Skocz do zawartości

Wciśnięcie tłoczków hamulcowych KMX 125


Bayan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio  zmieniałem opony w moim KMX 125 i postanowiłem przy okazji wymienić klocki 
Jako że robię to pierwszy raz to musiałem coś popsuć , mianowicie parę razy nadusiłem hamulec i wyskoczył mi tłoczek
Problem jest z włożeniem go z powrotem i mam kilka pytań
Płyn który był w środku wylał się i teraz podczas wkładania tłoczka nie wiem czy wlać tam trochę płynu czy wkładać na sucho
Odkręciłem odpowietrznik ale podczas wciskania do pewnego momentu czuć  jakby tłoczek był blokowany przez powietrze
Czy w zbiorniczku wyrównawczym musi być płyn czy będzie on potrzebny dopiero podczas odpowietrzania?
I czy ma to jakieś znaczenie jak zbiorniczek jest otwarty lub zamknięty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak masz tłuste wszystko delikatnie i spokojnie wszystko montuj. Potem po skręceniu i odpowietrzaniu wszystko Ci się uzupełni.

Zbiornik otwarty i oglądaj ile płynu ubyło ile dolać, przecież nie będziesz co chwile odkręcać zbiorniczka 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłoczki włożyłem wszystko poskładałem odpowietrzyłem pompkę i układ ale tłoczek nie chce odbijać z powrotem i koło bardzo ciężko się obraca a po 10 minutach jazdy z hamulca aż dymi

Co może być winne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, u mnie tłoczek nie odbijał bo był po prostu troszeczkę zardzewiały i nie chciał się cofać ale udało mi się wyczyścić/wypolerować i teraz jest git, ale to u mnie. Druga sprawa czy czasem nie podeszła ci gdzieś pod tłoczek ta uszczelka (podczas wkładania tłoczka) jakby się gdzieś zawinęła jak wkładałeś tłoczek? (raz tak miałem ale w aucie i też ciężko chodziło), jak wkładasz tłoczek to posmaruj troszkę płynem to łatwiej włożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tloczki nie mialy rdzy na koncowce ktora wychodzi poza obreb zacisku ?

Czy zacisk mial oslony przeciwpylowe ?

Czy w momencie gdy kolo kreci sie tak ciezko probowales poluznic odpowietrznik zacisku ?

Jesli nie to zrob to inapisz co sie stalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie jest to winna nie cofającego się tłoczka bo udało mi się ustawić koło naprawdę luźno , kręciło się bardzo dobrze ale po przejechaniu paru km i hamowaniu koło znowu ciężko chodzi dlatego zamówiłem nowy tłoczek i uszczelki i za parę dni się okaże 

Stary tłoczek nie wygląda źle ale wymienię na nowy i będę miał pewność

Edytowane przez Bayan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być to także wina przewodu lub wina pompki. Jak zacisk trzyma to poluźnij odpowietrznik. Jeśli tłoczki się cofną to raczej puchnie przewód. Jeśli nadal trzyma to poluźnij przewód przy pompie. Jak wtedy hamulec odpuści to problemu szukaj w pompce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymieniaj samego tłoczka bo to nic nie da. Tu najważniejsze są gumki w zacisku, które po tylu latach już są poza tolerancją i nie trzymają. Kup zestaw naprawczy zacisku i wymień te gumki, przy wymianie kapnij na gumki i w gniazda trochę płynu hamulcowego. Tłoczek weź wypoleruj delikatnie szmatką do czyszczenia miedzi - tylko pamiętaj aby polerować go ruchami nie tak jak wysuwa się tłoczek w poziomie tylko po obwodzie. Tłoczek ma być gładki, nie naciskaj za mocno podczas polerowania. Prowadnice dokładnie oczyść tą samą szmatką co tłoczek. Możesz je dodatkowo przesmarować specjalną pastą do hamulców. Tłoczka podczas wciskania nie smaruj żadnymi smarami ani pastami tylko płynem hamulcowym. Po takim zabiegu nie ma ch..a, zacisk musi dobrze działać. Oczywiście o ile nie puchnie przewód oraz nie ma problemów z pompką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupię nowy tłoczek bo sprzedają je razem z uszczelkami a jest tylko trochę droższy od zestawu naprawczego w którym są 2 uszczelki i jakiś smar

Teraz mam problem z wyciągnięciem starego tłoczka

Zacisk jest cały czas podłączony ale jak pompuje hamulec tłoczek rusza się lekko do góry i  od razu opada ( tak jakby rusza się w miejscu)

Nie mam też w pobliżu na tyle mocnego kompresora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...