Skocz do zawartości

Albania, Grecja 2019


Savii
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wstępnie planuje kolejną podróż ;) tym razem do Albanii i Grecji. Termin to druga połowa września. Wyjazd w okresie po sezonowym więc będzie trochę chłodniej i taniej. Czas to 16 dni. Na chwilę obecną jest nas dwóch. Nic więcej na razie nie powiem bo wszystko się dopiero tworzy :icon_question: . W grę wchodzi oczywiście asfalt :crossy: ze względu na sprzęt jakim będziemy się poruszać oraz to, że mocno zastanawiamy się nad dominacją pięknej Grecji :smile: . Oczywiście można pogadać i ustalać coś wspólnie gdyby ktoś był poważnie zainteresowany, myślał podobnie i miał fajne pomysły co do wyprawy. Cenne wskazówki oczywiście mile widziane za co z góry dziękuje :clap: . Czasu jest dużo i nie dużo ale spokojnie można rozpocząć luźną konwersację.

 

Kontakt do mnie [email protected] lub jak kto woli na forum albo PW.

 

Szerokości życzę Savii

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Czasu jest jeszcze dużo ale chcę powiedzieć, że mam już prawie komplet. Jadą trzy motocykle i cztery osoby. Ja, kolega oraz kolega z żoną. Może jakaś para się zastanawia, lub samotny jeździec więc zapraszam do kontaktu.

Szerokości życzę.

Savii

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Może znajdziesz trochę interesujących informacji.

http://blog.nokeg.cba.pl/?cat=50

Standardowo brakuje dwóch ostatnich dni bo był to powrót w deszczu i smarowanie łańcucha co postój byle tylko wytrwał.

 

 

Pozdro na Szweckiej latarni :cool:

 

Część kolego.

Wielkie dzięki Paweł za cenne wskazówki. Relację przeczytałem od A do Z. My trochę bardziej zapuszczamy się na południe a mianowicie w kierunku Grecji. Na razie to nasz punkt pierwszy na liście. Ustalamy co i jak w miarę wolnego czasu ale na pewno Albania wchodzi w grę. Kolega coś wspomniał o Macedonii i Serbii więc zobaczymy. Wyjazd również traktujemy jako mała wakacyjna objazdówka z naciskiem na Grecję. Oczywiście wszystko dopniemy na ostatni guzik, taką mam nadzieje. Słuchaj z relacji wynika, że rezerwowaliście noclegi przez Booking.com a możesz mi powiedzieć czy robiliście to wcześniej czy tak z dnia na dzień… My tym razem chcemy z dnia na dzień rezerwować, może na początku jeden, dwa noclegi w sprawdzonych miejscach a potem na pełnym luzie w końcu będzie Wrzesień. Może zachowałeś gdzieś na swojej liście jakieś fajne noclegi to będę wdzięczny za info…

Przeglądałem również wyjazd na Bułgarię, miło się wspomina, fajnie było co? Nawet siebie tam widziałem. Jeszcze raz wielkie dzięki.

Pozdrawiam

Savii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Od wielu lat jeżdżę do i po przepięknej Grecji na dwóch kołach i jest to kraj, gdzie czuję się, jak u siebie - pracowałem tam trochę - i który nie przestaje mnie zachwycać Dwa razy w wakacje wyruszam w dłuższą podróż, a raz trasa musi obowiązkowo przebiegać przez Helladę. Korzystam głównie z pól namiotowych. W drugiej połowie września wciąż jest upalnie, zwłaszcza na południe od Larisy choć czasem możne spaść trochę wody z nieba. Polecam objazd Peloponezu - tam wszędzie jest pięknie. Zresztą, widokowo Grecja zachwyca wszędzie. Myślę, że Wam się spodoba. Jeśli masz jakieś konkretne pytania, chętnie odpowiem. Pozdrawiam! PS. Ze względu na ekonomiczną sytuację kraju, infrastruktura drogowa także troszkę podupadła. Świadczą o tym nie tylko wyblakłe linie na drogach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Od wielu lat jeżdżę do i po przepięknej Grecji na dwóch kołach i jest to kraj, gdzie czuję się, jak u siebie - pracowałem tam trochę - i który nie przestaje mnie zachwycać Dwa razy w wakacje wyruszam w dłuższą podróż, a raz trasa musi obowiązkowo przebiegać przez Helladę. Korzystam głównie z pól namiotowych. W drugiej połowie września wciąż jest upalnie, zwłaszcza na południe od Larisy choć czasem możne spaść trochę wody z nieba. Polecam objazd Peloponezu - tam wszędzie jest pięknie. Zresztą, widokowo Grecja zachwyca wszędzie. Myślę, że Wam się spodoba. Jeśli masz jakieś konkretne pytania, chętnie odpowiem. Pozdrawiam! PS. Ze względu na ekonomiczną sytuację kraju, infrastruktura drogowa także troszkę podupadła. Świadczą o tym nie tylko wyblakłe linie na drogach...

 

Hej.

Wielkie dzięki Sławo_ . Grecja to nasz priorytet więc na pewno pozwolę sobie jeszcze zasięgnąć od Ciebie praktycznych wskazówek jak mi coś umknie. Na razie jeśli to nie kłopot, może znasz jakieś fajne trasy motocyklowe to podeślij? będę zobowiązany. Czy jechałeś może trasą ze Sparty do Kalamata (droga 82)?, słyszałem, że warto. Czy w Grecji nadal panuje chaos na drogach?

Rozumiem, że korzystając z pól namiotowych miałeś na myśli namiot. My się jeszcze zastanawiamy nad zabraniem tego ekwipunku. Zresztą z kwaterami też nie powinno być najmniejszych problemów we Wrześniu.

Pozdrawiam

Savii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Czasu jest jeszcze dużo ale chcę powiedzieć, że mam już prawie komplet. Jadą trzy motocykle i cztery osoby. Ja, kolega oraz kolega z żoną. Może jakaś para się zastanawia, lub samotny jeździec więc zapraszam do kontaktu.

Szerokości życzę.

Savii

 

 

 

Cześć,

Czy lista jest już zamknięta?

Chętnie się dołączę.

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Czy lista jest już zamknięta?

Chętnie się dołączę.

 

Pozdrawiam

Jacek

 

Witaj

Jest parę osób które mocno rozważają swój udział ale wiadomo na cztery miesiące przed wyjazdem trudno podjąć decyzję więc jak najbardziej lista jest otwarta.

Pozdrawiam

Savii

Edytowane przez Savii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witaj

Jest parę osób które mocno rozważają swój udział ale wiadomo na cztery miesiące przed wyjazdem trudno podjąć decyzję więc jak najbardziej lista jest otwarta.

Pozdrawiam

Savii

Dzięki za informację.

Będę śledził ten wątek.

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
4 godziny temu, [email protected] napisał:

Witam, gdyby się ktoś wykruszył to mogę być jako rezerwowy termin mi idealnie pasuje.

Hej. Gdyby się coś zmieniło to dam znać. Na chwilę obecną jestem na Sardynii ale po powrocie powinno się wszystko wyjaśnić. Na razie mam pełne obłożenie.  Pozdr. Savii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich

Zrobiło się trochę chłodniej po mojej ostatniej eskapadzie na Sardynię więc czas pomyśleć o Grecji.

W ciągu dwóch tygodni powinno się wszystko wyjaśnić na temat terminu wyjazdu, potencjalnych chętnych którzy określili chęć swojego udziału. Do wszystkich już wysłałem e-mail. Chciałbym również podkreślić jedną ważną rzecz, że nie jestem żadnym organizatorem wyjazdu. Na forum zawsze puszczam luźną propozycję wspólnego uczestnictwa bez zobowiązań, każdy jest dorosły i odpowiada za siebie a wycieczka ma charakter wyjazdu kilku, kilkunastu osób na wspólną podróż, wspólnie ustaloną trasą itp.

Szerokości życzę. Savii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś mógłby polecić miejsca które wypisałem, warte uwagi czy też miejsca nad którymi nie ma sensu sobie głowy zawracać. Z góry wielkie dzięki…..Chodzi oczywiście o Grecję

Lista poniżej:

 

Sunion

Teatr w Episauros

Mykeny

Kanał Koryncki

Wyspy Jońskie

Parnas

Porto Katsiki

Pelion

Meteory

Olimp

Delphi

Akropol

Partenon

Św.Zeusa

Panathinaiko

Św.Ateny Nike

Łuk Hadriana

Muzeum Benaki

Hefajstejon

Lycabettus

Teatr Dionizona

Odeon Heroda

Attyka

Szerokości życzę. Savii

 

Edytowane przez Savii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...