Skocz do zawartości

Aprilia RS 125 zakup


Altoni
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zakupić jakaś aprilie RS125 podobno tańsze utrzymanie od MiTo i trwalsza. 
Mam 20 lat 190cm wzrostu i ważę 83kg.
Dodam tylko, że nie miałem styczności z jednośladami, zawsze brak budżetu nie pozwalał na zakup takowego. Teraz kiedy już ciężko pracuję 😉 na wózku widłowym 😄 to naszła mnie chęć na powrót do marzeń z czasów nastoletnich. Od razu zaznaczę, że planuję kupić 125 a nie 50, bo nie chciałbym za miesiąc czy za dwa powiedzieć, że... "Szkoda że tyle wydałem na 50, teraz bym pojeździł czyms wiekszym". Mieszkam na wiosce, z nauką indywidualna i z pomocą brata ciotecznego raczej ogarnę sytuację bez natychmiastowego wyjeżdżania w miasto 😄 Nie zamierzam też szaleć jak napaleniec, stopniowo z doświadczeniem pozwalać sobie na więcej... Stąd parę pytań:
Czy powinienem uczyć się na takim motocyklu czy jednak nie?
Jeżeli odpowiedź na pierwsze pytanie brzmi "tak", to rotax 122 czy 123, który lepszy?
Jakieś wskazówki czy znajdę coś do 5k złociszy bez jakiegoś wkładu przynajmniej na jeden sezon, chodzi o coś młodszego od 99. 😄
Czy w 99-06 druga generacja bodajże była aluminiowa rama?
Ogólnie jakieś porady it'd byłbym wdzięczny, z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie za parę miesięcy nie będę musiał robić prawka, bo takie prawo mamy, że na B mozna a przez ten czas dojazdy do roboty czy gdzieś na pola albo jazda po wiosce jedynie pozwoli mi nałapać doświadczenia do dalszych wypraw... w dodatku teraz coś szwankuje w aucie więc spalanie 11l/100  przy 80km/h więc jakbym jeździł ekonomicznie Aprilia to i tak bardziej mi się to kalkuluję, ale i tak Seicento będę brał 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym zakupić jakaś aprilie RS125 podobno tańsze utrzymanie od MiTo i trwalsza. 
Mam 20 lat 190cm wzrostu i ważę 83kg.
Dodam tylko, że nie miałem styczności z jednośladami, zawsze brak budżetu nie pozwalał na zakup takowego. Teraz kiedy już ciężko pracuję 😉 na wózku widłowym 😄 to naszła mnie chęć na powrót do marzeń z czasów nastoletnich. Od razu zaznaczę, że planuję kupić 125 a nie 50, bo nie chciałbym za miesiąc czy za dwa powiedzieć, że... "Szkoda że tyle wydałem na 50, teraz bym pojeździł czyms wiekszym". Mieszkam na wiosce, z nauką indywidualna i z pomocą brata ciotecznego raczej ogarnę sytuację bez natychmiastowego wyjeżdżania w miasto 😄 Nie zamierzam też szaleć jak napaleniec, stopniowo z doświadczeniem pozwalać sobie na więcej... Stąd parę pytań:
Czy powinienem uczyć się na takim motocyklu czy jednak nie?
Jeżeli odpowiedź na pierwsze pytanie brzmi "tak", to rotax 122 czy 123, który lepszy?
Jakieś wskazówki czy znajdę coś do 5k złociszy bez jakiegoś wkładu przynajmniej na jeden sezon, chodzi o coś młodszego od 99. 😄
Czy w 99-06 druga generacja bodajże była aluminiowa rama?

Jeżeli chodzi np o utrzymanie np robiąc 500-1000km na miesiąc dużo by mnie to wyniosło, sama eksploatacja...?

Ogólnie jakieś porady it'd byłbym wdzięczny, z góry dziękuję.

Wybaczcie, że drugi temat ale pomyliłem podfora, nie zauważyłem... A tutaj widzę, że jest większe zainteresowanie ludzi, więc pomoc mogła by być lepsza... Proszę o usunięcie postów z działu :motorowery: jeśli jest taka możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

125 na pierwszy motocykl będzie idealna i szybko ją ogarniesz.

Aprilia trzyma poziom i nawet te starsze modele nie sprawiają problemów.

Jedyny problem możesz mieć z zakupem niektórych nowych części. Ostatnio robiłem Aprilie Scarabeo 150 z silnikiem rotaxa 122, problem taki,że paliwo dochodzi,iskra jest, i cięsnienie jest a mimo tego skuter nie odpala....Postawiłem,że winny jest moduł,albo impulstator(czujnik położenia wału). Niestety tych części nie ma nowych w żadnym sklepie,nawet przekopałem internet i też nic nie znalazłem. Zamienniki nie występują. JW jednym sklepie znalazł mi ale cały stator z impulsatorem,oryginalny do rotaxa,tam elektrownia w oleju pracuje....koszt?? Lepiej nie czytaj dalej ponad 4 tyś zł......tak CZTERY TYSIĄCE... Więc z częściami  troche lipa do rotaxa, można kupić oczywiście oryginalną używaną.....ale gwarancji żadnej nie ma ile wytrzyma i czy jest dobra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myśl, że RS 125 spali 2,5l / 100 km 😉 Mi wychodziło średnio 8l / 100 km a jak kręciłem prawie do końca to 10 - 12 litrów chlała. Ciężko znaleźć jakaś co nie wymaga remontu, to jest 2T więc nie przejedzie tyle co 4T. Pamiętaj jeszcze, że RS 125 odblokowana nie spełnia warunków prowadzenia jej przez posiadaczy prawa jazdy kat. B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, SamotnyWilk napisał:

125 na pierwszy motocykl będzie idealna i szybko ją ogarniesz.

Aprilia trzyma poziom i nawet te starsze modele nie sprawiają problemów.

Jedyny problem możesz mieć z zakupem niektórych nowych części. Ostatnio robiłem Aprilie Scarabeo 150 z silnikiem rotaxa 122, problem taki,że paliwo dochodzi,iskra jest, i cięsnienie jest a mimo tego skuter nie odpala....Postawiłem,że winny jest moduł,albo impulstator(czujnik położenia wału). Niestety tych części nie ma nowych w żadnym sklepie,nawet przekopałem internet i też nic nie znalazłem. Zamienniki nie występują. JW jednym sklepie znalazł mi ale cały stator z impulsatorem,oryginalny do rotaxa,tam elektrownia w oleju pracuje....koszt?? Lepiej nie czytaj dalej ponad 4 tyś zł......tak CZTERY TYSIĄCE... Więc z częściami  troche lipa do rotaxa, można kupić oczywiście oryginalną używaną.....ale gwarancji żadnej nie ma ile wytrzyma i czy jest dobra

rotax 122 w scarabeo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie , chciałbym zakupić ową Aprille RS125 [2t]  na 1 taki lepszy troche moto , wczesniej jeżdziłem już 50ccm dużo czasu. Czy będzie on dobrym wyborem? Zdaję sobię sprawę ze sporo pali jakieś 9l/100 i akceptuję to , ma sporą moc co mi jak najbardziej odpowiada 🙂 A jak wyglądają koszta naprawy/remontu ,  mój budzet  to 5-7tyś i da radę znaleść roczniki 2003-2007 🙂 Z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...