Skocz do zawartości

ładowarka akumulatorowa Kulon 912


Marcones
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

- jest małe gabarytowo, tak abym mógł je zabrać ze sobą w podróż

- jest jednoczesnie urzadzeniem umożliwiającym wspomagający rozruch, gdy akumulator nagle padnie, takim powerbankiem awaryjnym dysponującym zmagazynowaną odpowiednią energią i wystarczającą wartością natężenia prądu rozruchowego.

No fajna koncepcja, tyle że... albo małe, albo dające dużo mocy. No albo-albo niestety.. :(

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buber, są małe, przenośne akumulatorki służące do rozruchu samochodów czy motocykli. Duże gabaryty wymusza raczej duża pojemność, a w awaryjnym rozruchu mniej chodzi o pojemność, bardziej o odpowiednio dużą wartość tego prądu.

https://sklep.prostowniki-akumulatory.pl/akumulator-do-wspomagania-rozruchu-telwin-drive-mini-p-2385.html?gclid=EAIaIQobChMI4dj3qoaK2QIVz7_tCh0mSAybEAQYAyABEgKNTPD_BwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeoploszyloi chlopa ! :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od ladowarki oczekuje ze naladuje mi rozladowana baterie i odpowiednio bedzie ja konserwowac w czasue postoju.

Stad pytanie, na kiego grzyba mi jeszcze drozsza ladowarka ktora robi to samo co inne mniejsze ktore sa na tyle inteligentne ze podlaczam i niczym sie nie musze przejmowac ??

Aaaa!! Moge sie polaczyc apka z ladowarka;)

 

Monter dobrze napisal, reanicja trupa to postoj na autostradzie;) hahaha

Damian85: ,,Łapy mają być luźne i mają sobie "dyndać", tj. wisieć jak flaki.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, ja nie reanimowałem ale stałem :icon_mrgreen:

 

I nici z zemsty, Ech Monter, Monter...

Przepraszam :icon_razz:

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka amatorszczyzna. Skoro padły zarzuty, że jest droższa a oferuje mniej wiecej to samo co te tańsze, to autor tematu mógłby jasno przedstawić, jakie dodatkowe funkcje w stosunku do, np. Ceteka czy "tej z Lidla" oferuje ten kulfon i każdy by sie mógł zastanowić, czy potrzebuje tych dodatkowych funkcji i czy chce za te funkcje dopłacić.

Bo może wyjść, że dodatkowe funkcje - reanimacja trupa? - kosztują tyle co nowy akumulator, wtedy pytanie czy jest sens dopłacić za coś, co zwróci się po 10 latach (mniej więcej 2 x żywot przeciętnego motocyklowego akumulatora), o ile w ogóle reanimacja pozwoli na podwojenie okresu eksploatacji...

Oczywiście mozliwe, że jeszcze ma coś ekstra, no ale właśnie chciałbym te ekstrasy mieć podane na tacy, skoro to wątek reklamowy.

Edytowane przez Staszek_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wlasnie problem takich ludzi.

 

Wchodza na forum, cos tam napisza i oczekuja och i ach'ow i ze zaraz kazdy poleci i kupi. Okazuje sie jednak, ze dzisiejszy klijet nie jest losiem i zanim wybecaluje kase, to zada kilka wrednych pytan !

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem że jest to badanie rynku może ktoś się zainteresuje lub słyszał o takiej ładowarce/prostowniku a że nie chciał zamawiać z Rosji to jest duże prawdopodobieństwo ze w najblizszym czasie kupi w Polsce jest to informacja nie namawianie ( w dziale reklama ).

Nigdzie nie oczekuję ochów i achów skąd ten pomysł ? Post ma charakter informacyjny, dla potencjalnego zainteresowania.

Przedstawilem dane techniczne urządzenia wraz ze zdjeciem w załączniku , napisalem ogólne dane że jest to inteligentna ładowarka ( dostosowuje sama napięcie i natęzenie ) która nie zniszczy akumulatora nie doprowadzi do jego uszkodzenia lub ,,zagotowania" tak jak inne na przykład te ,,za 50 zł" które podają prąd stały. Ma elektroniczny wyświetlacz na ktorym widać napięcie i napręzenie którę samo dopasowuje lub możesz dopasować Ty.Atutem również jest to że ładowarka jest do prawie wszystkich rodzajów aumulatorów.

Co to środa urządzenia jest to przetwornik napięcia impulsowego wysokiej częstotliwości sterowany przez mikrokontroler.

Ładowarka ma slot na karte microsd na ktorym zapisuje się cały proces , również służy do wygrywania coraz nowszego oprogramowania ładowania.

Jeśli masz chęci a nie tylko ból d.... i interesuje Cie jakie są różnice pomiędzy ładowarkami / prostownikami za 50,10 ,150,200,1400 PLN to lektura jest w internecie..

 

To podobnie jak z wyborem motocykla jeden jeździ takim drugi takim.

 

 

 

 

Tak ps do staszka to jestem motocyklistą tylko takim bardziej sportowym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłeś wprost od zapytania, czy są chętni na zakup. Owszem, przedstawiłeś dane techniczne, ale skoro w tym temacie jesteś niejako ambasadorem produktu, to sorry, Ty zakładasz temat i Ty wobec tego powinieneś wyjaśniać wątpliwości potencjalnych kupujących, o zainteresowanie zakupem których pytasz. A same dane techniczne nie każdego interesują bądź są dla niego w prosty sposób zrozumiałe (ja np. nie wiem, jakie znaczenie dla ładowania akumulatora ma rozdzielczość napięciowa czy opóźnienie ładowania i czy inne ładowarki też tak mają, że tę rozdzielczość mają), stąd kupujący w wątku informacyjno/reklamowym powinien jednak mieć podane na tacy, co jest w tym produkcie lepszego od innych, już znanych/uznanych na rynku.

Bo jeżeli nie ma, to taki techniczny laik jak ja (a jednak jak najbardziej mimo tego jestem potencjalnym targetem producenta takiej ładowarki - lub innej) na pewno uzna, że sceptyczne uwagi jego dłuższych stażem kolegów są bardziej wiarygodne niż reklama kogoś, kto rejestruje się na forum w celu zachęcenia do zakupu jakiegoś bliżej nie znanego produktu.

 

P.S. Nie pytałem o Twoje zainteresowania motocyklowe, był tu - krótko - ktoś kto podał w swoim opisie iż nie posiada motocykla, zarejestrował się chwilkę przed napisaniem posta (zerowy staż na forum) i zadał sobie tyle trudu - rejestracja na forum, które go nie dotyczy - tylko po to, aby nas - forumowiczów - poinformować, że zakupi ten produkt bo jest the best. Jego jedno jedyne zdanie napisane na forum.

Ot, taka typowa, wiarygodna postać forumowa...

Edytowane przez Staszek_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

@Marcones,

nie dyskutuj z debilami, bo Cię sprowadzą do swojego poziomu i ograją 🙂

Kto nie ma pojęcia co to jest Kulon, to do Lidla po ładowarkę za 50 PLN i morda w kubeł.

Ja jestem zainteresowany. 

Edytowane przez jacek33wawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulon 912 jest ostatnio modny. Jest o tym prostowniku ciekawy wątek na elektroda.pl.

Mój kumpel jest zainteresowany, powiedziałbym nawet - napalony, ale pewnie już kupił od kogoś, kto uprawia detaliczny import. Są na OLX za jakieś 550-600 zł. Ja sprawdzałem zakup u źródła. Produkują go w Petersburgu. Kosztuje 7300 rubli, przesyłka 2300 rubli (rubel po 6,2 gr), przelew międzynarodowy poza UE 100 zł i masz urządzenie za 699 zł. Więc jak ktoś bada rynek i chce zostać przedstawicielem na Polskę, to myślę, że za 500-550 pozamiata import mrówek, o ile da gwarancję i fakturę VAT.

Tylko że autor wątku chybił celując w grupę odbiorców. Akumulatory samochodowe może i owszem, warto do jakiegoś tam stopnia reanimować, bo są drogie, a jak się zepsują, to siedzisz w jeszcze ciepłym aucie, słuchasz muzyki z telefonu i czekasz na lawetę. Jak masz tego typu awarię w moto, to położenie jest mniej komfortowe, więc niezawodność sprzętu ma znaczenie, a cena tej niezawodności nie jest wygórowana (aku 10 Ah za 200 zł raz na 5 lat?).

Tak na marginesie: ja nawet oblukałem turystyczną trasę z Warszawy do Leningradu, przez Kowno, Grodno itp. żeby kumplowi po tego kulona pojechać, ale wyszło mi 1600 km w jedną stronę, więc zaoszczędzony koszt przesyłki i przelewu nie sfinansuje mi paliwa. No, ale Ermitaż chciałbym zobaczyć na własne oczy 🙂

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek33wawa napisał:

nie dyskutuj z debilami, 

Kto nie ma pojęcia co to jest Kulon, to do Lidla po ładowarkę za 50 PLN i morda w kubeł.

Ja jestem zainteresowany. 

Przejdz sie moze do Lustra, zobaczysz w nim debila z morda !

Jest cala masa sprzetow tego typu i nie zdziwil bym sie, gdyby w tescie ten Kulson wypadl w srodku stawki,  moze nawet w 2/3, nie zmienia postaci, ze jest po prostu o polowe za drogi.

Ladowarka z LIDL'a doopy nie urywa, to fakt, tyle,  ze jak sam napisales, kosztujew LIDL'u 50 pln'ow a nie 699 kumkasz roznice czy za inteligentne ?

To mniej wiecej jakbys porownal Syrena 105 L do S- KLasse'y 13,2 x drozszy sprzet !

Jak jestes zainteresowany, to idz i kup, a nie placz na Forum !

 

39 minut temu, PiotrEm napisał:

Kulon 912 jest ostatnio modny. Jest o tym prostowniku ciekawy wątek na elektroda.pl.

 No, ale Ermitaż chciałbym zobaczyć na własne oczy 🙂

To, ze jest podny nie czyni go na starcie najlepsiejszym !

W ermitazu jeszcze pare fajnych rzeczy moznazobaczyc, ale obryzy to juz niestety Kopie. Oryginaly wisza ……. albo sa w pomieszczeniach klimatyzowanych gdzie Plebs niema dostepu.

🙂

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...