Skocz do zawartości

Mocowanie lusterka do kierownicy - są uniwersalne?


Rekomendowane odpowiedzi

Orientuje się ktoś czy mocowanie lusterka na kierownicę jest w większości motocykli podobne? U mnie w F650 z jednej strony kierownicy jest pompa hamulcowa a z drugiej dokręcone do niej na 2 śruby mocowanie lusterka (skręcone ze sobą tworzą obejmę). Niestety po małej wywrotce gwint aluminiowy, w który się wkręca lusterko już się do niczego nie nadaje a na dodatek zostało tam złamane pół śruby.

 

Tak to jest u mnie:
IMG-20190306-161837.jpg

 

 

A takie coś bym kupił ale użył tylko jedną część i dokręcił ją do pompy hamulcowej:
post-72247-0-07585600-1552123710_thumb.jpg

 

Przerabiał ktoś taki problem? Bo nie wiem czy szukać używki czy może przejdzie ten patent z uniwersalnym mocowaniem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://mike.larsson.pl/pl/search/lusterka/in/all/article/148920/

nie wiem czy widać treść spod linka bo normalnie trzeba się logować

to jest pod normalną kierownicę 22mm

no i niekoniecznie rozstaw śrub musi pasować

 

osobiście nie polecam wrzucać tylko tej połówki - u Ciebie to nie jest tylko mocowanie lusterka ale pompy hamulcowej ;)

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Gdyby kogoś na przyszłość interesowało jak to naprawić to opiszę jak to wczoraj mi się udało zrobić. Całość kosztowała mnie 4 piwa wypite z kolegą na warsztacie.

 

- mocowanie lusterka w kierownicę przegwintowane z M10 ma M12

- ucięta śruba w dolnej części lusterka

- w jej miejsce dospawana migomatem szpilka M12

- całość ładnie wyszlifowana żeby dało się ładnie nasunąć gumę maskującą

 

Gdybym chciał to robić na oryginalnych częściach BMW to 200 zł by mogło zabraknąć, sama śruba trzymająca lusterko to koszt ok. 100 zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...