Skocz do zawartości

{ROZ} Piaggio Typhoon 70cc - Problem z odpaleniem oraz wejściem na obroty.


ReSh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku to bym wywalił ten stożek i założył puszkę z oryginalnym filtrem,moja sr-ka na seryjnym filtrze spokojnie osiąga 120km/h,

 

Wyciągnij ten gażnik na stół ,rozbierz na częsci pierwsze wyczyść i przedmuchaj w miarę możliwości wszystkie kanały,iglice ustaw na środkowy zakres.

Zobacz jaka jest dysza główna,może ktoś założył zbyt dużą i go zalewa, do tego cylindra spokojnie wystarczy dyszka główna 82,pod warunkiem,że masz oczywiście filtr powietrza seryjny. Sprawdz poziom paliwa ma pływaku

Skład mieszanki przeważnie ustawia się na 2,5 obrotu,ale z tym to nie ma reguły,czasami jest 2 albo 3 wszystko kwestia prawidłowej regulacji paliwo powietrze.

 

Sprawdz jeszcze cewkę czy jest dobrze dokręcona do masy,może być coś z fajką lub przewodem WN,

W Aprilii miałem podobne czary,i okazało się ,że wystarczyło wymienić świece zapłonową,po prostu izolator miał przebicie i iskra sobie "tańczyła" wokól elektrody

 

To jest prosty silnik,jak masz jakiekolwiek pojęcie o mechanice to sam to ogarniesz, a jak nie to daj komuś kto się na tym zna,bo czasami można więcej zepsuć niż naprawić.

Świeca jest nowa, dysza główna w gaźniku 60 próbowałem już wszystkiego ale gaźnik chyba do wywalenia bo wylewa mi benzyne otworami od ssania, a co do cewki to nie wiem czy sobie jej nie wymienie na nową razem z iskrownikiem i statorem być może coś będzie z nimi, ale jeszcze poczekam na znajomego mechanika on może coś poradzi ;/

 

Temat do zamknięcia, powodem był cewko moduł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...