Jump to content

Jaki kask

Herik74
 Share

Recommended Posts

Ja mam takiego ulubionego orzecha, którego kupiłem 12 lat temu "na chwilę", ale jakoś dobrze nam razem 🙂 - nawet parę zim w nim przelatałem. Po zdemontowaniu daszka nabrał aerodynamiki (hahaha) i da się jechać koło 140km/h bez wrażenia utraty głowy (no - prawie 😎). Co ciekawe - ten kask ( Motowell - węgierska produkcja) posiadał certyfikaty ECE i DOT - co w przypadku orzecha rzadko się zdarza. Mimo to - tak na marginesie - załapałem w ubiegłym roku mandat w Holandii za brak certyfikatu - w 12letnim kasku napisy niestety nie do odczytania... Trochę się temat przeciągnął, bo napisałem do producenta i nawet dostałem część dokumentacji na potwierdzenie, że certyfikowany baniak był (już nie produkują) - i wysłałem te kwity policji, ale na dniach dostałem zawiadomienie, że mam zapłacić - uzasadnienie przyjdzie w odrębnym piśmie - hehe...Zakupiłem zatem na ebayu stosowną naklejkę z magicznymi literkami - jak dojdzie to nakleję. Nie wiem - może z 5 trzeba było wziąć 🙄 i dać z każdej strony...

Scorpiona kupiłem bo słyszałem, że to (może jedyny) otwarty baniak, w którym da się szybko latać i się trzyma na głowie - no, fakt - ale ta wersja bez ECE to taka "papierowa"trochę...

P1013610.jpg

P1013609.jpg

• 1 month later...
W dniu 14.09.2020 o 18:41, F.I.P. Berek napisał:

Dachu - ten Scorpion to jeszcze ten stary (bez certyfikatu) ? Czy może już ten z ECE ? Bo mam też tą wersję bez certyfikatu, a czasem sobie myślę, żeby kupić ten z (certyfikatem), ale ciekaw jestem jakiejś opinii o nim, bo kasków już trochę mam 😉...

Dopiero zajrzałem do tematu, Scorpion jest z certyfikatem CE , bardzo fajny kask , nie tłumi w mieście gwaru i gangu silnika , na jesień i wczesną wiosnę stosuję

w delatacji wkładki z goretex-owym ociepleniem.

Osobiście polecam.

pozdro

• 1 year later...

Widze temat dość często powraca. . Z kaskiem nie jest tak, że ktoś Ci napisze że Schubert jest super najlepszy i to jest to. Z kaskiem jest jak butami. Co z tego że ktoś Ci napisze kup adidasy bo są zajebiste, tylko Tobie one nie badą leżeć. Kask to samo. Może okazać się, że ten Twój wymarzony i w upragniony kask założysz na głowę i bedzie Cię nap**dalał w czajnik. Kask jak założysz na głowę ma lezec idealnie, masz się w nim czuć dobrze. Ja mam HJC i jest jak ulał, a Ty piszesz że nie zbyt Ci leżał. W tym przypadku wygrywa komfort i wygoda kasku, a potem firma.

22 minutes ago, Sawoc said:

Jesli szukasz czegoś (...)

czegokolwiek szukasz, nie ufaj z zasady płatnemu reklamiarzowi  😎 

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]