Skocz do zawartości

Dynojet Autotune Kit AT-300


Mlodywyga
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Yamaha xv road star,zalozony power commander v (dynojet) plus akcesoryjny wydech i filtr K&N

Wszystko bylo by ok,ale nie podoba mi sie strzelanie i ogien z wydechu.

Wyczytalem;albo jechac na hamownie,albo zalozyc szerokopasmowe sondy (autotune kit at-300) do mojego P/C.Jest to droga pierdolka,wole wiec zapytac czy jest ona warta swojej ceny i zadziala-ustapia moje bolaczki ?

 

marka Yamaha
model xv 1700
typ AS
początkowy numer ramy JYAVP

rok produkcji 2012

 

Znalezione w necie

Opis Power Commander V:

Power Commander V jest kompatybilny z wszystkimi modelami motocykli i quadów od 2009 roku (poprzednie moduły PC obsługują starsze roczniki).

 

Podstawowe informacje o Power Commander V:

– jest o połowę mniejszy od Power Commandera III USB.

– zasilanie z portu USB nie wymaga podłączania baterii 9V w celu zaprogramowania.

– możliwość podłączenia przycisku do zmiany map wtryskowych.

– wejście skrzyni biegów (pozwala na dostosowanie map w zależności od wybranego biegu i prędkości).

– wejście analogowe (pozwala użytkownikowi zainstalować dowolny 0-5 V czujnik i tworzyć własne tabele z danymi wejściowymi takimi jak ilość podawanego paliwa czy temperatury silnika, oleju).

– dzięki wejściu położenia skrzyni biegów możliwe jest ustawienie indywidualnej mapy dla każdego z cylindrów i dla każdego biegu (np.: w 4- cylindrowym motocyklu z 6-biegową skrzynią biegów może być nawet do 24 oddzielnych tabel paliwowych).

– Power Commander V posiada możliwość zmiany zakresu ilości podawanego paliwa w zakresie -100 / +250%. To pozwala na dokładniejsze ustawienia w 8-wtryskowych silnikach sportowych motocykli.

– 10 pozycji ustawienia przepustnicy.

– rozszerza zakres ustawień przyspieszenia pompy wtryskowej (wrażliwość na dodawanie gazu).

– sterowanie pracą QUICK SHIFTER

 

Polecamy także korzystanie z modułu AUTO TUNE.

Moduł Auto Tune monitoruje skład mieszanki paliwowej poprzez szerokopasmową sondę lambda, następnie wysyła te informacje do Power Commandera V który automatycznie ją koryguje.

 

Nawet najlepsza mapa wtryskowa nie obędzie się bez dobrze dobranej mieszanki paliwowo-powietrznej, to właśnie zapewnia moduł Auto Tune.
Edytowane przez Mlodywyga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki temu modułowi możesz ustawić dynamicznie skład mieszanki poprzez pomiar AFR na sondach. w powercomanderze ustawiasz jakie chcesz miec AFR, PC dawkuje paliwo by uzyskać żądane AFR. jest to dobre i bezpieczne, ponieważ każda modyfikacja, zmiana w dolocie/w wydechu nie ma wpływu na skład paliwa-powietrza - moduł Autotune i PC same skorygują dawkę paliwa ;) w każdej chwili mozesz za pomoca laptopa przeprogramować PC i AT - zmienić skład.

 

 

 

mam taki zestaw w zzr 1400: PC V, AT-200 (jedna sonda), filtr KN, brak katalizatorów, brak PAIR. Dla mnie warto, nówka jest droga, szukaj sprawnej używki na ebay ;)

Edytowane przez Thrillco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Na dwa gary trzeba montowac dwie sondy,czy wystarczy jedna ? Pisalem do sprzedawcy i odpisal,ze moge zamontowac jedna lub dwie,nie umial mi wytlumaczyc jak to jest z jedna,


Po dostrojeniu sie moto, ustawia sie mape na stale i sondy wykreca ?

Standardowo jest jeden rozmiar gwintu ? Pisze z jakimś dystryburorem i on sie cos na tym nie zna,podal mi M 18.



Thrillco co sie stalo z linkiem ?

Edytowane przez Mlodywyga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam ponownie po długiej nieobecności. 

Wreszcie udało mi się kupić dynojet autotune at-300 pod power commander v.

Commandera mam podłączonego i mam problem jak do niego podłączyć Autotune. 

Na Youtube dużo filmików, ale nie znalazłem. Przede wszystkim chodzi mi gdzie wpiąć się kostką(4piny) od Autotune. 

Kilka dodatkowych pytań ;

1. Powercommander v;

1.a.-Wiązka kabli ogarnięta. 

1.b.-W Powercommander jest wyjcie na usb- podłączenie do kompa. 

1.c.-Dwa podłączenia po 4 piny-jedno do podłączenia Autotune, drugie chyba pod przełącznik map? 

1.d.-Wejscie-śróbki na 7 kabli-? 

2.-Autotune;

2.a.-2xwejscie-śrobki (po 6szt.) na podłączenie sond. 

2.b.-dwa wejścia po 4 piny. Jedno do podłączenia się pod Powercommander a drugie? 

2.c. Największa moja zagadka;kostka 4piny,podlaczone tylko dwa kable. Do czego to? 

Bardzo będę wdzięczny za pomoc. 

Miałem kiedyś bardzo fajny filmik z Youtube jak to wszystko pod kompem ustawić, lecz filmik już został usunięty. Może ma ktoś taki do udostępnienia? 

 

pozdrawiam i czekam na pomocne słowa 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...