Jump to content
Sign in to follow this  
Tomek515

Zmniejszenie średnicy płytek zaworowych- Kraków, okolice, wysyłka

Recommended Posts

Posted (edited)

Witam kolegów. 

Chcę wyregulować zawory w aprilia pegaso 650 i jak każdy mam problem z płytkami zaworowymi które mają 30 mm i grubość ponad 3mm. Płytek takich kupić się praktycznie nie da. Jedyna metoda to zmniejszenie średnicy płytki powszechnie dostępnej 31mm.

I tu pytanie czy kojarzy ktoś warsztat w Krakowie/okolicach który byłby w stanie wykonać taką usługę. Ewentualnie firma do tórej można by coś wysłać. 

Obdzwoniłem już sporo firm które regenerują głowice i w jednej tylko gość mówił że mieli taka maszynę ale szef sprzedał 😄

Kilka razy było też panie jak nie ma płytek takich?  Oddzwoń Pan za 10 min to sprawdzę bo są. No i nie ma. 

Edited by Tomek515

Godzinę temu, Tomek515 napisał:

Obdzwoniłem już sporo firm które regenerują głowice i w jednej tylko gość mówił że mieli taka maszynę ale szef sprzedał 😄

Mieli pewnie na myśli magnesówkę do płaszczyzn, bo taka maszyna, która by była w stanie zmniejszyć średnicę takiej płytki, raczej nie istnieje, biorąc pod uwagę jej twardość i stosunek średnicy do grubości. Choć świat idzie naprzód 🙂

Pozostaje rzeżba.

Godzinę temu, grizzli napisał:

Pozostaje rzeżba.

🙄😞

Kurde szczerze mówiąc wolał bym coś pl choć jak nie będzie wyjścia to może i tak ale jakoś ludzie w tym pegaso zawory regulują i janusze te płytki dorabiają. Może ktoś z forum miał tego ananasa i coś jeszcze podpowie? 

Ale mam ciśnienie 😡

55 minut temu, Tomek515 napisał:

🙄😞

Kurde szczerze mówiąc wolał bym coś pl choć jak nie będzie wyjścia to może i tak ale jakoś ludzie w tym pegaso zawory regulują i janusze te płytki dorabiają. Może ktoś z forum miał tego ananasa i coś jeszcze podpowie? 

Ale mam ciśnienie 😡

Cierpliwości, szukam w samochodówce.

Sprawdzałeś dokładnie jakie płytki potrzebujesz? Występują o średnicy 29 i 29,5mm i grubości ponad 3mm.

Posted (edited)

Zdecydowanie potrzebuje 30,00 średnicy. 

Już zastanawiam się nad wyciągnięciem szklanek i ich podtoczeniem ale nie chciał bym przekombinować.

Edited by Tomek515

Podałem Ci linka gdzie kupisz takie jakich potrzebujesz. Uprzedzając ripostę, zdarza mi się wysyłać rzeczy do Australii i z reguły idzie to ok. 2 tygodnie więc nie ma tragedii.

Why... So... Serious

Słabo to wygląda. Rozpatrz propozycję Limo, choć nie wiem, jakie będą koszty. Roztoczenie szklanek pod 31 to nie jest zły pomysł i brak kłopotu z regulacją w przyszłości, ale nie wiem, jaką mają twardość. Płytki 30 występują w autach, ale nie mają wymaganej grubości. Zostaje jeszcze zabawa z zaworami i gniazdami, a pózniej szlifowanie po grubości, ale to już generuje koszty. Rozmawiałem ze szlifierzem, z którym współpracuję, i nic sensownego (czytaj taniego) też nie wymyślił. Jeśli faktycznie tych płytek nie ma na rynku, zostaje rzeżba. Swoją drogą dziwne, że są niedostępne.

Zagłębiłem się trochę w temat i problem faktycznie istnieje. Ktoś twierdził,że mechanik mu bez problemu na maszynie przeszlifował płytki na średnicy, ale ja takiej maszyny i sposobu zamocowania płytki nie znam.

1 hour ago, grizzli said:

Roztoczenie szklanek pod 31 to nie jest zły pomysł i brak kłopotu z regulacją w przyszłości, ale nie wiem, jaką mają twardość.

I właśnie o twardość się rozchodzi. Może się to okazać bardzo kosztownym pomysłem.

Why... So... Serious

Oddałem do warsztatu który regeneruje głowice, początkowo jak dzwoniłem to nie bardzo chcieli to zrobić. W sumie muszę zeszlifować 1 po średnicy reszta po grubości 😁

W dniu 5.07.2019 o 14:16, Tomek515 napisał:

Oddałem do warsztatu który regeneruje głowice, początkowo jak dzwoniłem to nie bardzo chcieli to zrobić. W sumie muszę zeszlifować 1 po średnicy reszta po grubości 😁

Z zawodowej ciekawości-dali radę zeszlifować po średnicy?

Ja po takim wkurzeniu kupił silnik BMW F 650 i miał części od ręki...chyba, że Kolega chce troche tylko pojeździć i sprzedać ...

9 godzin temu, grizzli napisał:

Z zawodowej ciekawości-dali radę zeszlifować po średnicy?

Tak dali radę. Pytałem czy jest to dla nich prosta robota i można komuś polecić ze robią czy raczej nietypowa i wola tego unikać. Pan powiedział ze zawsze pomogą jak jest problem i dla tego nie odmówili. Nadmienił iż problem tkwi w twardości tego materialu. Za zeszlifowanie 3 płytek po grubości i jednej po średnicy dałem 20zl.

8 godzin temu, jannikiel napisał:

Ja po takim wkurzeniu kupił silnik BMW F 650 i miał części od ręki...chyba, że Kolega chce troche tylko pojeździć i sprzedać ...

Nie głupi pomysł. Do pegaso łańcuch rozrządu 250 do gs polowe tańszy. Płytki zaworowe od ręki i pewnie wiele innych. Plusem w pegaso ze wyżej siedzisko i lepszy osprzęt niż w gs ale silnik można by przerzucić.

Co do w/w płytek to kolejny raz nie będę tak się z tym gimnastykował tylko wyciągam szklanki i przerabiam na 31 mm i później mam je za 6,50 od ręki.

Sign in to follow this  

• Create New...