Skocz do zawartości

Seat Leon 1.8t/2.8 Vr6


Kubuś50/125
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w tytule chodzi mi o seata leona pierwszej generacji, głównię interesuje mnie silnik 1.8t/2.8 Vr6 ewentualnie jeszcze 1.9tdi ARL, miał ktoś styczność z którymś z tych silników? Jeśli chodzi o 1.8t ponoć dobry silnik, podatny na mody, wiadomo 1.9tdi to każdy zna, a 2.8 Vr6? Jak ktoś jechał lub zna kogoś to napiszcie opinie bo się przymierzam do kupna takowego seata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VR6 to najgorszy silnik z wymienionej przez Ciebie trójki. Jeśli nie masz zapasu kasy, żeby go prawidłowo serwisować, i umiejętności oraz warunków, żeby go samemu rzezbić, to odpuść, bo wpie**oli Cię z kopytami. Wez tdi, bo frajda z jazdy najlepsza, a można go tak podkręcić, że trakcja nie nadąży, albo w drugiej kolejności 1.8T, bo to udana konstrukcja, i można się też z nią pobawić w miarę rozsądnej kasie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie widzę, że te Vr6 z nawet niskimi przebiegami są dosyć tanie więc tak myślałem, że coś musi być z nimi nie tak, jeśli chodzi o diesla to właśnie jeśli już  będę szukał czegoś porobionego, w końcu diesel ma moment od zaraz więc wierzę, że przy większej mocy trakcję zrywa 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, przemek96 napisał:

Grizzli dlaczego najgorsze silniki? 3.2 są polecane a różnica chyba niewielka?

Nie najgorsze ogólnie, tylko najgorsze z tej trójki. Lub, jak ktoś woli, najbardziej kłopotliwe. Konstrukcja nieco udziwniona, niechętnie wpuszczana na warsztat przez mechaników. A jak już, to kasa za serwis jest spora, bo robota nieprzyjemna. A na tle wymienionych dwoch pozostalych do bezawaryjnych nie należy. Dlatego jest to auto, moim zdaniem, bardziej dla pasjonata lubiącego samemu porzezbić, niż dla szarego użytkownika skazanego na mechaników. Poza tym vr6 brzmi groznie, ale tylko brzmi. Jak dla mnie, większa frajda z jazdy jest z tdi ze zrobionym programem,  i paroma modyfikacjami za przyzwoitą kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...