Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze 125, Opinie i Bebelli BN 125


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Jestem nowy w świecie motoryzacji jaki i jednosladow aktualnie mieszkam w UK i szukam czegos dla siebie jeszcze przed kursem na 125cc

 

I tutaj moje pytanie Benelli BN 125 przykuł moja uwage i chyba nie musze tlumaczyc dlaczego :lol:

 

Design jest po prostu mega a cena tez przyciaga, mowa tutaj oczywiscie o nowym z salonu. w internecie nie ma w nim zbyt duzo opini a artykuly ktore czytalem o samej Firmie Benelli sa mieszane, dlatego chce zapytac ludzi posiadajacych dana maszyne i ktorzy moga wypowiedziec sie w temacie awaryjnosci jak i ogolnych odczuć

 

Ogolnie zastanawiam sie nad zakupem

Nowego Benelli BN 125

Lub

Uważanej Yamahy MT 125 (2015 rok, 10k mil, z serwisu Yamahy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci napisze tak, rozumiem że interesuje Cie 125 w kształcie prawdziwego motocykla, z mojej strony mimo ze sercem jestem z Yamaha to w tym przypadku zobacz sobie jeszcze za Aprilla RS4 125, bardzo ładny motocykl klasy 125, a ze swojej strony napisze Ci że kiedyś ze znajomymi zastanawialismy się jaka jest róznica miedzy motocyklami klasy 125 a skuterami, otóż skutery ,mimo że być może są mniej atrakcyjne stylistycznie , to przewyższają motocykle skutecznościa przekazania mocy na koła, i z doswiadczenia wiem bo jeżdziłem 2 lata xmaxem 125, że chyba żaden motocykl z klasy 124 z silnikiem 4 suwowym (bo to ma znaczenie) nie miał szans ani ze startem ani z prekością maksymalną, ale to tylko moja mała uwaga. Reasumując polecam Yamahe MT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci napisze tak, rozumiem że interesuje Cie 125 w kształcie prawdziwego motocykla, z mojej strony mimo ze sercem jestem z Yamaha to w tym przypadku zobacz sobie jeszcze za Aprilla RS4 125, bardzo ładny motocykl klasy 125, a ze swojej strony napisze Ci że kiedyś ze znajomymi zastanawialismy się jaka jest róznica miedzy motocyklami klasy 125 a skuterami, otóż skutery ,mimo że być może są mniej atrakcyjne stylistycznie , to przewyższają motocykle skutecznościa przekazania mocy na koła, i z doswiadczenia wiem bo jeżdziłem 2 lata xmaxem 125, że chyba żaden motocykl z klasy 124 z silnikiem 4 suwowym (bo to ma znaczenie) nie miał szans ani ze startem ani z prekością maksymalną, ale to tylko moja mała uwaga. Reasumując polecam Yamahe MT.

Dziwne rzeczy piszesz. Na CVT są nieuniknione straty (poślizg) i nie ma fizycznie możliwości żeby skuteczność przekazywania mocy na tylne koło była taka sama jak w klasyku. Zresztą to bardzo łatwo sprawdzić :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne rzeczy piszesz. Na CVT są nieuniknione straty (poślizg) i nie ma fizycznie możliwości żeby skuteczność przekazywania mocy na tylne koło była taka sama jak w klasyku. Zresztą to bardzo łatwo sprawdzić :).

może i dziwne, kolego Wertyder a jeździłeś skuterem 125 w towarzystwie motocykla 125 z konwencjonalna manualną skrzynia biegów?

Edytowane przez motorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Jestem nowy w świecie motoryzacji jaki i jednosladow aktualnie mieszkam w UK i szukam czegos dla siebie jeszcze przed kursem na 125cc

 

I tutaj moje pytanie Benelli BN 125 przykuł moja uwage i chyba nie musze tlumaczyc dlaczego :lol:

 

Design jest po prostu mega a cena tez przyciaga, mowa tutaj oczywiscie o nowym z salonu. w internecie nie ma w nim zbyt duzo opini a artykuly ktore czytalem o samej Firmie Benelli sa mieszane, dlatego chce zapytac ludzi posiadajacych dana maszyne i ktorzy moga wypowiedziec sie w temacie awaryjnosci jak i ogolnych odczuć

 

Ogolnie zastanawiam sie nad zakupem

Nowego Benelli BN 125

Lub

Uważanej Yamahy MT 125 (2015 rok, 10k mil, z serwisu Yamahy)

Jeśli Ci zależy na mocy, i w sumie zależy na jaki egzemplarz trafisz ale wydaje mi się, że Yamaha będzie bardziej niezawodna niż Beneli, ale mogę sie mylić, to wszystko zależy na jaki egzemplarz trafisz, no chyba, że będziesz chcial nowa Yamahe z salonu wtedy myśle, że na pewno Yamaha będzie bardziej niezadowna, ale wracajac jesli chcesz, żeby to jakoś jechalo wybierz Yamahe mt

 

A ja Ci napisze tak, rozumiem że interesuje Cie 125 w kształcie prawdziwego motocykla, z mojej strony mimo ze sercem jestem z Yamaha to w tym przypadku zobacz sobie jeszcze za Aprilla RS4 125, bardzo ładny motocykl klasy 125, a ze swojej strony napisze Ci że kiedyś ze znajomymi zastanawialismy się jaka jest róznica miedzy motocyklami klasy 125 a skuterami, otóż skutery ,mimo że być może są mniej atrakcyjne stylistycznie , to przewyższają motocykle skutecznościa przekazania mocy na koła, i z doswiadczenia wiem bo jeżdziłem 2 lata xmaxem 125, że chyba żaden motocykl z klasy 124 z silnikiem 4 suwowym (bo to ma znaczenie) nie miał szans ani ze startem ani z prekością maksymalną, ale to tylko moja mała uwaga. Reasumując polecam Yamahe MT.

W takim razie jaki vmax miał ten twój skuter, i ile do 100? Może jeszcze na przyśpieszenie się zgodzę, że na początku może brać takie 125 w 4t, ale na vmax nie raczej nie będzie wygrywał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak :).

to juz jest naprawde ciekawe bo wiele razy miałem takie "okazje" i mimo że waże wiecej niz nastolatek, a to jednak przy tej kategorii sprzętu ma znaczenie, to byłem z przodu, mysle że nie ma co sobie tego tutaj udowadniać, praktyka i tak wszystko weryfikuje a forum jest po to aby wymieniać poglądy i doswiadczenia, pozdrowienia dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktyka weryfikuje...

Wszystko z CVT o tej samej pojemności i mocy, do mniej więcej 80 % prędkości jest bardziej żwawe, ponieważ przełożenie zmienia się płynnie i w stałym zakresie obrotów mniej-więcej pośrodku pomiędzy mocą i maksymalnym momentem... A później z powodu strat w przekładni i braku rozpiętości przełożeń dostaje po dupie... I Vmax jest niższa...

I nie musisz wynajdywać nowej fizyki i mechaniki ... Po prostu tak jest i już...

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...