Skocz do zawartości

Nowa Yamaha MT-07 dziwny dźwięk w silniku


MTman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam yamahę MT07 od nowości trochę ponad rok. Zaczynałem z przebiegiem zerowym (ale nie przyjechała z fabryki tylko stała na salonie). Przebieg obecnie około 5500km. Na co dzień dojeżdżam do pracy w korkach około 13km w jedna stronę, raz na 2 miesiące jakaś trasa. Raczej staram się nie "cisnąć z obrotami", zwykle zmieniam bieg na wyższy na około 5-6tyś obrotów max na 7. Raz zdążyło mi się że wypadła mi 2 przy wbijaniu z jedynki (moja wina bo za lekko wbiłem). Teraz problem. Od kilku tygodni zaczynam słyszeć dzwonienie/brzęczenie w silniku niezależnie od biegu czy prędkości natomiast jego intensywność rośnie wraz z obrotami. Dźwięk można porównać do dzwonienia poluzowanej śrubki albo do brzęczenia jakiegoś metalu w potrząsanym pojemniku. Niestety nie jestem w stanie tego lepiej opisać bo nie znam się kompletnie na mechanice. Dlatego właśnie kupiłem nowe moto żeby nie musieć się znać. Bezpośrednio po zapaleniu praktycznie nic nie słychać ale po przejechaniu 10 km w korku zaczynam słyszeć ten dźwięk zarówno podczas jazdy jak i na postoju. Ostatnio mam wrażenie ze dźwięk się nasilił. Moto jest oczywiście na gwarancji i wybieram się do salonu ale mój problem polega na tym że kompletnie się nie znam na mechanice i nie chce się ośmieszyć a nie mam pojęcia co to może być. Czy spotkaliście się z takim problemem? Macie jakieś sugestie co może się dziać tak żebym wiedział co powiedzieć jak będę rozmawiał z mechanikiem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kolektor wydechowy i wydech czy nie ma poluzowanych śrub. Objaw typowy dla obluzowania się czegoś ale chyba  nie masz czego się obawiać, od tego jest serwis.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...bo rzeczywiście tak jest ("ten typ tak m a")

Yamaha, mimo, że wspaniale motocykle to kultura pracy silnika grzeszą - motory chodzą jak jakieś stare ruskie sieczkarnie

Posprawdzaj śruby przy kolektorze a nawet mocowania silnika do ramy, podjedź na serwis yamahy, niech chłopaki posłuchają 

Mt07 jechałem w kasku integralu - motocykl grał przepieknie

Później tym samym motocyklem jechałem w kasku otwartym i ... Zatrzymałem się bo wrażenia audio były przerazajace

Jeśli nie Hayka, to co?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tak.

Po pierwsze cykają zawory i "ten typ tak ma". Zawory będą się zużywać i w miarę zużywania trochę wyciszą.

Po drugie, fabryczny wydech na pierwszych tysiącach kilometrów dzwoni jak puszka gwoździ. U mnie jest ponad 90kkm, trochę się w środku wypalił i ten dźwięk już nie jest taki kłujący w ucho.

Wymień wydech, podreguluj zawory i będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...