Skocz do zawartości

Prośba o ocenę dwóch ogłoszeń


Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie Street Triple i zidentyfikowałem dwa interesujące mnie ogłoszenia. Poniżej prezentuję to, co się na ich temat dowiedziałem. Proszę bardziej doświadczonych forumowiczów o opinie na temat tych ofert.


1. 675 R (2014)



Rozmowa ze sprzedawcą:

Motocykl sprowadzony z Francji jako uszkodzony podkoniec zeszłego roku. Po wywrotce na lewą stronę. Uszkodzona kapa silnika, złamany set pasażera, uchwyt pasażera, otarcie na baku. Facet prowadzi warsztat, a motocykle sprowadza okajzonalnie, więc wszystko poprawił w nim sam wraz ze znajomym lakiernikiem, i twierdzi że gdyby mi o tych rzeczach nie powiedział, to bym nic nie zauważył na żywo. Faktycznie nie musiałem go ciągnąć za język, tylko sam wymieniał elementy historii moto, które równie dobrze mógłby przemilczeć.

Nowe zębatki i łańcuch. Nowy olej i filtr. Opony w stanie bdb.

Gwarancja 3 mieś na wszelkie usterki nie wynikające z eksploatacji. VAT marża.

VIN: SMTTTL1366E648954


Ogólnie po rozmowie mam wrażenie, że facet jest bardzo otwarty i solidny. Oferuje nawet zwrot kosztów paliwa, jeśli przyjadę z drugiego końca Polski i moto mi się nie spodoba. Jego warsztat ma strone na FB z dobrymi opiniami.



2. 675 RX (2015)



Rozmowa:


Motocykl sprowadzony z Francji jako uszkodzony, w styczniu/lutym. Po wywrotce na prawą stronę. Uszkodzenia przy sprowadzeniu: złamana końcówka kierownicy, klamka hamulca, owiewka prawa, zbiornik porysowany, manetka gazu, jakieś uszkodzenie ogona, poszucia kanapy, końcówka tłumika. Wszystko zostało wymienione na oryginały, za wyjątkiem klamki. Bak pomalowany na wyprawkę.

Elementy eksploatacyjne: napęd, opony, klocki i tarcze do wymiany po tym sezonie (mogą zrobić jeszcze max 6tyś km). Olej i filtr nie zmieniane.

Pytam o stan mechaniczny silnika: sprzedawca mówi, że tylko go odpalał na podstawce. Nie robił jazdy próbnej, bo nie ma czasu. Odpala, pracuje bez niepokojących odgłosów.

Oferuję dowiezienie moto do mnie, jednak jazda próbna nie wchodzi w grę przed zapłatą całej kwoty, bo niezarejestrowany, a po parkingu też nie, bo kiedyś ktoś miał śmiertelny wypadek podczas jazdy próbej.

VAT marża.

VIN: SMTTTL3466F696397


Wrażenie trochę gorsze, czerwona lampka mignęła mi przy tym że nie przejechał się na moto, i że nie ma opcji mini-jazdy testowej przed zakupem.


Co sądzicie?



Przy okazji pytanie dodatkowe: czy pomiędzy wersją R i RX jest różnica w wygodzie dla piliona? Ok 30-40% jazd będzie z pasażerką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno Gniezno jak i Jarocin/Pleszew są mekką handlarzy, więc bądź czujny. W obu przypadkach podpytaj czy mają zdjęcia motocykli sprzed naprawy. Poza tym nie ufaj, bo handlarz to handlarz i powie Ci to, co chcesz usłyszeć. Niby powie o czymś czego nie widać (jakiejś pie**ole) a o ważnej rzeczy (np. krzywej ramie) nie wspomni. Bądź upierdliwy i podpytaj się czy zgodzą się na pomiar ramy.

Aha i jeszcze jedno. Sprzęty z Francji są zazwyczaj zblokowane i mają ograniczoną moc. Koszt odblokowania bywa rożny.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja RX jest lepiej wyposażona(lepszy osprzęt), różnicy w pozycji nie będzie żadnej, w jeździe natomiast może być gdyż jeżeli się nie mylę różnią się zawieszeniem.

Tak jak kolega wyżej napisał lepiej być czujnym bo handlarze często mówią o mało istotnych wydarzeniach tuszując te poważne usterki. Że niby on taki uczciwy i o każdej głupocie mówi. Najlepiej na pomiar ramy bo jeżeli się nie mylę to mają aluminiowe i łatwo o jej przekoszenie przy dzwonie.

Nie sugeruj się też jeżeli usłyszysz że jedzie prosto to rama też na pewno jest prosta.

 

Sam kupiłem od kogoś już sprzęt który był przez handlarza sprowadzony i przy wymianie oleju w lagach okazało się że był po kosztach robiony. Żeby nie wymieniać lag zostawił tą skrzywioną (ok 5 mm na długości) i drugą założył od innego modelu dzięki czemu motocykl jechał prosto jak puściłeś kierownice. No i doszedł mi odrazu po zakupie koszt wymiany obydwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...