Skocz do zawartości

Nowe moto - opinie posiadaczy


Rekomendowane odpowiedzi

Nie będzie... Jeżeli jeździłeś I potrafisz usiąść prawidłowo na motocyklu, to nie ma szans żeby było niewygodnie... Ja tam ręce i nogi mam nieproporcjonalnie długie, więc wiem co napisałem wcześniej ;)

I dlatego wziąłem Strita R nie spida, bo chciałem lekki, zabawowy motocykl, na którym dużo można... I wyglądałem jak na psie, ale latało mi to... Bo czułem się na nim rewelacyjnie... :D

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy nie potrafisz siedzieć na motocyklu... I tyle...

Proponuję Afrykę, albo Tygryska... Nie będziesz narzekał...

 

 

 

I wiem co piszę .. Bo tak się głupio składa, że wedle różnych źródeł mam nogę o długości jaką normalnie posiada koleś że 2 cm wyższy od Ciebie... I jeździłem nawet wynalazkiem co zwał się MB 8.... Dawno temu... Ale wzrost mi się nie zmienił przez ostatnie 20 lat.. ;)

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo ponad metr... W kroku...

Widzisz...

Nasłuchałem się przez te -dzieści lat podobnych opinii... Jeżeli się mylę, to bardzo przepraszam...

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zwracam honor... bo ja też nasłuchałem się, że ktoś ma przerąbane przez swoje gabaryty a potem okazywało się, że i tak nie jest tak źle jak mu się wydawało.

Doświadczanie na moto masz zapewne o niebo większe ode mnie więc może doradzisz coś w temacie prawidłowego dosiadania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie ..

I utrzymujesz motocykl bardziej łydką... Niż udem... I przede wszystkim nie wisieć na kierownicy na rękach - o czym napisał Adam...

Nie potrafię niestety przekazać słowem pisanym... Musiałbym pokazać... Albo musiałbyś trafić na normalne szkolenie do kogoś kto ma pojęcie...

W Szczecinie powiedziałbym Ci do kogo uderzyć... A tak to CSS mi przychodzi do głowy tylko...

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich gabarytach na niewielu motocyklach będzie wygodnie, nie wspominając już o tym, że prawie na każdym wygląda się jak na psie :)
Nie tylko długości kończyn mają znaczenie ale też masa, długość tłowia, brzuch itp.
Jestem podobny wzrostem i trochę cięższy od autora wątku i z wymienionych motocykli widzę go tylko na BMW K1200/1300.
Wspomniany Triumph Speed Triple to jak motorynka dla nas :) Do MT-09 GT przysiadłem się niedawno na targach, nie czułem się na tym motocyklu najlepiej.

Na BMW natomiast, jeździło mi się jak w najlepiej skrojonym garniturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz... Mi osobiście lata jak ktoś z zewnątrz mnie będzie widział... Byle mi było odpowiednio...

Będąc te kilka cm niższym niż Kolega, idealnie spasował mi Strit trypel i jeżeli miałem ochotę na coś go zmienić to tylko na małą Daytonę.... T595 miałem i jeździłem, więc mam podstawy przypuszczać, że spid trypel byłby dla Kolegi odpowiedni... Ja osobiście wolałem lżejszy i bardziej zabawowy sprzęt, więc wybrałem Strita.... Latało mi te parę cm więcej, przy tym co Strit R sobą reprezentował... I mówię miasto/tor - perfekcja i ideał... Trasa tysiąc w jedną mańkę z trzema, czy czterema przerwami tylko na tankowanie/siku - bez najmniejszego stresu Tyle, że w trasie trzeba uważać na to co się robi, bo motorek jest po prostu lekki...

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich gabarytach na niewielu motocyklach będzie wygodnie, nie wspominając już o tym, że prawie na każdym wygląda się jak na psie :)

Nie tylko długości kończyn mają znaczenie ale też masa, długość tłowia, brzuch itp.

Jestem podobny wzrostem i trochę cięższy od autora wątku i z wymienionych motocykli widzę go tylko na BMW K1200/1300.

Wspomniany Triumph Speed Triple to jak motorynka dla nas :) Do MT-09 GT przysiadłem się niedawno na targach, nie czułem się na tym motocyklu najlepiej.

Na BMW natomiast, jeździło mi się jak w najlepiej skrojonym garniturze.

I tutaj małe zaskoczenie... bo na K1200 było mi mniej wygodnie niż na MT-09 i to głównie za sprawą kąta ugięcia kolan... K1300r to moje małe marzenie dlatego mimo wszystko nie skreślam go z listy. ;)

 

@Rura_; Adam M. - dzięki za radę, "mięśnie core" staram się trzymać w dobrej formie ze względu na plecy ale zastanawia mnie jak można trzymać moto łydką... do tej pory robiłem to po prostu udem... :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tutaj małe zaskoczenie... bo na K1200 było mi mniej wygodnie niż na MT-09 i to głównie za sprawą kąta ugięcia kolan... K1300r to moje małe marzenie dlatego mimo wszystko nie skreślam go z listy. ;)

W takim razie jak widać pomimo podobnych gabarytów każdy może inaczej się czuć na danej maszynie.

 

Tą pozycją to bym nie zawracał sobie głowy, jak już jeździsz jakiś czas to z pewnością jeździsz w pozycji dla ciebie najwygodniejszej.

 

Dodam jeszcze, że sam się przekonałem, że o wygodzie na motocyklu decydują czasami szczegóły, nieduża różnica w pozycji.

Sporo czasu i przerabiania, wymiany siedzenia zajęło mi dopasowanie odpowiedniego siedzenia do motocykla by czuć się na nim wygodnie, poza tym założyłem podwyższenie kierownicy i dopiero teraz czuję się na swoim motocyklu jak w babcinym fotelu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...