Jump to content
Andrzej57

Problemy z naprawą gwarancyjną - o co mogę walczyć?

Recommended Posts

Mam motocykl (BMW GT 1600) w naprawie gwarancyjnej. Trwa to już blisko 2 tygodnie. Nie wiedzą co mu jest. Nie jeździ, a jeśli już to tak jakby w trybie awaryjnym. Podejrzewają że to elektronika. Sezon się zaczął a ja nie mam czym jeździć. W serwisie powiedzieli mi że nie należy się motocykl zastępczy a oni nie mają żadnego terminu na naprawę. Tak więc mogą go trzymać i kilka miesięcy. Nie muszę Wam pisać jak mnie to wku...a.

Co robić? Czy są jakieś ogólne przepisy na podstawie których mogę czegoś od nich żądać?

Jeśli to potrwa jeszcze kilka dni a może tygodni czy mogę domagać się wymiany motocykla lub zwrotu pieniędzy? W końcu sprzedali mi wadliwy produkt. Jakie mam prawa jako konsument?

Może jest tu prawnik który zechce mi coś poradzić.

Z góry dziękuję

W każdej większej miejscowości jest rzecznik praw konsumenta. Udaj się do niego, bo mnie się wydaje że powinieneś dostać moto zastępcze lub nowy motocykl. Jeśli oczywiście jesteś bez winy w złym działaniu motocykla.

Powodzenia.

Nie sądzę, że mogą go trzymać ile chcą...to nie jest tak, że mają określony czas na naprawę lub inne ustosunkowanie się?

Rzecznik praw konsumenta to bardzo dobre rozwiązanie.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Ja bym uderzył do Importera bezpośrednio i przedstawił sytuację co i jak

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Już dzwoniłem do biura rzecznika ale przyjmuje tylko w poniedziałki w godz 8-10,30, a teraz święta Tak więc będę czekał jeszcze chyba dwa tygodnie

W takim razie we Wtorek albo dzisiaj jeszcze pisz do Importera oficjalnego BMW

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Proponuję jeszcze zapoznać się z książka gwarancyjną z zasadami na jakie się zgodziłeś. kupując motocykl zaakceptowałeś je.

Wsadz kolumbryne na przyczepe i kopnij sie do Berlina do BMW lub jego Dealer'a

Upierdliwe ale powinno dzialac !

:crossy:

Nie obracałeś przypadkiem wtyczki pod siedzeniem żeby mieć więcej miejsca w schowku?

Pozdr.

F.

Nic tam nie ruszałem

Motocykl kupiłeś na firmę czy jako osoba prywatna?

Jeżeli druga opcja to zapoznaj się z ustawą o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej, mała broszurka, a będziesz wiedział wszystko. W skrócie przysługuje Ci uprawnienie do skorzystania z jednej z opcji:

-żądania naprawy

-żądania obniżenia ceny

-zwrotu produktu

Na Twoim miejscu jutro wysłałbym krótkie pismo w którym żądasz naprawy w terminie 3 dni w przeciwnym razu zwracasz motocykl jako wadliwy i żądasz zwrotu pieniędzy. Jeżeli dealer ma trochę oleju w głowie zaproponuje jakieś rozsądne rozwiązanie nie chcąc włóczyć się po sądach.