Skocz do zawartości

Motorower własnej roboty.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem zrobiłem sobie motorower może jest ktoś, kto posiada doświadczenie w sprawach technicznych, i myszka w Białymstoku lub okolicach, kto by mi mógł pomóc rozwiązać ten problem i na pozór wszystko działa, ale jest nie stabilny i zachowuje się tak jak by była zaspawana kierownica przynajmniej tak to odbieram. Pytałem na Elektroda i dostałem wiele odpowiedzi mniej więcej wiem, o co chodzi, ale nie potrafię rozwiązać problemu. Proszę o pomoc od kogoś, kto posiada jakieś doświadczenie na temat budowy motocykla.Mogę wysłać zdjęcie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli budowałeś od zera, albo masz przedni widelec adaptowany od innej ramy, to daj jeszcze fotkę całości z boku i zważ sprzęt stawiając na 2 wagach.

Przejrzyj też ten artykuł w wikipedii

 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Bicycle_and_motorcycle_geometry

 

A przynajmniej obrazek:

 

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/fe/Bicycle_dimensions.svg/1280px-Bicycle_dimensions.svg.png

 

--

ups, się czy to wysłało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Witam

Mam pytanko może się ktoś orientuje, z jakiego materiału jest wykonana rama motocyklowa. Słyszałem, że z chromowo molibdenowa, ale nie mogę jej nigdzie dostać może ktoś się orientuje gdzie ją kupić lub inny gatunek, który by się nadawał na ramę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jonaszko napisał:

Jak to o jakim? Motocykl, to motocykl. Rama, to rama🤣

Dokladnie. Po co drazyc. Ja nie rozumiem, dlaczego sie czepiacie kazdego pytania. Rama to rama, mozna kupic wszedzie nawet w hydraulicznym. Wchodzisz jak do siebie, wybierasz odpowiednie dlugosci i zlaczki, wymiarujesz calosc, spawasz, skladasz i masz 😉

Non è forte chi non cade mai, ma chi cade e si rialza

               

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Natalia Cattiva napisał:

... Rama to rama, mozna kupic wszedzie nawet w hydraulicznym. Wchodzisz jak do siebie, wybierasz odpowiednie dlugosci i zlaczki, wymiarujesz calosc, spawasz, skladasz i masz 😉

O, przepraszam ale spawanie takiej ramy z hydraulicznego uważam za błędne. Gwintujesz i skręcasz. Taka rama jest łatwiejsza do późniejszych modyfikacji 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...