Jump to content
Kazik1340

Renowacja Softail'a

Recommended Posts

Witam!

W zeszłym roku kupiłem HD, lata na to czekałem i w końcu mam. :biggrin: Kilka miesięcy pojeździłem, wszystko niby fajnie ale... Kolor nie ten, mało chromu i ogólnie paskuda :mad: Poprzedni właściciel(Holender) co chwile mazał moto pędzlem z czarną farbą, co ma swoje plusy bo rdzy nie zobaczysz, ale i minusy czyli paskudnie wygląda ;)

Moto rozebrałem i jadąc do Polski na święta zabrałem graty do malowania i chromowania. Rama, wahacz,felgi i dekle od primary oddałem do piaskowania i malowania proszkowego. Błotniki i zbiorniki paliwa prysnął kumpel - na prawilny kolor oczywiście.

Poniżej zdjęcie moto przed i puzzli które trzeba "tylko" poskładać. Będę wrzucał fotki z postępu prac.

Pozdrawiam Kazik

post-93435-0-81922800-1548267004_thumb.jpg

post-93435-0-87278900-1548267243_thumb.jpg

post-93435-0-07675400-1548267375_thumb.jpg

post-93435-0-84693200-1548267459_thumb.jpg

post-93435-0-34546800-1548267504_thumb.jpg

Hmm.. Chromow bylo malo i polakierowales pokrywe kapy na ciarno.. :)

Non è forte chi non cade mai, ma chi cade e si rialza

No ;) Kosa, podnóżki, cięgno, dźwignie biegów i hamulca są w chromie, dekle pokrywy też - będzie ładnie ;)

Ładnie będzie wyglądał jak poskładasz wszystko w całość. Odrobina chromowanych elementów doda elegancji. :)

Nie wiem Indian czy nie lepiej by wygladal caly czarny, jest znaczna przewaga czerni, wiec taki chromowany detal moze zaburzyc rownowage, ale to tylko na moj gust a kazdy ma inny.

Wracajac do chromow, takie chromy jakie robia w Pl to w HD teraz takich nie ma, ma gorsze, przynajmniej tam gdzie ja robilem, ale sadze ze i gdzie indziej w Pl robia tak samo.

-PAXP-deijE.gif

Też uważam, że bez chromu byłoby lepiej, ten surowy wydech z owijką trochę do chromów nie pasuje. Ale to rzecz bardzo względna, każdy ma swoją wizję. Mi się podobał jak w oryginale na zdjęciach, najwyżej bym trochę go odświeżył.

Moje uznanie ze ci sie chce

Dzieki, jak na razie chęci mi nie brakuje. :biggrin:

Ładnie będzie wyglądał jak poskładasz wszystko w całość. Odrobina chromowanych elementów doda elegancji. :)

Taki właśnie mam plan, dużo czerni i odrobina chromów ;)

Też uważam, że bez chromu byłoby lepiej, ten surowy wydech z owijką trochę do chromów nie pasuje. Ale to rzecz bardzo względna, każdy ma swoją wizję. Mi się podobał jak w oryginale na zdjęciach, najwyżej bym trochę go odświeżył.

Wydech jest z nierdzewki właśnie na szybko wypolerowałem kawałek kolanka - będzie dobrze! Owijkę zdejmę i posiedzę trochę nad polerką całości ;)

Rób go na księdza, będzie badass.

Będzie na księdza a chromy posłużą za koloratkę :biggrin:

Wydech jest z nierdzewki właśnie na szybko wypolerowałem kawałek kolanka - będzie dobrze! Owijkę zdejmę i posiedzę trochę nad polerką całości ;)

A wiesz dlaczego był w owijce? Bo niezrdzewka się przebarwia od temperatury. Na początku ładnie, na złoto ale potem robi się paskudna...

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

..... Owijkę zdejmę i posiedzę trochę nad polerką całości ;)

To będziesz miał stałe zajęcie. Też ma rury z nierdzewki i właśnie zastanawiam się nad owijką. Znudziło mnie czyszczenie. Sporo roboty, efekt krótkotrwały.

Edited by jarenty

Hejka! Dzięki za rady Panowie ;)

Trochę mnie nie było bo mnie choroba dopadła i zbyt wiele nie działałem przy moto... Wczoraj coś tam dopiero robiłem :biggrin: Poprawiłem wszystkie gwinty w ramie i pozbyłem się farby z bieżni łożyska w główce ramy. Kierałka taka jaką chciałem przyszła tez wczoraj(używana ) Może wieczorkiem postawie na koła :cool: Pozdro

post-93435-0-78434400-1549208378_thumb.jpg

Powoli coś się dzieje (bardzo powoli) ale wszystko trzeba odświeżyć ;)

post-93435-0-64650800-1551031759_thumb.jpg

wrzuciłem to w chemie i pojechałem na zkupy :biggrin:

post-93435-0-32026200-1551031853_thumb.jpg

po zabiegu czyszczenie z resztek matowanie i czarny mat :cool:

post-93435-0-55111700-1551032107_thumb.jpg

Jak na razie stoi na kółkach

post-93435-0-83112500-1551032257_thumb.jpg

i takie kierunki dostanie ;)

post-93435-0-04462800-1551032330_thumb.jpg

pozdro Kazik

Mi się podoba, powodzenia w renowacji i dużo cierpliwości :)

Nie myślałeś żeby na bobber'a przy okazji przerobić? Baza świetna. Dałbyś szprychę , mały bak i pojedyńcze siedzenie :rolleyes: :cool:

Mi się podoba, powodzenia w renowacji i dużo cierpliwości :)

Nie myślałeś żeby na bobber'a przy okazji przerobić? Baza świetna. Dałbyś szprychę , mały bak i pojedyńcze siedzenie :rolleyes: :cool:

Pojedyncze siedzenie nie przejdzie ;) musi być na dwie osoby :wink:

post-93435-0-09337300-1551814899_thumb.jpeg

Takie pierwsze przymiarki zrobiłem :cool:

Tylny blotnik tez piekny nie jest :)

Tak to wowczas robili.

Kurcze wiem że to siedzenie piękne nie jest tak jak i błotnik, ale to połączenie które było (siodło Le pera, i ten krótki biały błotnik) nadawało się do jazdy w koło komina. Po 50 km ból czterech liter i kręgosłupa :blink: Może teraz jak ustawie zawias bardziej miękko to będzie lepiej, bo wygląda lepiej ze starym siodłem. No ale z błotnikiem to już ciężko będzie ;)

post-93435-0-41239800-1551893718_thumb.jpg

Pamiętasz tych dwóch tetryków w loży z Muppety's Show?
Ten po lewej to Adam :icon_mrgreen: ( Adamie, musiałem :flesje: )
A tak serio...ważne, że spełnia Twoje wymagania i Tobie się podoba.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Swieta prawda :)

To pojedyncze siedzenie jest fajne, szukam takiego w dobrych pieniądzach, chętnie bym je kupił. :)

To pojedyncze siedzenie jest fajne, szukam takiego w dobrych pieniądzach, chętnie bym je kupił. :)

Mam takie siedzenie - funkiel nówka w kartonie, nigdy nie założone nawet na motocykl:

https://black-chopper-shop.pl/produkt/le-pera-silhouette-solo-deluxe-84-99-softail-nu/

Jak co to pisz na priv, być może się dogadamy :)

Zanim zacznę sprzedawać graty wole najpierw poskładać moto do kupy ;) Gadaj z Maniac'iem ;)