Skocz do zawartości

Czy to uszczelka pod głowicą? honda x11


kodzismik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jestem tu nowy i proszę kolegów o poradę. Sprawa tyczy się hondy x11,mianowicie jak się zagrzeje na postoju i wyłącze silnik to po chwili słychać bulgotanie w chłodnicy i płyn idzie do zbiornika wyrównawczego oraz na ziemię. Myślałem że to uszczelka pod głowicą więc zrobiłem test na obecność co2 i nic nie wykazało w płynie. Skąd więc to bulgotanie? Wiatrak włącza się ale nie wiem przy jakiej temperaturze bo nie mam jeszcze zegarów kupionych do hondy,jak silnik chodzi to nie widać aby płyn wywalało,dopiero po wyłączeniu silnika. Łopatki pompy są na swoim miejscu,chłodnica cała gorąca,termostat w garnku otwiera się ale nie wiem przy jakiej temperaturze bo nie mam termometru odpowiedniego. Nie wiem co jeszcze sprawdzić,test raczej czysto wykonany i koloru płyn nie zmienił. Proszę o podpowiedzi.pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale nie napisałem że motocykl dopiero kupiłem i był on po małym ślizgu. Chłodnica była wymieniona przez niemca który nie miał pojęcia jak odwzorować właściwe połączenie wszystkich węży. Po przetestowaniu manuala zobaczyłem że wężyk który ma iść z pod korka chłodnicy do wyrównawczego idzie do termostatu a ten co miał iść do termostatu idzie do zbiorniczka. Zmieniłem je miejscami i teraz po rozgrzaniu do załączenia wiatraka i wyłączeniu silnika panuje cisza,i nic nie bulgota a ja mogę spokojnie spać. Pozostaje jeszcze popodłączenie licznika koso który dostałem w zestawie i czekać na wiosnę. Dziękuję za zainteresowanie problemem i pozdrawiam. Temat zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.motocyklistow.pl/index.php/topic/21059-w-temacie-podaj-problem-rok-produkcji-i-typ-motocykla/

 

proszę o korektę tematu do jutra lub przy kolejnej wizycie na forum

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...