Skocz do zawartości

Honda Revere NTV 650 - w końcu jest


Qadrat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu chodził mi po głowie zakup jakiegoś sprzętu, który można nazwać youngtimerem a takim właśnie w moich oczach była NTV Revere. Klasyczny golas z okrągłą lampą, napędzany V2 chłodzoną cieczą, napęd wałem kardana - to sprawiało, że zawsze chciałem ten sprzęt mieć ale nie było okazji. Niedawno wziąłem się za szukanie takiego motocykla i znalazłem fajną sztukę, oddaloną ode mnie o... 6  km. 

Pojechałem, na miejscu okazało się, że Honda w pełnym oryginalnym malowaniu, oryginalne naklejki, bardzo ładnie pracuje, zadbana. Od razu wziąłem. To mój pierwszy motocykl z silnikiem V, którym mogłem dłużej pojeździć i wrażenia bardzo pozytywne, gładko pracuje, bardzo mi odpowiada charakterystyka silnika, świetny dźwięk. Zdejmę tylko te paskudne stelaże bo może i praktyczne - ale szpecą tego klasyka.

Jestem zaskoczony jakością wykonania tego motocykla, ma blisko 30 lat a ślady zużycia znikome. Silnik ZERO wycieków, jedynie do poprawy są połączenia elektryczne / masowe bo przy włączonym kierunku na wolnych widać jak przednie światło lekko przygasa.

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namówiłem kumpla i KUPIŁ DOKŁADNIE TO SAMO!!!

Dał 4400 razem z tymi wiejskimi stelażami. 

Maszynka piękna, tylko w porównaniu z moim Pacifikiem daje cały wiatr na klatę. 

Możesz zapodać jakiś dźwięk silnika bo nie za bardzo wiemy, czy ten nasz egzemplarz 

ma równy rytm. 

No i praca skrzyni w porównaniu z PC800 to porównanie Bizona z Lamborghini

(jeździłem to wiem - znaczy się traktorem do zbioru winogron 🙂   ) 

 

Ogólnie POGRATULOWAĆ

 

 

Cytat

Momentami to wygląda jak kopia gs500 🙂

Suza jest o 20% mniejsza..

Edytowane przez wiciu_r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.07.2019 o 23:49, Wertyder napisał:

Momentami to wygląda jak kopia gs500 :). Fajne moto. To chyba silnik jaki był w trampku?

Ten silnik to konstrukcja dość leciwa ale stopniowo rozwijana i siedział bodajże właśnie w Transalpie.

Teraz przez cały tydzień rozkręcałem ten motocykl i prześwietlałem pod każdym kątem. Zdjąłem stelaże kufrów ale nie udało mi się przywrócić oryginalnych kierunkowskazów bo poprzednik przerobił te hondowskie mocowania kierunków (tzw. gumowe ramię) na te od starej CBR 900 i wyprowadził kierunki na stelaż. Ramię od Revere jest nie do kupienia nawet w serwisie Hondy, jakieś pojedyncze sztuki się trafiają na ebay czy innych niemieckich stronach ale to są ceny nieadekwatne do wartości motocykla. Na razie kupiłem kierunki od Yamahy R1 tej pierwszej sprzed 2000 roku i pasują bez większych przeróbek oraz nie rzucają się w oczy. Może kiedyś uda się kupić te mocowania i bym powrócił do pełnego oryginału.

Jeszcze mam problem z tłumikiem bo na wolnych obrotach przy lekkim dodaniu gazu brzęczy w środku, jest rozkręcalny ale śruby już się zapiekły. Albo je na chama odkręcę i naprawię na własną rękę albo wyślę tłumik do forumowego Edzia.

 

 

W dniu 4.07.2019 o 18:50, wiciu_r napisał:

Możesz zapodać jakiś dźwięk silnika bo nie za bardzo wiemy, czy ten nasz egzemplarz 

ma równy rytm. 

 

Coś więcej może pojawi się jutro o ile będzie ładna pogoda, bym mu zrobił ładne zdjęcia już bez stelaży. Jeśli chodzi o równą pracę to nie jest to jakaś idealna praca ale to pewnie kwestia regulacji. Niedługo wezmę się za zawory, prosta regulacja na śrubkach. Gażniki może też obejrzę, regulacji raczej nie wymagają bo nie kopci, moc jest w pełnym zakresie obrotów. Niektóre podobno były zblokowane, też się muszę przyjrzeć czy moja nie jest.

 

 

W dniu 2.07.2019 o 06:21, _Monter_ napisał:

Fajny sprzęt...i czysta felga z tyłu 🙂

Gdyby ta biała felga miała się co chwila brudzić od smaru to by mnie chyba ch.. strzelił 😉 Te felgi mają swój urok lat 90-tych i muszą być czyściutkie.

Tak jak pisałem, wrzucam zdjęcia Reverki bez stelaży, dzisiaj ją poskładałem.

IMG-20190706-135315.jpg IMG-20190706-135324.jpg IMG-20190706-135333.jpg IMG-20190706-135341.jpg IMG-20190706-135352.jpg IMG-20190706-135435.jpg IMG-20190706-135446.jpg IMG-20190706-185821.jpg

Edytowane przez Qadrat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...