Skocz do zawartości

Norwegia Zachodnia Droga Trolli


Wlodi1911
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję wypad w terminie czerwiec lub lipiec przez Szwecję do Norwegii Zachodniej.Zwieńczeniem ma być przejazd tzw Drogą Trolli .Dokładny plan wyprawy do omówienia .W Szwecji mam kilku znajomych co powinno się przełożyć na noclegi.Reszta szczegółów jak pojawią się zainteresowani.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem 25.06 ibylo 8 st C, Proponowal bym Ci nieco pozniej, powinno bycbardziej cieplo.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem 25.06 ibylo 8 st C, Proponowal bym Ci nieco pozniej, powinno bycbardziej cieplo.

 

:crossy:

Z pogodą w Skandynawii nigdy nie zgadniesz kiedy bywałem tam na rybkach to w maju potrafiło być -4 a następnego roku +26 i bądz tu mądry.tak czy siak jak ma się trochę farta z pogodą to naprawdę dobry kierunek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej,

 

wjezdzasz do tunelu przy + 21st C a po 5 km masz zaledwie + 8st C.

 

Katastrofa Panie !

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wpisać w trasę taras widokowy Dalsnibba przed Geiranger (https://www.dalsnibba.no/geirangerskywalk/). Co prawda wjazd jest płatny, ale widok z poziomu 1500 m robi wrażenie i jest, można powiedzieć "po drodze" do Trollstigen. Jak lubisz winkielki, dobrze jest być jak najwcześniej (dotyczy tak samo Drogi Trolla), żeby nie utknąć wśród autobusów i kamperów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz sie jest na Trollstige, to warto podjechac na Atlantic Road i oblookac most :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i przereklamowana

 

ale pejzarze zajefajne !

 

https://www.google.de/search?q=atlantic+road+br%C3%BCcke&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiJuPr20fPgAhUQLFAKHTXeA9oQ_AUIDygC&biw=1182&bih=550&dpr=1.63#imgrc=wzk1qj5oR3eOjM:

 

 

a sam most robi wrazenie, z tego co wiem, jedyny w swoim rodzaju

 

https://www.google.de/search?q=atlantic+road+br%C3%BCcke&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiJuPr20fPgAhUQLFAKHTXeA9oQ_AUIDygC&biw=1182&bih=550&dpr=1.63#imgrc=Yp46UbgTx5EmTM:

 

Trollstige niestety nie zaliczylem, bo alo jak z cebra wiec nie widzialem sensu tam jechac bo przecieranie podnozkow skonczylo by sie w tych warunkach nieciekawie.

 

Temat Norwegia jest zreszta juz dla mnie nie interesujacy, wole cieplejsze kraje. Ale zobaczyc Norwegie naprawde warto.

 

Zwlaszcza, ze byla moim przedostatnim krajem w Europie.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 lipca 2013 - pogoda też była w kratkę, ale warto pojechać i zobaczyć. Spotkałem nawet ludzi z moich stron :)

 

Skandynawia1416406.jpg?ver=0

 

Skandynawia1416403.jpg?ver=0

 

Więcej fotek:

 

https://motomisiek.rajce.idnes.cz/Trollstigen_Cesta_Trollu_Norsko_07.2013/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek

 

Fajne foty !

 

Problemem w Norwegi jest wlasnie pogoda.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norwegia do zrzygania nudna, góry które zachwycą po dwóch tygodniach wyjdą bokiem. Ludzie mało kontaktowi, weż młot udarowy żeby rozbić namiot, alkohole niedostępne. Tunele zmora klaustrofobiczna. Tam nic nie ma oprócz gór.Wieczne przeprawy promowe musisz uwzględniać trasę wg. nich. Ceny kosmos o hotelach zapomnij. Krajobraz księżycowy może robić wrażenie ale jak długo? Ale pojechać trzeba żeby samemu to ocenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA nie jezdze nigdzie dluzej niz tydzien, no moze poza objazdem Hiszpani na kzprapotrzebowalem 9 dni :icon_mrgreen:

 

 

Aaaaaaaa, jak jade moturem to co najwyzej jedno piwo wieczorem i na tym sie konczy JAk pije to w domu !

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norwegia do zrzygania nudna, góry które zachwycą po dwóch tygodniach wyjdą bokiem. Ludzie mało kontaktowi, weż młot udarowy żeby rozbić namiot, alkohole niedostępne. Tunele zmora klaustrofobiczna. Tam nic nie ma oprócz gór.Wieczne przeprawy promowe musisz uwzględniać trasę wg. nich. Ceny kosmos o hotelach zapomnij. Krajobraz księżycowy może robić wrażenie ale jak długo? Ale pojechać trzeba żeby samemu to ocenić.

Są ludzie bardziej wrażliwi na piękno natury i mniej. Ci mniej wrażliwi powinni siedzieć w domu i podziwiać widoki za oknem. Do wszystkich niedogodności można się przystosować i je ogarnąć. Niekoniecznie potrzeba do tego worka pieniędzy.Byłem dwa razy w Norwegii ( z pasażerką ) po dwa tygodnie i banan z gęby nie znikał. Koszty zamknęły się każdorazowo kwotą 5-5,5 tys.zł. Planuję trzecie podejście. Po prostu w Norwegii można się zakochać :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bylem w Norwegi raz, i chwatit ! Kraj naprawde piekny, pejzarze, krajobrazy jak w bajce, zapieraja dech w klacie ale, no wlasnie, zimno jak w psiarni, nigdy niema pewnosci z pogoda, wlezdza sie do tunelu w sloncu i 20 st C a po 4 km wyjezdza sie w + 8 st C i leje jak z cebra. Nigdy tak sie nie wyziebilem i zmarzlem jak tam.

 

nie wiadomo jak trafisz a po wyjezde z 4 km tunelu pogodowy zwrot o 180 stopni. Ceny pomijam ale nigdy za tak duza kase nie dostalem tak malo zarcia jak wlasnie tam, to moge przezyc, bo na moturowych wypadacz jem gora 1/3 tego co w domu bez wzglednie w jakim kraju jestem.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...