Skocz do zawartości

Problemy z naprawą gwarancyjną - o co mogę walczyć?


Andrzej57
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam motocykl (BMW GT 1600) w naprawie gwarancyjnej. Trwa to już blisko 2 tygodnie. Nie wiedzą co mu jest. Nie jeździ, a jeśli już to tak jakby w trybie awaryjnym. Podejrzewają że to elektronika. Sezon się zaczął a ja nie mam czym jeździć. W serwisie powiedzieli mi że nie należy się motocykl zastępczy a oni nie mają żadnego terminu na naprawę. Tak więc mogą go trzymać i kilka miesięcy. Nie muszę Wam pisać jak mnie to wku...a.

Co robić? Czy są jakieś ogólne przepisy na podstawie których mogę czegoś od nich żądać?

Jeśli to potrwa jeszcze kilka dni a może tygodni czy mogę domagać się wymiany motocykla lub zwrotu pieniędzy? W końcu sprzedali mi wadliwy produkt. Jakie mam prawa jako konsument?

Może jest tu prawnik który zechce mi coś poradzić.

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, że mogą go trzymać ile chcą...to nie jest tak, że mają określony czas na naprawę lub inne ustosunkowanie się?

Rzecznik praw konsumenta to bardzo dobre rozwiązanie.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadz kolumbryne na przyczepe i kopnij sie do Berlina do BMW lub jego Dealer'a

 

Upierdliwe ale powinno dzialac !

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Motocykl kupiłeś na firmę czy jako osoba prywatna?

 

Jeżeli druga opcja to zapoznaj się z ustawą o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej, mała broszurka, a będziesz wiedział wszystko. W skrócie przysługuje Ci uprawnienie do skorzystania z jednej z opcji:

-żądania naprawy

-żądania obniżenia ceny

-zwrotu produktu

 

Na Twoim miejscu jutro wysłałbym krótkie pismo w którym żądasz naprawy w terminie 3 dni w przeciwnym razu zwracasz motocykl jako wadliwy i żądasz zwrotu pieniędzy. Jeżeli dealer ma trochę oleju w głowie zaproponuje jakieś rozsądne rozwiązanie nie chcąc włóczyć się po sądach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...