsze, rozumiem, że tu może być "ideał" mimo wszystko kupić za 5 i wyremontować za 3 to wciąż mniej niż 10. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na miejscu to podjez i obejrzyj to bedziesz wiedzial:) 

Swoja droga przeglad sie konczy za miesiac wiec jesli sie bedziesz decydowal to niech Ci przynajmniej swiezy orzeglad ogarnie a i tak mysle, ze cos bedziesz mogl utargowac jak sie uprzesz;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ceny sie nie negocjuje przez telefon:) 

Ja na twoim miejscu bym pojechal obejrzec skoro to niedaleko. Nie masz nic do stracenia. 

A jak kolezka zobaczy ze jestes rzeczywiscie zainteresowany to i bedzie bardziej sklonny do ustepstw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...