Jump to content
Guest

Motocykl w Kota Kinabalu

Recommended Posts

Guest
Posted (edited)

...

Edited by Guest

7 hours ago, Piotr S said:

PS Moj mechanik mowi co nastepuje: 

Hi bro, no its not because the clutch, its because of the engine inside build up carbon during ignition & compression,
Its time to do valve clearance alrdy.

Buahaha widzę że tam mechanicy ciągną hajs nie gorzej od panien 😄

Why... So... Serious

Guest
19 minutes ago, Limo said:

Buahaha widzę że tam mechanicy ciągną hajs nie gorzej od panien 😄

On po prostu nie wie. To moj najlepszy kumpel tutaj... jest super pomocny. 

21 minutes ago, Piotr S said:

On po prostu nie wie. To moj najlepszy kumpel tutaj... jest super pomocny. 

Rozumiem, czyli trzeba wszystko samemu robić albo płacić i płakać.

• Downvote 1

Why... So... Serious

Guest
Just now, Limo said:

Rozumiem, czyli trzeba wszystko samemu robić albo płacić i płakać.

To jest Kota Kinabalu... na wyspie Borneo w tropikach. Ludzie tu sa super sympatyczni i zrelaksowani. Z daleka od wielkiego swiata i wyscigu szczurow i na przyklad korona-wirusa. Takze ja sobie pod wieloma wzgledami bardzo chwale pobyt tutaj. No niestety, ma to takze przelozenie na jakosc uslug. Serwis duzych motocykli jest jeden. Glowny mechanik jest glownym bo jako jedyny mowi po angielsku, mimo, ze angielskiego tu ucza w podstwowce od czasow okupacji brytyjskiej. Ich klientami sa glownie milionerzy powiazani z lokalnym rzadem. Takze w serwisie sa Ducati, i sprowadzane na zamowienie Can-Amy, wypasione Harleye, lub Indiany na prywatnych rejestracjach, ktore tu nota bene kosztuja ekwiwalent 100000 PLN. 

Rozumiem ze ceny sa dostosowane do klienteli. Proponuje zebys przeprowadzil test zaproponowany przez Bubera - tak prosta sprawe chyba jestes w stanie zrobic samemu?

Guest
Posted (edited)
15 hours ago, Adam M. said:

Rozumiem ze ceny sa dostosowane do klienteli. Proponuje zebys przeprowadzil test zaproponowany przez Bubera - tak prosta sprawe chyba jestes w stanie zrobic samemu?

sprzeglo konczy zywota. Chyba opyle to moto i kupie sobie nowy skuter... albo jakas 250. Sprzeglo w ER6n to nie jest jakis dramat, tylko , ze trzeba znalezc serwis, ktory to dobrze zrobi, a z tym jest klopot. 

PS Jest tu taki jeden, ktoremu kosza dalem i teraz mi dziennie 10 minusow daje. Mozna to jakos zaadresowac? Jesli moze ktos pomoc, zebym wydostal sie ze strefy spadkowej, to z gory dzieki 😉 

Edited by Guest

6 godzin temu, Piotr S napisał:

Sprzeglo w ER6n to nie jest jakis dramat, tylko , ze trzeba znalezc serwis, ktory to dobrze zrobi, a z tym jest klopot. 

jak sam pisałeś serwis jest tylko jeden 🙂

Ale w temacie klaksonu może jeśli sam nie chcesz wykonywać tak skomplikowanej operacji to spróbuj dać do jakiegoś serwisu skuterowego . Klakson , manetka i przewody są bardzo podobne jak w skuterze . Chyba że mają tam podejście jak w naszym kraju w latach 80tych wtedy mechanik twierdził że "on dwusówów nie robi" kiedy miał wymienić łożysko w kole trabanta

Guest
Posted (edited)
49 minutes ago, kiler said:

jak sam pisałeś serwis jest tylko jeden 🙂

Ale w temacie klaksonu może jeśli sam nie chcesz wykonywać tak skomplikowanej operacji to spróbuj dać do jakiegoś serwisu skuterowego . Klakson , manetka i przewody są bardzo podobne jak w skuterze . Chyba że mają tam podejście jak w naszym kraju w latach 80tych wtedy mechanik twierdził że "on dwusówów nie robi" kiedy miał wymienić łożysko w kole trabanta

Moto wystawione dzis na sprzedaz. Ten serwis co tu jest juz 2 dni wycenia naprawe. Poza tym musialbym zainwestowac w wymiane predkosciomierza... kolejne 700 stow. Jako, ze juz pojechalem do Brunei, oraz wszedzie gdzie chcialem potrzebuje moto tylko do dojazdow do pracy i nie potrzeba mi "duzej" maszyny. Wystarczy 250 cc

Planuje wiec moto opylic i kupic cos takiego z dwuletnia gwarancja. https://www.mudah.my/vi/83685355.htm 
Uprzedzam, ze opis mojego moto w ogloszeniu jest adekwatny do jego stanu. Bez zadnej sciemy. 
Jak sie uda za rozsadna cene sprzedac, to moze kupie Kawe z300. Mozna nowa tu w promocji za 2 dyszki kupic. Tak czy owak dokladac do interesu za bardzo nie zamierzam. 🙂

Zakup takiej "damki" planuje przede wszystkim dlatego, ze tu o wypadek zbyt latwo. Nie widze sensu w inwestowanie w motocykl dwoch pensji tylko po to, zeby potem jakas puszka mnie skasowala. Prawdopodobienstwo powaznego wypadku oceniam tu na 50% na rok. Jezdze tu rok i jeden juz mialem. Mysle, ze w przyszlym roku, kolejny debil mnie skasuje jak stoje na swiatlach, lub cos. Lokalni, jak sa super bogaci to duze motocykle maja tylko dla szpanu... na ulicach ich prawie nie widac ...prawdopodobnie z tego wlasnie powodu. Szkoda motocykla,.,, 

Edited by Guest

Benelli to chinol kontynentalny, jak naprawy gwarancyjne robia tak jak w Polsce to 2 lata gwarancji moze byc zupelnie kroka gwarancja.:) W mojej skromnej opinii na dojazdy do pracy wystarcza skuter 125 ccm. Skuterem 250 ccm moj siostrzeniec pojechal Poska - Wlochy w 2 osoby bez zadnych problemow i dalej jezdzi po Wwie. 

Mysle ze taki nowy skuter to optymalny zakup dla ciebie.  

Guest
Posted (edited)
1 hour ago, Adam M. said:

Benelli to chinol kontynentalny, jak naprawy gwarancyjne robia tak jak w Polsce to 2 lata gwarancji moze byc zupelnie kroka gwarancja.:) W mojej skromnej opinii na dojazdy do pracy wystarcza skuter 125 ccm. Skuterem 250 ccm moj siostrzeniec pojechal Poska - Wlochy w 2 osoby bez zadnych problemow i dalej jezdzi po Wwie. 

Mysle ze taki nowy skuter to optymalny zakup dla ciebie.  

Ja wiem co to Benelli. Chodzi o to, ze ja waze 85 (w tej chwili), moja panna 43. Wypadaloby by miec choc troche przyspeiszenia jak jedziemy w dwojke. Japonskie skutery 250 sie zaczynaja tutaj od 30000. Tyle to mi szkoda na te warunki. 
Zmykam ...bo mi nie dadza spokoju z tymi minusami. Duzy mis przyszedl i teraz zamiast mnie obrazac werbalnie to sie wyzywaja dajac minusy. 
Pozdrawiam. 

Edited by Guest

W dniu 24.06.2020 o 07:50, Piotr S napisał:

Lepiej nic nie mow. To jedyny serwis duzych moto jaki jest na polnocnym Borneo, a to jest najlepszy mechanik w tym serwisie.
Takze, jak ja sam cos spieprze to juz mi nikt nie pomoze, takze musze myslec o tym i w ten sposob.

W dniu 25.06.2020 o 02:08, Piotr S napisał:

sprzeglo konczy zywota. Chyba opyle to moto i kupie sobie nowy skuter... 

Czyli co, forum lepsze czy pan mechanik? 😉

Spoko, ale poważnie, mechanik mechanikiem a rozum, logika i technologia górą 😄 

Żyj życiem, dając innym żyć. Spokojni są panami życia. Słyszą, widzą i milczą. Śpią dobrze, bo się nie szamoczą. Żyją długo, albowiem kultywują spokój wewnętrzny. Mają wszystko co trzeba, bo nie zabiegają o rzeczy zbędne lub cudze. Zachowują serce spokojne, bo nie przejmują się niczym. 
Baltasar Gracian y Morales

W dniu 24.06.2020 o 07:50, Piotr S napisał:

Lepiej nic nie mow. To jedyny serwis duzych moto jaki jest na polnocnym Borneo, a to jest najlepszy mechanik w tym serwisie.
Takze, jak ja sam cos spieprze to juz mi nikt nie pomoze, takze musze myslec o tym i w ten sposob.

Najlepiej to by bylo moto puscic za drobne i kupic cos nowego. Zobaczymy czy bedzie bonus w lipcu i sie pomysli co dalej. 

...za "ergo" masz plusa 😄

To puść go za drobne, może wtedy będzie szansa  uwolnienia forum od twojego  mazgajstwa😂

• Like 1

Guest
20 hours ago, Buber said:

Czyli co, forum lepsze czy pan mechanik? 😉

Spoko, ale poważnie, mechanik mechanikiem a rozum, logika i technologia górą 😄 

Moto gasnie jak trzeba, ale czuc juz, ze sprzeglo sie slizga, jak probuje smigac na stalych wysokich obrotach to troszku szarpie. Takze wystawilem za grosze z cala historia i oczywiscie kupcow nie ma. Takze moto raczej jeszcze dlugo zostanie. jonaszko bedzie sie musial ze mna zaprzyjaznic i przestac marudzic na moja tu obecnosc 😉

Swoja droga dostalem jakas infekcje oka i pojechalem w nocy do szpitala. Jako, ze wiadomosci lokalnych nie czytam pojechalem do glownego, i co sie okazalo. Szpital calkowicie dedykowany COVID-19; przed szpitalem namioty wypelnione ludzmi podlaczonymi do respiratorow. ...a w oficjalnych statystykach w Kota Kinabalu jest zero przypadkow. Wszystkie rzady klamia. Takze podpowiadam na kogo glosowac... na nierzad. 😉

Guest
Posted (edited)

Azjatycki wynalazek. Popularny w Korei i Malezji: 

Pytalem lokalne kobiety i uwazaja to za symbol docenienia. Chyba Polki by sie obrazily. Gdyby tu byly, to bym zapytal. 

Inne mody ostatnio przyszly do Europy z Azji, wiec pewnie i to sie niedlugo w Polsce pojawi. 

80269353_2281385008660599_5071210318270073038_o.jpg

Edited by Guest