Jump to content
Guest Sneer1

Ręce a kierownica

Recommended Posts

20 minut temu, _Monter_ napisał:

...i opony przy okazji...będą ładne czarne i lśniące.

Nie nie!!! Opony plakiem!!!!

Damian85: ,,Łapy mają być luźne i mają sobie "dyndać", tj. wisieć jak flaki.”

3 minuty temu, Croowab napisał:

Nie nie!!! Opony plakiem!!!!

Tylko najpierw napisać "i'm slow pussy" bo na plaku się lakier się nie trzyma.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Polecam przesmarować olejem opony - są takie ładne czarne wtedy. I też polecam tarcze i klocki smarem przelecieć, bo one bez hamulcowania i tak sie ocierają o siebie. Szkoda, aby sie ścierały!

3 godziny temu, Croowab napisał:

Ja tam ciagle widzę Twój wpis gdzie piszesz, ze ręce maja być jak flaki!!

Albo jak spaghetti! Tylko sos z mięsem, koniecznie. Bez mięsa to jak pomidorówka. : )

• Upvote 1

przepraszam za zbędną interwencję, temat był w przeszłości w dziale szkoła jazdy i nie zwróciłem uwagi, że jest teraz - dzięki "wiadomo komu" śmieciowy

jsz

bezmotocyklowy

Oj jeszua, zaczynam się o Ciebie poważnie martwić,...

umówmy się, że w tych temperaturach jakiś błąd można człowiekowi wybaczyć  😜

jsz

bezmotocyklowy

A kompletnie rozumiem bo czesto moderuje za pomoca taptalka a tam nie widac w jakim dziale dany temat

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Posted (edited)
W dniu 31.05.2019 o 21:08, Damian85 napisał:

Uwaga, oponka jest nowa i dużo na niej nie jeździłem, toru jeszcze nie widziała, ale na krawędziach widać takie błyszczące się cuś, tam mniej więcej są moje "krawędzie starchu".
oponka.thumb.PNG.3f4cd92b96ffb601a0521b58da34aad3.PNG

Na wypożyczonym na Poznań sprzęcie miałem podobne efekt, tylko wiadomo - po całym dniu opona wyglądała jakby ją ktoś pilnikiem przejechał.

Moto stoi od tygodnia pod chmurką, dlatego takie brudne wszystko.

Uwzględniając przekrój tematu nie zdziwi mnie jak pewnego zwykłego dnia spośród wielu tysięcy forumowiczów których mamy na forum któryś z nich napisze: 'o q... zdjęcie mojego motóra, kto je tu wstawił???'

W dniu 31.05.2019 o 22:33, _Monter_ napisał:

Uwielbiam takie akcje.

Monter, twój filmik jest... hmm.... [pewnie napiszę coś niepopularnego] ale takie jeżdżenie po zwykłych drogach to proszenie się o nieszczęście. Niezależnie od posiadanych umiejętności.

Gdzieś tak 6:03 byłeś jakieś 3sek. i 1m od [być może] bycia trupem. Trochę mniej szczęścia i byś nim był.

Naprawdę warto?

Edited by bert

"Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył." Stanisław Lem

"Problem z socjalizmem jest taki, że kiedyś kończą ci się cudze pieniądze." Margaret Thatcher

"Delfiny są inteligentniejsze od ludzi per capita." cracken001

Też to zauważyłem. Naprawdę warto tak ryzykować?

Być może i tak a raczej nie..

...to ze wyjechał za linie nie znaczy, ze musiał. Czasami widząc, ze nic nie ma po przeciwnej stronie można pozwolić sobie na wyjazd zamiast hamowania czy odpuszczania gazu... ( dla teoretyków przypominam, ze tak nie było idealnej lini przejazdu, takie błędy można  tez inaczej korygować) .

Ta droga ma 4,1km i 36 zakrętów, taka mekka motomaniaków..

motocykliści.. zaraza!!!

• Upvote 1

Posted (edited)
10 minut temu, nabokow napisał:

Wy tak na poważnie, czy o co chodzi? Jakie ryzykowanie? Jakie igranie?

Miałeś już kolego poważny wypadek na motocyklu?

Tak dla przypomnienia, filmik obrazujący co się dzieje, gdy się jeździ na granicy możliwości maszyny po drogach publicznych:

Edited by Januszm
  • Upvote 1

W sumie każdy motocyklista ryzykuje wsiadając na moto.

O ile ma sie wyczucie swojego motocykla i pewne doświadczenie można jeździć ciut szybciej niż spora grupa motonitow

dla przykładu ostatnie latanko z niedzieli z kilkoma osobami o sporo mniejszym pojęciu „jak przejechac zakręt

co sie okazało? A to, ze jedna osoba mimo ze jezdzi sporo wolniej 2x prawie wylecial z drogi a drugi chłopak zadzwonił później do montera aby mu wytłumaczył/pokazał jak na spokojnie i bezpiecznie jeździć po zakrętach..

dla wielu wolno to nadal niebezpiecznie.. a prędkości na powyższych filmach nie były za duże..

Wolno nie znaczy bezpiecznie, bo bezpieczeństwo jazdy zależy również od umiejętności kierowcy.
Jazda na granicy możliwości motocykla a tym bardziej i kierowcy, to już jest bardzo podwyższone ryzyko wypadku, tym bardziej na drodze publicznej gdzie dużo również zależy od innych uczestników ruchu. Jadąc szybko na krawędzi, nawet bardzo dobry motocyklista nie pozostawia sobie rezerwy na reakcję w przypadku błędu popełnionego przez innego uczestnika ruchu bądź innych czynników na drodze.

3 minuty temu, nabokow napisał:

Delikatnie rzecz ujmując miałem już kolego poważny wypadek na motocyklu. Ale nie wiem co to ma do rzeczy.

To ma do rzeczy, że powinieneś wiedzieć z własnego doświadczenia, że granica jest cienka i bardzo łatwo ją przekroczyć.

Dlatego trzeba jeździć tak aby zawsze zostawić sobie spory margines...

6 godzin temu, Januszm napisał:

(...) Jazda na granicy możliwości motocykla (...)

Mało jest takich ludzi. Bardzo mało. W zasadzie nie znam nikogo takiego. Zakładając oczywiście, że motocykl jest technicznie sprawny 😜

42 minuty temu, hikor napisał:

Mało jest takich ludzi. Bardzo mało. W zasadzie nie znam nikogo takiego. Zakładając oczywiście, że motocykl jest technicznie sprawny 😜

O jazdę na krawędzi możliwości ciężkiego cruisera  po zakrętach, nie jest wcale tak trudno, te możliwości kończą się dość szybko i to często niespodziewanie.

Dużo zależy od umiejętności i znajomości maszyny ........... 

4 minuty temu, KLAUDIUSZ napisał:

Dużo zależy od umiejętności i znajomości maszyny ........... 

Dokladnie... 

i znajomosci drogi, czasem wystarczy raz zrobic wolny przejazd aby poznac droge...

Z mojego doswidczenia wynika, ze ok 90% motonitow jezdzi wolno i nie czuje swojej maszyny.. znam tylko kilka osob ktore naprawde ogarniaja jazde..

Przypomina mi się Prot który na Bałkanach, na krętych drogach wyczyniał cuda 😉  ..... na Dragstarze 

w sumie oddychanie powietrzem ze smogiem jest też rakotwórcze więc i niebezpieczne .

Może by tak wprowadzić prawo że oddychać można tylko w kurortach ??

A przechodzenie przez ulice nawet na pasach i przy zielonym świetle ??

przecież napewno sa tysiące filmów w sieci jak to człowiek przechodzi sobie na zielonym  i ktoś w niego wjeżdża

Strasznie niebezpieczne jest też chodzenie po chodnikach bo może na nas się przewrócić drzewo , wjechać samochód którego ktoś nie opanował , zawalić się budynek  i tysiące innych

Pewnie też są w sieci filmiki o tym

nawet jak się siedzi w domu i np zawali się dom bo sąsiad obok miał nieszczelną instalacje gazową i wy.....o . Kurcze niebezpieczeństwo czai się wszędzie i z każdej strony

jak tu żyć panie prezydencie ??

• Haha 1