Skocz do zawartości

Jakie enduro dla dorosłej osoby, ogłoszenie


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.
Od jakiegoś czasu rozglądam się za moim pierwszym w życiu motocyklem i nazbieralo mi się kilka wątpliwości których nie moge rozwiać w internecie. Może na początek powiem, gdzie mam zamiar jeździć: głównie polne drogi, pola, ścieżki w lasach. Nie zamierzam jeździć po żadnych torach oraz wjeżdżać/zjeżdżać na wysokich górkach i wzniesieniach. Ogólnie bez jazdy wyczynowej. Wszystkie drogi zaprowadziły mnie do Yamahy DT 125 i mam tutaj kilka następujących wątpilwości, otóż mam 25 lat, wzrost 186cm i ważę 105kg czy ten motor nie będzie dla mnie za mały? Czy nie jest to czasami motor dla dzieci? Pytam bo do najbliższego ogłoszenia mam 100km drogi i nie chce marnować czasu na dojazd. Brałem też pod uwagę coś z 250cm3 2T, ale czytałem że te maszyny są już bardzo drogie w utrzymaniu oraz wymagają dużego doświadczenia - pytanie tylko, czy jest to kierowane do dzieci 15-16 lat czy do ogółu.

Coś takiego chyba najbardziej pasuje do terenu w którym będę się poruszać, pytanie tylko czy nie jest to motor zbyt mały jak dla mnie. https://www.olx.pl/oferta/yamaha-dt-125-re-bez-wkladu-CID5-IDy6OQG.html#

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładny, a poradzi sobie też w jeździe po np. oranym? Głównie pola i łąki no i polne drogi. Nie zapominając o mojej wadze 105kg oraz braku doświadczenia

 

Pojemność nie musi być 125, może być większa. Chcę motor którego nie będzie trzeba remontować co kilka motogodzin jak to jest w przypadku np 250 2T. Nie planuje jeździć wyczynowo, to ma po prostu jeździć po polach i łąkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

podbijam pod pytanie pabisbara, A co z np suzuki dr 125 4T (bo mam tylko prawko B) jest z tym jakaś zabawa dla chłopa 100 kg , 36 lat?czy raczej dla młodzieży po 70 kg ?pierdzi to jak piła spalinowa ?

potrzebuje czegoś bardziej w miasto, trase 100 km, czasem las i co mało pali, czyli 4T rozumiem, bo 2T można odblokować i ma 30KM ale pali 7l.

Edytowane przez sydnej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

 

na miasto jak najbardziej jak będziesz jeździł jak kapelusznik w fabii to zwykłym softem typu crm 125 czy dt 125 zamknięsz się w 6/100  ( co nie zmienia faktu że 125 4t spali wtedy 4 😄 )

dt125 to nie jest hard enduro , ja z kumplem mając crm 125 dojazdy do żwirowni po 70-90 km w jedną na kołach robiłem , grunt to obrać właściwą przelotą żeby obroty były z początku rezo bo mulenie szkodzi i pierdziki 125 2t często przy obrotach typu 4 tys nie ładują aku  ale też nie je**ć po czerwonym non stop  bo nic się nie stanie tylko spalanie zabije.........nam dt125 w 2 spaślaki po 100kg i plecak piwa , pizdowana non stop 110-125km/h ( vmax z takim ładunkiem 😄 ) dt 125 wyszła przez 100km 30% miasto 70% trasa 8/100 także sporo 😄

natomiast fakt pierdzi jak piła łańcuchowa , 125 4t pierdzi jak agregat prądotwórczy na budowie kiedy robole wodę w czajniku na poranną kawę robią więc ciężki wybór 😄

 

 

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...