Jump to content
Herik74

Jaki kask

Recommended Posts

Na pewno integralny kask jest najbezpieczniejszą opcją.
Może powinieneś spróbować kasku z podniesioną szczęką.
Nie musisz go ściągać jak wchodzisz np do sklepu

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

A czy integralny sprawdzi się na cały rok? Może nie na miesiące zimowe, ale wiosenne i przedwiosenne klimaty, letnie upały i jesienne chłody - bo tyle mniej więcej u mnie trwa sezon motocyklowy.

Jak ma odpowiednio dużą ilość kanałów wentylacyjnych to nawet w upały można jeździć w integralu.

Pozdrawiam
2EV

W dniu 11.02.2020 o 10:22, 2EV napisał:

Raczej mnie nie staćemoji3.png
Ale jest super!

Pozdrawiam
2EV

50 pln za roboczogodzinę + 150 malowanie na jednorodny kolor.

Średnio schodzi mi na fajny kask 5-6 godzin.

pozdro

Panowie widze ze nikt nie wspomina modelu HD 2w1 Pilot Harley Davidson. Ja go zakupilem w zeszlym roku i jak dla mnie jest dosyc glosny, a jaka jest wasza opinia?

Pozdrawiam

7 hours ago, RMCNet said:

Panowie widze ze nikt nie wspomina modelu HD 2w1 Pilot Harley Davidson

o wielu innych też, po prostu marek i modeli jest zatrzęsienie, a poza paroma głównymi graczami reszta to wytłoczki z państwa środka; często to samo badziewie pod 45 nazwami

a co do podanego modelu: jak patrzę na foty z allegro, to zaczepy tej przedniej maski sprawiają wrażenie plastikowych (widać coś jakby pozostałości z wtrysku). tak jest, czy są z czegoś mocniejszego?

jsz

bezmotocyklowy

Jako że jest to mój pierwszy post na tym forum to witam wszystkich 🙂

Chciałbym podpiąć się pod temat i zapytać o opinię znawców. Chcę kupić kask pod choppera, ale mam jakąś niechęć do kasków otwartych. Integralne znów mają budowę pasującą super pod ścigacze czy nakety, ale nijak pod choppery. Myślę o kaskach szczękowych lub modułowych. Coś typu SCORPION EXO COMBAT EVO. Co moglibyście mi polecić godnego uwagi? 🙂

Edited by SpyAmericano
Błąd

Mój kolega jeździ w kasku Shark Drak i chwali go. Może taki Ci się spodoba. Nawet nas inni motocykliści zaczepiali o ten kask na trasie, co by nie powiedzieć rzuca się w oczy.

Pozdrawiam
2EV

20 hours ago, SpyAmericano said:

(...) mam jakąś niechęć do kasków otwartych. Myślę o kaskach szczękowych lub modułowych. Coś typu SCORPION EXO COMBAT EVO.

ok, ale może sprecyzujesz: z czego wynika niechęć do otwartych? bo za tym podejrzewam odpowiedź może być prostsza

jsz

bezmotocyklowy

Mój kolega jeździ w kasku Shark Drak i chwali go. Może taki Ci się spodoba. Nawet nas inni motocykliści zaczepiali o ten kask na trasie, co by nie powiedzieć rzuca się w oczy.

Pozdrawiam
2EV
No wygląda bardzo ciekawie Szkoda że to opcja googli, a nie blendy. Ale wart zainteresowania mimo wszystko

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

ok, ale może sprecyzujesz: z czego wynika niechęć do otwartych? bo za tym podejrzewam odpowiedź może być prostsza
jsz
Jasne Niechęć do otwartych wynika u mnie z faktu kilkukrotnego złapania os i pszyczół na nieosłoniętą kaskiem część twarzy i ugryzieniami, które niemile wspominam Poza tym jakoś bezpieczniej się czuje jak mi coś chroni brodę i zęby

1 hour ago, SpyAmericano said:

Poza tym jakoś bezpieczniej się czuje jak mi coś chroni brodę i zęby

przed muchą może... jeśli interesuje Cię bezpieczeństwo, to masz do wyboru (poza integralem) tylko szczękowce, albo poszukiwania innego rozwiązania, ale testowanego pod kątem bezpieczeństwa w całości. prawie wszystkie te "modułowe" wynalazki jak podawane wyżej scorpiony i sharki mają tylko plastikową maseczkę na muchy, przypinaną na plastikowy zatrzask, a nie jakiekolwiek zabezpieczenie twarzy w razie wypadku. dawno temu pamiętam ktoś podawał jakiś jeden przykład, aktualnego stanu rzeczy nie znam

jsz

bezmotocyklowy

@jeszua no to sporo mi rozjaśniłeś... Czyli jeśli chce mieć na głowie bezpieczniejszą skorupę,to modułowe też nie spełnią tej roli. Pełne kaski mają stylistykę nijak nie pasującą do ciężkich i głośnych maszyn Zostają tylko szczękowe. Kojarzysz może jakieś modele warte uwagi i nie przypominające orzeszka na odkurzacz (skuter)?

Istnieją kaski integralne, pasujące stylem:

- Biltwell Gringo S

- Bell Bullitt

- Shoei Glamster

Istnieją kaski integralne, pasujące stylem:
- Biltwell Gringo S
- Bell Bullitt
- Shoei Glamster
Klasyka, przypominają mi wczesne lata 90-te Ale przeglądając kaski Bell zatrzymałem się jeszcze na jednym modelu, który ma niby certyfikacje na szczękę i otwarty - Bell Broozer Solid. Ktoś miał z nim większą styczność?