Skocz do zawartości

Łożysko przedniego koła - oznaczenie


Rekomendowane odpowiedzi

Mam do wymiany łożysko w przednim kole w F650, łożysko o oznaczeniu 6203. Nie mogę nigdzie znaleźć, jaki typ łożyska daje się do przedniego koła, czy to ZZ, 2RS, C3 czy jeszcze coś innego? Podpowie ktoś? Nie mam teraz możliwości zajrzeć jakie tam siedzi w kole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZZ - to oznaczenie krycia - podwójne (z obu stron) blachą

RS - krycie tworzywem (2RS z obu stron)

C - oznaczenie luzu promieniowego, bez C z luzem normalnym, C2 to luz mniejszy niż normalny, C3/C4/C5 to luz większy niż normalny

 

ja zazwyczaj kupuje 2RS z normalnym luzem montażowym chociaż spotkałem się z radami aby zakładać z luzem C3

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tym luzem teraz się zastanawiam bo już wiem, że ma być 6203 2RS ale spotkałem w niektórych sklepach oznaczenie C3 jako dedykowane do motocykla a inne znowu sprzedają ze zwykłym luzem. Sprzęt raczej nie przekracza 140 kmh, nie lata na kole, czasami zdarza się wjechać w lekki teren czy przez błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiększony luz stosuje się do pracy w trudnych warunkach (temperatura, obroty)

osobiście nie uważam, że koło (nawet przednie na torze, non stop konkretnie hamowane) pracuje na tyle intensywnie aby konieczne było stosowanie powiększonego luzu

 

w sumie chętnie poczytam wszelkich "za" stosowaniem łożysk z luzem C3 ;)

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tym luzem teraz się zastanawiam bo już wiem, że ma być 6203 2RS ale spotkałem w niektórych sklepach oznaczenie C3 jako dedykowane do motocykla a inne znowu sprzedają ze zwykłym luzem. Sprzęt raczej nie przekracza 140 kmh, nie lata na kole, czasami zdarza się wjechać w lekki teren czy przez błoto.

Kup zwyklego skf krytego podwójnie. Bez znaczenia, czy blachą, czy tworzywem. Jak tak powiesz w sklepie, z pewnością sprzedadzą Ci właściwe. Odnośnie luzu, to jakie trafisz, takie będzie dobre. Chyba, że masz kosmiczne wymagania, to podaj nr vin w serwisie i tam zamów. :biggrin:

 

Pisanie elaboratów i rozkminianie na temat łożyska w przednim kole w lekkim sprzęcie naprawdę mija się z celem.

 

Ma być podwojnie kryte, żeby nie włazil syf. To wszystkie wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elaboraty nie elaboraty ale kilkanaście lat temu w XT600 w tylnym kole w ciągu miesiąca wymieniłem łożyska łącznie 6 razy bo się okazało, że kupowałem z niewłaściwymi oznaczeniami więc wolę się upewnić żeby nie powtórzyć tego wyczynu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...