Skocz do zawartości

Honda Hornet 600 pc34 2000r falujace obroty


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry,

Jestem od dwoch lat posiadaczem Honda Hornet pc34 2000r mtocykl przyspiesza poprawnie chociaz od momeentu kupienia denerwoway mnie falujace obroty na jalowym biegu i chcialem przed sezonem sam zrobic serwis moto. Gazniki zostaly wyczyszczone carb cleaner"em dwa "szpreje" zuzylem chociaz ganiki nie byly mocno brudne w srodku. Po podlaczeniu do vaku i z synchronizowaniu do jak najdokladniejszych wartosci to jeden z cylindow faluje, nie jest to bardzo mocne ale silnik slyszalnie wypada z rytmu pracy. Zamienialem miejscami vaku i zawsze ten sam problem na tym samym cyl. SPrawdzilem luzy zaworowe, kompresje wszystko w normie. Dodam ze po odkreceniu mieszanki paliwo-powietrznej na b.bogato to to falowanie troche maleje badz ustepuje ale swieca jest wtedy czarna jak komin.

Drugi problem to taki ze obrotomierz bardzo reaguje na zmiane obrotow raz rusza gora dol powoli "faluje" a za chwile skacze gora dol w rytm wydechu ale w tej samej skali co falowanie okolo 100-200 obrotow. Przy 3tys obrotow tez potrafil falowac a podczas jazdy potrafi sie delikatnie przyciac jakbym wpadl z dziure na ulicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry,

Jestem od dwoch lat posiadaczem Honda Hornet pc34 2000r mtocykl przyspiesza poprawnie chociaz od momeentu kupienia denerwoway mnie falujace obroty na jalowym biegu i chcialem przed sezonem sam zrobic serwis moto. Gazniki zostaly wyczyszczone carb cleaner"em dwa "szpreje" zuzylem chociaz ganiki nie byly mocno brudne w srodku. Po podlaczeniu do vaku i z synchronizowaniu do jak najdokladniejszych wartosci to jeden z cylindow faluje, nie jest to bardzo mocne ale silnik slyszalnie wypada z rytmu pracy. Zamienialem miejscami vaku i zawsze ten sam problem na tym samym cyl. SPrawdzilem luzy zaworowe, kompresje wszystko w normie. Dodam ze po odkreceniu mieszanki paliwo-powietrznej na b.bogato to to falowanie troche maleje badz ustepuje ale swieca jest wtedy czarna jak komin.

Drugi problem to taki ze obrotomierz bardzo reaguje na zmiane obrotow raz rusza gora dol powoli "faluje" a za chwile skacze gora dol w rytm wydechu ale w tej samej skali co falowanie okolo 100-200 obrotow. Przy 3tys obrotow tez potrafil falowac a podczas jazdy potrafi sie delikatnie przyciac jakbym wpadl z dziure na ulicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To weź plaka albo samostart i popryskaj po króćcach bo jak sugeruje Limo i ja uważam, że może gdzieś lewiznę łapać.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis rozebral raz jeszcze gazniki, zrobilem synchro na stole za pomoca kulek z lozyska. Trochce zabawy mialem ale udalo sie idelanie ustawic. Po zlozeniu wszystkiego do kupy podlaczenie vaku odpalam, ooo jak wielkie bylo moje zdziwnie, chodzi jak ursus, gazniki rozjechane. Gaznik 1-2 ustawione ok, 3-4 w miare ale parami totalna przepasc. Rozebralem, sprawdzam jeszcze raz metoda kulek i wszystko ok, wrecz idealnie. Po dokladnym przyjrzeniu sie odkrylem ze w gaznikach 1-2 przepustnice zakrywaly w 70% mala dziurke domyslam sie od mieszanki a gazniki 3-4 od 95 do 100%. Sprawdzilem synchro kulkami od drugiej strony i gazniki rozjechane. Mysle ze blaszk od przepustnic sa w nieznaczny sposob wygiete. Czy da sie to jakos naprawic?

Edytowane przez franek kimono
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był tu kiedyś link do filmu na YT. Wrzucasz kulki do gardzieli i uchylasz przepustnice. Jak nie są zsynchronizowane to jedna spadnie minimalnie szybciej od drugiej. I tak robisz synchro parami 1-2, 3-4 i 2-3 a na koniec wszystkie razem.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest bezsens! Nie chodzi o to by wszystkie klapy były równo (bo wtedy zapewne fabryka zrobiłaby je na szytwno), tylko by podciśnienia były równe, a te zależą od .... ciśnienia sprężania. Gaźniki wysychronizowane w jednym silniku będą rozjechane w innym. Proste.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest bezsens! Nie chodzi o to by wszystkie klapy były równo (bo wtedy zapewne fabryka zrobiłaby je na szytwno), tylko by podciśnienia były równe, a te zależą od .... ciśnienia sprężania. Gaźniki wysychronizowane w jednym silniku będą rozjechane w innym. Proste.

Panowie litości :banghead:

 

Przecież to o czym piszę baba_zenetti to podstawy podstaw :excl:

 

To poważne forum gdzie rozwiązujemy poważne przypadki ale jak widzę wiele osób tu raczkuje i powinno zacząć od forum skuterów o pojemności do 50cm, a nie zabierać się za wypowiadanie się lub co gorsza za naprawianie motocykli 4 cylindrowych...

 

Załamałem się :banghead:

 

jakby co to słyszałem też o synchro na stole za pomocą suwmiarki, ale myślałem, że ktoś jaja sobie robi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego typu synchronizacje robi sie gaznikom mechanicznym starego typu, gdzie nie ma mozliwosci mierzenia podcisnienia.

Oczywiscie synchronizacja oparta o wysokosc podcisnienia jest o wiele dokladniejsza.

MlodyWilk22 - na forum jest wielu mlodych uzyszkodnikow ktorzy dopiero zaczynaja realizowac swoje motocyklowe zainteresowania, tak ze nie zalamuj sie za bardzo :).

Jako ciekawostke synchronizowanie przepustnic mojego starego Triumpha robie na promien swiatla przechodzacy pod dnem przepustnic wszystkich 3 gaznikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...