Skocz do zawartości

Yamaha WR 250f 2006 - Pierwsze moto


danteforum
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ludziska 🙂
Zakupiłem dziś motocykl Yamaha WR250f. Pomimo tego, że mam już na karku 30 lat ciesze się, a za razem jestem przerażony jak 10 letni chłoposzek 😄 
Jest to moje pierwsze moto. Jeszcze nim nie jechałem. Najpierw muszę zakupić kaska i resztę stroju, a kolega musi uporać się z gasnącym silnikiem  na niskich obrotach.
Motocykl kupiłem od prywatnej osoby która nie miała pojęcie w jakim stanie jest silnik, oraz ile motogodzin ma przejechane. Motocykl był sprowadzony z Belgii i stał w Polsce ponad rok(osoba która miała śmigać bała się na niego wsiąść).

Pomimo niewiedzy odnośnie silnika oraz przygasania, zdecydowałem się zakupić moto prawie 2tyś taniej aniżeli był wystawiony. Mam nadzieję, że nie popełniłem błędu 😄 No ale to wyjdzie z czasem.

W motocyklu jest kilka rzeczy do zrobienia. Ja mam także kilka pytań do Was, ponieważ nie wszystko sam ogarnę.

1 (zdjęcie 1 i 2 i 3 i 4) - Rok 2006. Czy w tym roczniku powinna być normalna stacyjka, prędkościomierz lub jakikolwiek wyświetlacz ? Do odpalenia zapłonu jest tylko mały czerwony przycisk na środku(co nie do końca mi się podoba)
2  światła włączają się jak odpalę motocykl. Chyba nie tak powinno być i powinien być jakiś przycisk do światła ?
3 (zdjęcie 5)Gumowa rurka jest owinięta sreberkiem od Michałka 😄 Wiem po co, ale co można tam zrobić, żeby nie wyglądało tak tragicznie ?
4 (zdjęcie 6) Dekompresator, tak ? Ale teraz... Kiedy go używać ? Bo do czego jest to coś tam czytałem. Ale jak silnik odpala za każdym razem z palca to co nie ruszać w ogóle dekompresatora ?
5 (zdjęcie 7) Co to jest ? (Nakrętka z bagnetem) Na ramie po lewej stornie obok chłodnicy... Płyn chłodnicy ?
6 (zdjęcie 8 ) Co to za chore kombinację przy gaźniku. Jakieś trytytytki... Co to za element ?
7 (zdjęcie 9) Ta zębatka lata świetności ma chyba już za sobą. Czy mogę wymienić tylko zębatkę czy muszę wymienić od razu tylną zębatkę i łańcuch ?
8 Kolega mechanik mówi, że w oponach nie ma dętki. Tylko jakieś gąbki. Do jakiej jazdy te gąbki ? Czy lepiej zmienić na dętkę ?
9 Jadąc po asfalcie ze średnią prędkością wyczuwalne są drgania kierownicy. Co może być tego powodem? Koło przednie nie jest wycentrowane i lekko bije.
10 (zdjęcie 10) Czy jest możliwość zamontować taki wyświetlacz/prędkościomierz czy co to tam w sobie jeszcze ma 

Chwilowo tyle pytań 🙂 Będę wdzięczny za podpowiedzi 🙂 Mam zamiar dopieścić motocykl i nauczyć się jeździć 😄 To w końcu mój pierwszy motocykl.
Temat będę ciągnął dalej ponieważ chciałem Wam pokazywać swoje przeróbki i poprawki 🙂


Pozdrawiam 😄

 

20190417_193001.jpg

IMG_20190702_161105.jpg

IMG_20190702_161051.jpg

IMG_20190702_161100.jpg

IMG_20190702_161229 (1).jpg

IMG_20190702_161229.jpg

IMG_20190702_160946.jpg

IMG_20190702_160931.jpg

IMG_20190702_160936.jpg

Wyświetlacz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz świadomość tego, że po trzeciej powtórce będziesz miał ulop naukowy na lekturę fm, bez prawa pisania..? tak tylko zwracam uwagę, zanim powtórzysz ten sam temat trzeci raz

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jeszua napisał:

masz świadomość tego, że po trzeciej powtórce będziesz miał ulop naukowy na lekturę fm, bez prawa pisania..? tak tylko zwracam uwagę, zanim powtórzysz ten sam temat trzeci raz

jsz

Wcześniejszy temat zmienię. Nie byłem po prostu pewien w jakim dziale napisać post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 24.07.2019 o 22:40, Natalia Cattiva napisał:

PS. nie ma za co........................

Przepraszam i dziękuję 🙂
Chociaż informacje się nie przydały 😛 Sprawdziłem moto po vin'ie i okazało się, że jest z 2005 roku 😛 Ale już ogarnąłem sobie instrukcje.

 

W dniu 28.07.2019 o 13:48, emes321 napisał:

i jak tam moto? gaznik wyregulowany? juzn ie gasnie? znalazles odpowiedzi na swoje pytania? z tym plynem chlodniczym to tam ostroznie

Gaźnik zrobiony. Pali z pierwszego kopa. Rozrusznik też daje radę. Znalazłem odpowiedzi na moje pytania 🙂 Dziękuję 🙂 
No płynu nie będę tam lał 😄 

Obecnie zastanawiam się nad zakupem Lokalizatora GPS. W danej chwili moto stoi zapięty w blokadę z alarmem, no ale zawsze będę spał spokojnie jak będę miał ten lokalizator 😄

Tym bardziej, że wczoraj wieczorem uruchomił się alarm 😛 Ciekaw jestem czy ktoś majstrował czy może jakiś koteł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam ponownie 🙂
Przymierzam się do wymiany plastików ma motocyklu. Na pierwszy ogień idzie lampa. I teraz moje pytanko. Jak jest z tymi kolorami Yamahy.
Znalazłem fajną stronkę. I wyskakują mi tam dwa kolory - Deep Purplish Blue Solid E (DPBSE) 0583  Jako kolor podstawowy i Deep Purplish Blue Metallic C (DPBMC)  0564  Jako kolor Ram. Czyli mam rozumieć, że każdy model Yamahy miał taki sam kolor podstawowy i jakiej lampy bym nie kupił to będzie kolorystycznie pasować do plastików ?
Jak sprawdzam nowsze modele to kod koloru podstawowego jest taki sam, ale jak spoglądam na lampę która leży obok mnie to jej kolor bardziej przypomina mi kolor Ramy aniżeli kolor podstawowy Yamahy... Nie wiem czy to oczy mi płatają figla czy po prostu producenci części zamiennych nie przykładają się do koloru 🙂
Jak było u was z doborem części i koloru ?

Myślę o tego typu lampie, ale w numerach OEM niestety nie ma numeru mojej oryginalnej lampy. Pytanie czy będzie pasować i czy kolor ten sam...

Edytowane przez danteforum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...