Skocz do zawartości

Kontrolka oleju Cbr 600 F4i


PawelR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ok. Dzieki, ale czy to mozliwe, zeby olej ktory wlalem w marcu juz sie zuzyl? Czy dlatego, ze wlalem go za malo? Podróbka. Ja tym motorem bardzo rzadko jezdzilem. Jak zrobilem nim 1000 km to bedzie dobrze.

Edytowane przez PawelR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomierz ciśnienie i napisz nam co tam wyszło...

 

Ja na twoim miejscu jeździłbym i na razie się nie martwił. Jak silnik będzie umierał to zacznie pukać/stukać i będziesz wiedział, że jego koniec jest bliski.

Profilaktycznie wymieniłbym olej na coś z pewnego źródła - najlepiej syntetyk 10W40

A przy ruszaniu gazu dodawaj żeby te obroty nie spadały za nisko bo wtedy praktycznie silnik tłucze się bez ciśnienia...

Nawet dla zdrowego silnika takie niskie obroty są niezdrowe - także nie zamulamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, PawelR said:

Ok. Dzieki, ale czy to mozliwe, zeby olej ktory wlalem w marcu juz sie zuzyl? Czy dlatego, ze wlalem go za malo? Podróbka. Ja tym motorem bardzo rzadko jezdzilem. Jak zrobilem nim 1000 km to bedzie dobrze.

Prawdopodobnie kupiłeś już taki.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Limo napisał:

Miałem na myśli że motocykl już kupiłeś z tą wadą.

Mówisz? Ale w tamtym sezonie wszystko było dobrze. W tym tez, dopoki sie te zaj..biste upały nie zaczęly. Dobra. Jezeli wiec silnik jest roz..ebany, to co mi da wymiana oleju?  Ten jest przeciez w miarę swiezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5100 to polsyntetyk. Problem polaga na tym ze niestety w przypadku motula kierując sie jak najniższą ceną bardzo łatwo trafić na podróbke. Dlatego obecnie ludzie raczej Motula nie chętnie polecają. Co nie znaczy że to zły olej. Można się po prostu przejechać na jednym nieudanym zakupie.
Motul do twojego motocykla zaleca 5100, ale jak chcesz zostać prsy Motulu to zmień na 7100. Możesz też zmienić na dowolny innych olej syntetyczny 10w40, przeznaczony do motocykli, zgodny z jaso MA2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...