Skocz do zawartości

Jakie marki mają trwałe akumulatory ? + Jakie parametry seryjnego w F4 ?


Rekomendowane odpowiedzi

konrad1f > w drugą stronę.

Sądziłem że akumulatory GEL ze względu na gęstsza konsystencję będą potrzebować wyższego prądu ładowania (niż 12V). Tymczasem minolcia dysponuje zupełnie odmiennymi informacjami.Głowy nie dam, ale chyba raz miałem żelowy, i zdaje się to był ten co padł mi po roku (choć nie wiem, czy nie było to wtedy gdy niedomagał mi org regulator), co oznaczałoby że żyłem w błędzie :D

 

 

 

Ok. Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc

Wiem już że z zakupem łączy się ryzyko, bo nigdy nie wiadomo jaka sztuka się trafi. Uporządkowana lista aku YTX9, na które według motocyklistów warto zwrócić uwagę wygląda tak :

 

Yuasa (japońska) > GS > Motobatt > Tuborg > Exide (z poleceniem tych zalewanych fabrycznie, jako trwalszych)

Kupie według kolejności, zależnie co mi się trafi

 

(Warta też często przewija się jako polecane. Ja nie miałem szczęścia)

 

Ja bym do zestawienia dodał jeszcze bardzo dobre akumulatory marki BS. I absolutnie nie zgadzam się z teorią, że lepsze są te zalewane fabrycznie. W momencie zalania rozpoczyna się ich "życie", a nie wiadomo jak długo stoją na półce. Dlatego moim zdaniem lepszą opcją jest aku z elektrolitem osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosozoku

Jak będzie otwarcie sezonu w Mnikowie w tym roku to przyjedź - pogadamy...pooglądasz moje ,,przeróbki elektryczne,, w hondzi..

 

 

18 maja ? Oby tylko była pogoda

 

Też Cię pewnie zadziwię sposobem podłączenia ledów. Totalna fantazja elektryka :D

( na dzień/dwa przed, podeślę Ci kontakt - jeśli tylko dobrze się ułoży )

 

konrad1f > możesz sądzić że coś mi wyjaśniłeś, niestety prawda bywa bolesna ;D

 

tadeo > fakt, też o tym myślałem,

ale patrząc w druga stronę nie ma pewności czy po zalaniu, podczas 2h(?) wiązania się substancji, trochę elektrolitu nie odparowuje, przez co finalnie może go brakować. Czy przez to bateria może mieć krótsza żywotność?

Kolejnym argumentem za są szczęściarze cieszący się akumulatorem od nowości motocykla.

 

Coś apropos niedoboru elektrolitu (przy okazji znalazłem oficjalnego dystrybutora z oddziałem m.in. w krk) :

http://yuasa.com.pl/porady/70-prawidlowy-poziom-elektrolitu

 

 

(Ślepota ludzka. Sprawdziłem ponownie i faktycznie połączyłem dwie marki w jedną. GS polecano mi podobnie często, jak BS. Takie podobne marki, aż sprawdziłem czy jedno nie jest podróbką drugiego XD)

Edytowane przez Bosozoku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...