Skocz do zawartości

Przepustnica membranowa, cbr 900 rr sc33, 1999


mcink
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak można przywrócić stan do oryginalnego, przepustnice po rozwierceniu przy montażu zestawu dynojet ? Zestaw ten został zdemontowany pozostaly większe otwory w przepustnicach. Moto sie dlawi w przedziale 1,5 tys do 4 tys obrotów. Filtr powietrza standardowy, tłumik akcesoryjny firmy art.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na tym zdjęciu zaznaczyłem o które otwory mi chodzi. Może ktoś posiada informacje jakiej średnicy oryginalnie powinny być te otwory honda cbr 900 rr sc33 98-99r. 

01e96dd65d83.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinny być "trochę" mniejsze, jak na poniższym zdjęciu, ale ile konkretnie to nie powiem bo nie mam gaźników na stole. A cos przechodzi w ogóle przez te otwory?

Jeśli chcesz to regenerowac to chyba najlepiej zalać je klejem dwuskładnikowym i wywiercić nowe.

Podobny obraz

Edytowane przez Limo

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez otwory przechodzi wiertło 2mm a 2,5mm juz nie. Mam teraz zalozone gaźniki od przed lifta, i tam ta część z otworami jest węższa czy to ma wplyw na prace silnika ? Dysze zaloze są główne 120 tak jak podaje serwisówka, i krócce jak do tego modelu nie blokowane, a mam wrażenie ze jest słabszy motocykl niz na tych zalewających gaźnikach. Dobry pomysł aby to zalać dobrym klejem, tylko jakie otwory wtedy wywiercić i czy klej bedzie sie trzymać tego plastiku.

Edytowane przez mcink
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy szerokość tej części przepustnicy ma wpływ na pracę silnika ? Jak pisalem w przed lifcie ta część jest węższa a w polifcie szersza ? Moc silnika jest chyba taka sama w obu modelach ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Limo za odpowiedź, zrobię tak jak pisaleś spróbuje to zakleic, a otwory nawierce na wzór z tych od przedlifta ponieważ na nich niemam problemu i nie zalewa moto. Ten plastik nie pasuje do polifta ,ponieważ jest ta cześć z otworami szersza, mam oba gaźniki. Nie wiem czy dobrze sie zrozumieliśmy Limo obie przepustnice maja taka sama szerokość w przed i po lifcie, różnią się tylko szerokościa samych środków przepustnic w kórych są nawiercone otwory, szerokości gardzieli gazników też są takie same, różnice są tylko w szerokosci tego zgrubienia przepustnicy. 

Edytowane przez mcink
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale gdybyś chciał szukać używek to polift jest wyjatkowy i od innego moto ten plastik nie pasuje. Do przedlifta ten plastik pasuje tez od ostatniej cbr1000f. Ta sama część.

 

A jakby tam wsadzić kapilare 1.5mm? Taka rurka miedziana co ma 2.7/1.5mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryzyko jest w kombinowaniu takie ze może to silnik zassać. Kupiłem drugie gaźniki od polifta i o dziwo sa tak samo rozwiercone i maja dłuzsze spręzynki jak w moich starych. A widzialem ze w zestawach dynojet są wlasnie dłuższe sprężynki i wiertła do rozwiercenia przepustnic. I mam metlik czy są to oryginalne czy kombinowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysze w tych co ostatnio kupilem byly standardowe 120, a w motocyklu co kupilem byly 124, seria podaje 120. Mam teorie ze poprostu ktos wykręcił sobie dysze zastąpił oryginalem a reszta została po montażu zestawu. Moto od początku miało problem z jazdą do 4 tys efekt zalewania był, zakupiłem gaźniki od przed lifta tak podejżewam bo dysze były 117 i właśnie weższe te zgrubienia na przepustnicach. Moto juz niemiał tej dolegliwości ale ciągle mam wrażenie ze jest jakby słabszy, dysze były podmieniane na 124 i tez jakby mu brakowało mocy, ciężej sie rozpedzał powyżej 220km/h. Teraz są założone dysze 120, chciałbym wrocic do oryginału ale zakup 3 gaźników już nie wchodzi w gre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...