Skocz do zawartości

Albania, Grecja 2019


Savii
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,
Ja również powoli wracam , z Mostaru przez Medjugorie dotarłem w okolice Makarskiej skąd wdrapałem się na świętego Juri'ego. Widoki przepiękne , droga wąska ale spokojnie można się minąć z autem. Na górze 7 stopni więc można nieco odsapnąć. Nocleg w dragljane nieopodal kozicy . Następnego dnia udałem się wzdłuż wybrzeża drogą nr 8 , nie tak piękną jak się spodziewałem , poprzez wszystkie większe miasteczka typu Makarska , Omis , split i Trogir aby w końcu zatrzymać się w Pakostane które w moim mniemaniu nie jest tak mocno oblegane przez turystów . Ogólnie Chorwatą się poprzewracało w głowach i ceny są dość wysokie ( ciężko znaleźć nocleg poniżej 20euro dla jednej osoby ) . Z Pakostane udałem się w kierunku plitwickich jezior których do tej pory nie miałem okazji zwiedzić , ponad 20 minut w kolejce po bilet , następnie godzina czekania na wejście. Bilet 250kun czyli jakieś 150zl !!. Warto jednak jest zobaczyć ten system jezior , multum wodospadów , ryb i ogrom wody. Motory parkują za free, oczywiście czym wcześniej tym lepiej a najlepiej jest zrobić rezerwacje online , niestety najpóźniej na dwa dni przed przybyciem . Z plitwickich do Zagrzebia gdzie miałem kolejny nocleg. A dzisiaj jestem w drodze do Brna , z przystankiem na kąpiele w termach w Sarvarze.
I tak powoli zbliżam się do końca .

Szerokości Grzesiek.553c79ffcc9b598a2e1d16b7418960b2.jpgad59bfe5633af68b3db79154d51f8aa6.jpg45b5d6a4d0094d27664d72879fc56ef3.jpgd9d65bfc58506679040504e6f7b9273e.jpg899db5cf2b70f5e47adf2ac37dfabc9e.jpg15fd3fefd481178454a12f3416ed8255.jpg9b700936cb4a403d7988424b1ecc85aa.jpg6e55a31d0e98c33f6332cc346d7c7fc8.jpg0700d13ab9ac84bce4ed105b2972adae.jpg

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesi0 piękne zdjęcia i ta niesamowita pogoda.... Wracaj bezpiecznie. Ja już w domku szczęśliwy i zmęczony. Pogoda nie rozpieszczała, było zaledwie 10-15 stopni ale obyło się bez opadów.

Podsumowując jednym słowem mój wyjazd mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że był bardzo udany. Zrealizowałem w 100% co zaplanowałem. Obyło się bez przygód i niespodzianek. Pogoda dopisała. Wszystkie noclegi które zabukowałem wcześniej czekały na mnie. Trasa obejmowała kraje: Polska - Słowacja - Węgry - Serbia - Czarnogóra - Albania - Grecja - Macedonia - Serbia - Węgry - Słowacja - Polska.  Miasta które odwiedziłem: Nowy Sad - Szkodra - Durres - Wlora - Saranda - Porto Katsiki - Patras - Pylos - Kalamata - Kastro - Sparta - Mykeny - Epidavros - Starożytny Korynt - Korynt - Klasztor w Chaidari - Ateny - Delphi - Termopile - Lamia - Meteory - Vikos - Bitola - Ochryda - Skopje - Nisz - Twierdza Golubac - Belgrad. Przejechałem ogółem 7tyś km. Teraz Idą jesienne długie dni więc powolutku trzeba będzie pomyśleć o kolejnych wyprawach.

Szerokości Savii.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.09.2019 o 22:05, Grzesi0 napisał:

Pozdrowienia z Mostaru

Ten ziomek na moście skoczył w końcu z niego? Będąc w lipcu jakoś mu się nie spieszyło, albo za mało kasy ludzie rzucali 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...