Skocz do zawartości

Łańcuch rozrządu i jego graniczne zużycie


Tomek515
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 😎

Robie przegląd aprilia pegaso 650 zawory itd. Przy okazji kontroluje łańcuch rozrządu. 

Serwisówka podaje długość między 20 pinami 124mm u mnie jest 125mm. 

Tutaj mam pytanie czy producenci dopuszczają jakaś tolerancje?(dopuszczalne rozciągnięcie) Już nie chodzi mi tu o pegaso ale ogólnie. Wiem ze nowy  łańcuch ma 124 między pinami. Biorąc pod uwagę długość całego łańcucha i jak co każde 20 mam 1 mm to cały jest za długo o ok. 6 mm co wydaje się sporo. 

Dziwi mnie ze podają tylko wartość nominalna nowego. 

Idąc z pytaniem dalej czy wiecie ile w mm rozciągnięcia łańcucha rekompensuje napinacz ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podałeś rocznika.
Jeśli miałaby być tolerancja to byłaby podana. Napinacz to nie niwelator choć po części taką funkcję pełni. Widocznie z jakiegoś powodu szkodzi silnikowi używanie go na rozciągniętym łańcuchu według producenta.... Koszt do 200 zł  raczej nie zabija i warto się troszczyć o swój sprzęt.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocznik to 2000.

Co ciekawe w serwisówce jest błąd. W książkach do starszych modeli podany jest wymiar 120,5mm między 20 pinami natomiast w późniejszych książkach jest już 124mm. Mierząc zgodnie z rysunkiem w starej książce każdemu wyjdzie ze ma łańcuch do wymiany. Piszę o tym bo może ktoś z Google trafi na ten wpis i naprowadzi go to na właściwy tor. 

Raczej nie będę oszczędzać i wymienię łańcuch bo chyba 124 to granica zużycia. Problem gdzie kupić łańcuch bo na allegro są sporo tansze niż w dużych sklepach motocyklowych ale boję się podróbki? Zaintrygował mnie zamiennik z harta mline za 40 kilka zł przy cenie dida z o..motocykle 312zł 😁

Edytowane przez Tomek515
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...