Skocz do zawartości

Weryfikacja szkód po stłuczce


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, miałem ostatnio nieprzyjemność uczestniczyć w stłuczce. Stojąc za samochodem ten zaczął cofać, jako, że nie bardzo miałem jak uciec to kładąc motocykl ten uderzył mnie w bok (Na czerwono zaznaczyłem w co uderzył, a przynajmniej tak wnioskuje po obrażeniach, plastik jest przerysowany).
I teraz takie pytanie, czy mogło dojść do jakichś obrażeń, po za oczywistymi stratami jeśli chodzi o porysowany element. Plastik nawet nie pękł, bo i samochód nie zameldował się we mnie z dużą prędkością.
Jadąc na prostej (przynajmniej na pierwszy rzut oka) trasie wydaje mi się, że przy około 100km/h kierownica trochę wężykuje. O ile pamiętam wcześniej nie było takich sytuacji, szczególnie, że wymieniałem łożysko główki ramy. Z drugiej strony zastanawiam się czy nie jest to spowodowane wytartym i prawdopodobnie wbitym do środka obciążnikiem na kierownicy.
Oświadczenie ze sprawcą oczywiście spisałem, ale z drugiej strony, jeśli to tylko drobnostki to wolałbym uniknąć angażowania ubezpieczyciela (wydaje mi się, że to będzie więcej roboty), ale chciałbym jednak zweryfikować, czy z motocyklem jest wszystko w porządku. Czy w warsztacie zajmują się w ogóle takimi weryfikacjami, czy na własną rękę muszę sobie takie rzeczy zweryfikować? Czy lepiej to olać, zgłosić ubezpieczycielowi, niech rzeczoznawca przyjedzie i on to oceni?
Z góry dziękuje za pomoc 😉

Honda_CB500_l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz syndrom poglebowy. Nie zwracałeś wcześniej uwagi na te "jakby wężykowanie" O takich pierdół nie gnie się motór.
Policz koszt malowania plastiku, nowych odważników, klamki sprzęgła i co tam jeszcze się porysowało i podaj kwotę sprawcy. Jak wyjmie z portfela to ok a jak zacznie kwękać to ubezpieczyciel ( w końcu po to jest OC)...

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...