Skocz do zawartości

Wycena mechanika


adrixx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Janusz,

 

czy jek jedziesz z towarem i go rozwozisz to od jednego klieta bierzesz mniej a od drugiego wiecej ?

 

Podobnie jest w warsztatach. Mysle, ze za pojemnosc 1200 ccm bedzie taka sama jak za pojemnosc 125. Mechanikowi jestobojetne, czy robi V8 czy robi 1,6, bo ma ta sama stawke na godzine. Przynajmniej tak to w Niemczech funkcjonuje.

 

 

Aaaaaaa i wisienka na torcie. Kazdy Service ( ma ustalony przez producenta ) ile czasu ma trwac wymiana danej czesci. I jezeli myslisz, ze tyle ona trwa, to jestes bardziej naiwny od mlodego pelikana. Trwa krocej a liczone masz tyle ile powinno byc.

 

Drogi KS masz jakiekolwiek pojęcie o mechanice? Nie jest wszystko jedno, bo przy V8 ustawienie zaworów zajmie wieki a przy prostym singlu chwilę.

 

Zlecający nie wspomina, by ustalił cenę przed wykonaniem usługi...

 

Świat się wali...

Kierowca w magazynie w UK wie lepiej, ile ma żądać mecher w PL.

Żenua.

 

Za drogo?

To sam sobie napraw.

Nie potrafisz? Nie masz czasu? Nie chce się?

Płać.

W którym momencie jawnie naciągnął?

Czego nie kumkasz?

 

 

 

 

Wiem bo korzystam z usług mechaników w Polsce i potrafię czytać.

Jak chłopak nie potrafi to płaci, ale cena usługi nie powinna być aż tak wygórowana, stawka roboczogodziny obecnie w Polsce to https://motofocus.pl/informacje/nowosci/63477/wyniki-sondazu-koszt-roboczogodziny-wycenianie-napraw

Pracy było najwyżej na 1 godzinę przy tym motorku do tego części to jak pisałem grosze kosztowały.

Za taką usługę to powinien wziąć maksymalnie 250 zł.

Za 550 zł to zrobisz serwis małego auta u dealera.

Ja ostatnio w wakacje za diagnozę w autoryzowanym serwisie BMW (podawali kawę i ciastka ;) ), gdzie mechanik pracował nad autem około trzech godzin zapłaciłem 500 zł.

 

Naciągnął w momencie gdy zażądał za swoją usługę 550 zł i powiedział, że ustawiał rozrząd :biggrin: .

Edytowane przez Januszm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Drogi KS masz jakiekolwiek pojęcie o mechanice? Nie jest wszystko jedno, bo przy V8 ustawienie zaworów zajmie wieki a przy prostym singlu chwilę.

 

 

W V8 ustawiasz jeszcze dzisiaj wogole zawory ? :icon_mrgreen:

 

No ale abys nie wyszukiewal dziwnych przykladow to podam wymiuane pompy wodnej, no chyba, ze V8 jest po jednej na cylinder :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Drogi KS masz jakiekolwiek pojęcie o mechanice? Nie jest wszystko jedno, bo przy V8 ustawienie zaworów zajmie wieki a przy prostym singlu chwilę.

 

 

Wiem bo korzystam z usług mechaników w Polsce i potrafię czytać.

Jak chłopak nie potrafi to płaci, ale cena usługi nie powinna być aż tak wygórowana, stawka roboczogodziny obecnie w Polsce to https://motofocus.pl/informacje/nowosci/63477/wyniki-sondazu-koszt-roboczogodziny-wycenianie-napraw

Pracy było najwyżej na 1 godzinę przy tym motorku do tego części to jak pisałem grosze kosztowały.

Za taką usługę to powinien wziąć maksymalnie 250 zł.

Za 550 zł to zrobisz serwis małego auta u dealera.

Ja ostatnio w wakacje za diagnozę w autoryzowanym serwisie BMW (podawali kawę i ciastka ;) ), gdzie mechanik pracował nad autem około trzech godzin zapłaciłem 500 zł.

 

Naciągnął w momencie gdy zażądał za swoją usługę 550 zł i powiedział, że ustawiał rozrząd :biggrin: .

 

Czyli internetowo jesteś otrzaskany.

:)

O rozrządzie rzekomo nie zrobionym sam sobie wkręciłeś.

Odnoszę się do tego co napisał założyciel.

 

Mam kolegę co prowadzi serwis moto.

Dla chińczyków wali ceny zaporowe.

Niektórzy się godzą, inni, odjeżdżając, mruczą o niegodziwości.

:rolleyes:

Ostatnio robił mi:

Oleje, filtry, regulacje zaworów, parę pierdół, świece, heble.

Części + robocizna 1500.

Na podstawie tego co napisałem, powiesz mi, że mnie naciągnął?

 

 

Janusz,

 

czy jek jedziesz z towarem i go rozwozisz to od jednego klieta bierzesz mniej a od drugiego wiecej ?

 

Podobnie jest w warsztatach. Mysle, ze za pojemnosc 1200 ccm bedzie taka sama jak za pojemnosc 125. Mechanikowi jestobojetne, czy robi V8 czy robi 1,6, bo ma ta sama stawke na godzine. Przynajmniej tak to w Niemczech funkcjonuje.

 

 

Aaaaaaa i wisienka na torcie. Kazdy Service ( ma ustalony przez producenta ) ile czasu ma trwac wymiana danej czesci. I jezeli myslisz, ze tyle ona trwa, to jestes bardziej naiwny od mlodego pelikana. Trwa krocej a liczone masz tyle ile powinno byc.

 

 

Lysy, wiesz co ci powiem, ze mimo tego, ze za toba nie przepadam to w tym przypadku zgadzam sie z toba calkowicie !

 

:crossy:

Nie spinaj się tak.

Podobno przy bezpośrednim kontakcie wiele zyskuję.

:icon_mrgreen:

pis(s) off🦆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łysy ............

 

Ojjjjjjjjjjjjjjjjjjjj, mlody, zbastuj troche, bo mozesz zostac zbanowany szybciej …….

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Drogi KS masz jakiekolwiek pojęcie o mechanice? Nie jest wszystko jedno, bo przy V8 ustawienie zaworów zajmie wieki a przy prostym singlu chwilę.

 

 

Wiem bo korzystam z usług mechaników w Polsce i potrafię czytać.

Jak chłopak nie potrafi to płaci, ale cena usługi nie powinna być aż tak wygórowana, stawka roboczogodziny obecnie w Polsce to https://motofocus.pl/informacje/nowosci/63477/wyniki-sondazu-koszt-roboczogodziny-wycenianie-napraw

Pracy było najwyżej na 1 godzinę przy tym motorku do tego części to jak pisałem grosze kosztowały.

Za taką usługę to powinien wziąć maksymalnie 250 zł.

Za 550 zł to zrobisz serwis małego auta u dealera.

Ja ostatnio w wakacje za diagnozę w autoryzowanym serwisie BMW (podawali kawę i ciastka ;) ), gdzie mechanik pracował nad autem około trzech godzin zapłaciłem 500 zł.

 

Naciągnął w momencie gdy zażądał za swoją usługę 550 zł i powiedział, że ustawiał rozrząd :biggrin: .

 

To może zrób sobie coś przy Chińczyku w godzinkę i weź za to 50 zeta!

W tym gównie czego nie dotkniesz, to i tak się spierdzieli i prosta z pozoru naprawa trwa dwa razy dłużej niż przy japońcu. Kupisz modół - to nie pasują kostki i trzeba przerabiać, chcesz ustawić gaźnik - nie reagują śruby itd. Dlatego moi koledzy w warsztacie przestali to w ogóle dotykać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mnie ominęło?

 

No miales siasc na weza i sssssssspppppiiii……. :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W V8 ustawiasz jeszcze dzisiaj wogole zawory ? :icon_mrgreen:

 

No ale abys nie wyszukiewal dziwnych przykladow to podam wymiuane pompy wodnej, no chyba, ze V8 jest po jednej na cylinder :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Pewnie się nie ustawia zaworów ale wszystko jest trudniej zrobić przy V8 aniżeli przy 4 rzędowej. Taką pompę wody z pewnością, wymienić też będzie trudniej z powodu braku dostępu.

 

 

 

Czyli internetowo jesteś otrzaskany.

:)

O rozrządzie rzekomo nie zrobionym sam sobie wkręciłeś.

Odnoszę się do tego co napisał założyciel.

 

Mam kolegę co prowadzi serwis moto.

Dla chińczyków wali ceny zaporowe.

Niektórzy się godzą, inni, odjeżdżając, mruczą o niegodziwości.

:rolleyes:

Ostatnio robił mi:

Oleje, filtry, regulacje zaworów, parę pierdół, świece, heble.

Części + robocizna 1500.

Na podstawie tego co napisałem, powiesz mi, że mnie naciągnął?

 

Nie spinaj się tak.

Podobno przy bezpośrednim kontakcie wiele zyskuję.

:icon_mrgreen:

 

"Czyli internetowo jesteś otrzaskany."

 

Jak pisałem nie tylko internetowo, poza tym mam kolegę, który prowadzi serwis motocykli, jest dealerem Rometa, po pierwsze nie narzeka, że musi je naprawiać po drugie mogę zapytać ile taka usługa kosztowała by w autoryzowanym serwisie.

 

 

"O rozrządzie rzekomo nie zrobionym sam sobie wkręciłeś.

Odnoszę się do tego co napisał założyciel."

Podczas zwykłych czynności serwisowych nie ustawia się rozrządu, więc nie widzę tutaj powodu by ktoś ustawiał rozrząd, poza tym w większości motocykli nawet przy wymianie łańcuszka nie ustawia się rozrządu, to nie samochód :) Właściciel napisał co mu mechanik wkręcił.

"Ostatnio robił mi:

Oleje, filtry, regulacje zaworów, parę pierdół, świece, heble.

Części + robocizna 1500.

Na podstawie tego co napisałem, powiesz mi, że mnie naciągnął?"

 

Ważne przy jakim sprzęcie robił ci ten serwis, jeśli przy Hondzie z silnikiem V4 i dodatkowo wymieniał płyn hamulcowy oraz wszystkie klocki, to powiem, że cena była ok. Jeśli przy prostym chińczyku to przepłaciłeś :biggrin:

 

 

To może zrób sobie coś przy Chińczyku w godzinkę i weź za to 50 zeta!

W tym gównie czego nie dotkniesz, to i tak się spierdzieli i prosta z pozoru naprawa trwa dwa razy dłużej niż przy japońcu. Kupisz modół - to nie pasują kostki i trzeba przerabiać, chcesz ustawić gaźnik - nie reagują śruby itd. Dlatego moi koledzy w warsztacie przestali to w ogóle dotykać...

Przecież nie zaproponowałem 50 zł za robociznę, poza tym Romet to nie jest najgorszy chińczyk.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tylu komentarzach i tak nie wiadomo po co ta gównoburza.

Wina klienta. Nie uzgodnił ceny i zakresu prac i teraz sam pisze o możliwe że niczemu winnej osobie. Trzeba było oddać do serwisu - mechanika nawet tego dobrego forumowego. Jest tu kilku takich.

To jak porównanie napraw tej samej części lub jej wymiany w Porche lub Daci. A później siadanie na Allegro i porównywanie cen co do złotówki

Jeszcze brak znajomości.

Żenada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym wiedza kosztuję Panie. Widocznie mechanik ceni siebie i swój czas. I dobrze. Nikt w dziadostwie które zaraz się rozsypie po odkręceniu śrub, nie będzie robić za paczkę fajek i flaszkę. Naucz się i sam naprawiaj swój sprzęt a nie oddajesz do drogich ludzi a później jedziesz po nich na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli usługa została wykonana prawidłowo, zgodnie ze sztuką, sprzęt chodzi jak powinien, jest przygotowany do sezonu, klient dostaje rachunek i gwarancję na usługę wraz z częściami - uważam że jest to uczciwa cena. Janusz...za pięć stówek zjesz steka medium red w pierwszej knajpie centrum Londynu.

 

Przepłaca to się przy pierwszym przeglądzie Ducati Monstera 1200R w serwisie, 950 netto za głupią wymianę oleju z filtrem. Roboty na 15 min. olej z beki filtr 20 zł. Zdzierstwo...

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...