Skocz do zawartości

Honda CB1 nierówno pracuje - regulacja gaźników


assane
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie panowie temat do mnie wraca jak bumerang ... o ile problemy z nierówną pracą zostały rozwiązane tak niestety problem odpalania pozostał na zimnym silniku.

 

Opiszę wam jak to wygląda.

 

Podchodzę ssanie do końca motocykl łapie ale nie zapala, ssanie do polowy łapie ale też nie zapala kręcę około minutę z delikatnie dosłownie dodanym gazem manetką i motocykl zapala ale bardzo ciężko i muszę tak trzymać z drugą minutę, dodam tyle że jak chcę dać więcej gazu to przez jakiś czas się nie wkręca i strzela w wydech czuć z wydechu jakby nieprzepaloną benzynę, dopóki nie pochodzi z jakieś 2 minuty później wszystko jest ok nic się nie dzieje.

 

Co jeszcze mógłbym sprawdzić ? Wszystko tak jak wyżej pisze było robione ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam . Nie chcę zakładać nowego tematu gdyż tu jest podobny . Zabrałem się za regulację gaźników w mojej cb1 . Ktoś tu pisał że producent według serwisowki zaleca ustawic pływaki na 8mm ale mierzone nagięcie blaszki od podstawy pływaka te 8mm ? Czy jak to mierzyć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://carlsalter.com/download.asp?p=1930

Zawsze podstawowe ustawienia są takie, że powierznia pływaków ma byc równoległa do powierzchni korpusu, a zaworek jeszcze nie zamyka przepływu, amortyzatorek juz wchodzi w pracę, ale jeszcze nie zamyka, dopiero jak delikatnie przyciśniemy pływak, ma powoli zamykać- to tak w skrócie nie wiem jak wytłumaczyć... Żadne tam zagięcie blaszki...

Jesli to za trudne, lepiej oddaj komuś kumatemu...bo tu potrzebna jest na koncu też synchronizacja.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce się sam nauczyć , rozumiem że jest przyrząd który mierzy wysokość położenia górnej części pływaka od podstawy komory pływaka . Ale mierzyć te 8mm jak gaźnik jest do góry nogami czyli jak jest zamknięty czy pływakiem do dołu jak jest otwarty ?

Screenshot_20230512_225016_Samsung Internet.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...