Skocz do zawartości

SV650 2002 odcina powyżej 5k


stanio50
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemaneczko, 

Może ktoś miał podobny problem, motocykl Suzuki SV650 2002 na gaźnikach przy jeździe po autostradzie zaczęło się dziwne przerywanie, wyglada to tak ze przy spokojnym dodawaniu gazu motocykl rozpędza się i odcina go w okolicach 7-9k natomiast przy gwałtownym odkręceniu manety odcina go juz przy 5k, po odpuszczeniu gazu silnik znów zaczyna pracować ale nigdy do odciny. Co zostało sprawdzone podmienione z działającego motocykla:

1. Gaźniki na 3 kompletach to samo 

2. Pompa paliwa 

3. Kranik

4. Cewki WN razem z przewodami i fajkami

5. Nowe świece 

6. Moto zasilone z kroplówki 

7. Jazda bez filtra powietrza 

8. Moduł zapłonowy

9. Czujnik stopki bocznej

10. Kompresja 2 cylindry 13 bar 

11. Organoleptycznie sprawdzone podciśnienia, krocce gaźników 

12. Jazda z otwartym wlewem paliwa 

13. Zatankowane nowe paliwo 

wszystkie powyższe nie przyniosły zamierzonego rezultatu.

Mcacie jeszcze jakieś opcje do sprawdzenia bo mi się kończą 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, stanio50 napisał:

Mcacie jeszcze jakieś opcje do sprawdzenia bo mi się kończą 

sprawdź ładowanie i akumulator podmień

 

 

edit

widzę że równo napisaliśmy o tym samym

Edytowane przez kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kiler napisał:

sprawdź ładowanie i akumulator podmień

Ładowanie sprawdzałem multimetrem w każdym dostępnym na ta chwile zakresie obrotów pokazuje 14,8-14,9. Aku nie podmieniłem 

Zwaliłem jeszcze dekiel ze stojącem w nadzieji ze może impulsator się poluzował albo coś tam złego się podziało. Wszystko wyglada ok, ale czy sprawne tego nie wiem. 

W wszystkich rzeczy jakie mogą mieć wpływ do głowy przychodzą mi jeszcze dwie a po waszej wypowiedzi trzy 

1. Uwalony stojan z impulsatorem

2. Ubita instalacja elektryczna 

3. Akumulator

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze tez nieszczelna odma, zawór podcisnienia i jego wężyki dadzą taki efekt. Generalnie coś napierdolone masz z podcisnieniami. Jak wężyki są luźne, sparciałe, popękane to poprawić/wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odma to tylko odpowietrzenie skrzyni korbowej nie mające wpływu na detonacje mieszanki paliwo/powietrze, podciśnienie idzie tylko z gaźnika do kranika baku, i na tym podciśnienia się kończą, ori pompa paliwa z racji na wysoka awaryjność wyleciała i od 3 lat jest wsadzona pompa z rn04

Edytowane przez stanio50
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry nie mam sv ale wydawało mi się że tam idzie podciśnienie z gaźnika w dolot.
Jeśli tak nie ma to jeszcze zostaje opcja że coś zwyczajnie hamuje doplyw paliwa. Sprawdzaliscie pompe ale czy sprawdzaliscie na motocyklu ile paliwa idzie? Wężyk paliwa się nie zamyka (ale to raczej daje efekt braku paliwa)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiadomo czy to paliwo czy elektryka, obstawiał bym na elektrykę bo patrz punkt 2, 6 z pierwszego postu. 

Praktycznie cały układ zasilania paliwem zmieniony lub podstawiony inny, gaźniki zmieniane lacznie z kroccami i wszystkimi wężami. Na forach zagranicznych znalazłem podobne tematy ale generalnie pijawki same i tematy urywaja się po kilku postach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli faktycznie wszystko sumiennie zrobiliście to jeszcze mi do głowy problem z masą przychodzi. Wszystkie połączenia masowe zrewidujcie, wyczyśćcie i poprawcie. Kiepska masa tak samo jak słaby aku może ograniczać prąd. O wszystkich konektorach po drodze z modułu już ktoś pisał ale to też dodam bo to równie ważne jak wszystko powyższe.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...