Skocz do zawartości

Ocena Hondy CBR, ogłoszenie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam motocyklu dla siebie i upatrzyłem sobie Honde CBR500, mógłby ktoś przeglądnąć ofertę i jakieś wnioski dla mnie wyciągnąć lub podejrzenia? Z tego co pytałem to lagi nie ciekną, zębatki mają połowę luzu a poza ofertą dostałem zdjęcie pokazujące lekkie zarysowanie https://apollo-ireland.akamaized.net/v1/files/eyJmbiI6IjVuaTNrYWU2aWFiZC1PVE9NT1RPUEwifQ.gaSyNSxUmIQiLUQQjTtS51xgBbS5WwDZ3R96UZoirok/image

Na co powinienem głównie spojrzeć przeglądając CBR'ke na żywo?

Tutaj daje link oferty https://www.otomoto.pl/oferta/honda-cbr-honda-cbr500-r-na-kat-a2-od-osoby-prywatnej-zimowa-cena-ID6BsVmU.html?

Z góry dziękuje.

Edytowane przez CeTe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam motocyklu dla siebie i upatrzyłem sobie Honde CBR500, mógłby ktoś przeglądnąć ofertę i jakieś wnioski dla mnie wyciągnąć lub podejrzenia? Z tego co pytałem to lagi nie ciekną, zębatki mają połowę luzu a poza ofertą dostałem zdjęcie pokazujące lekkie zarysowanie https://apollo-ireland.akamaized.net/v1/files/eyJmbiI6IjVuaTNrYWU2aWFiZC1PVE9NT1RPUEwifQ.gaSyNSxUmIQiLUQQjTtS51xgBbS5WwDZ3R96UZoirok/image

Na co powinienem głównie spojrzeć przeglądając CBR'ke na żywo?

Tutaj daje link oferty https://www.otomoto.pl/oferta/honda-cbr-honda-cbr500-r-na-kat-a2-od-osoby-prywatnej-zimowa-cena-ID6BsVmU.html?

Z góry dziękuje.

Jak będziesz oglądał na żywo, to najpierw popatrz jak pali na zimnym na ciepłym, czy nic nie cieknie, z silnika, z lagów, najważniejsza będzie próbna jazda, zobacz jak sie jedzie czy ci pasuje, jeśli ci pasuje, to patrz czy jedzie prosto bo jak bedzie sciągał to znaczy, że może być krzywa rama, po jakims uderzeniu, zobacz czy biegi nie wypadaja, hamulce sprawdz, i ogolnie czy ci sie dobrze na nim siedzi i jezdzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CeTe, sprawdź skąd moto było sprowadzone, czy miało aktualny przegląd. Naklejki na owiewkach źle przyklejone, jeśli był szlif to jedno zdjęcie z zadrapaniami to trochę za mało. Więcej elementów musi być przytartych.

Weź kogoś ogarniętego na oględziny bo polegniesz.

ETZ 251 x2 1993-1996,XL600R 1996-1998,DR800 1998-2005,RF900R 2005-2007,FMX650 2007-2009,SV650S 2008-2010,SV1000N 2010-2015, XR600R 2011-2016, CMX250 2014-2015, MT-07 2015-2018, DR-Z400SM 2016-2019,CBR650F 2018-2022, CRF 250Rally 2019-2022, Tracer7 2022-..., DR650RSE 2023-..., Big-1 2024-...,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz oglądał na żywo, to najpierw popatrz jak pali na zimnym na ciepłym, czy nic nie cieknie, z silnika, z lagów, najważniejsza będzie próbna jazda, zobacz jak sie jedzie czy ci pasuje, jeśli ci pasuje, to patrz czy jedzie prosto bo jak bedzie sciągał to znaczy, że może być krzywa rama, po jakims uderzeniu, zobacz czy biegi nie wypadaja, hamulce sprawdz, i ogolnie czy ci sie dobrze na nim siedzi i jezdzi

No właśnie wolałem się upewnić, bo nie mam znajomych co jeżdżą na moto a sam dopiero będę zaczynał, a mechanicy znajomi w okolicy to tylko od aut :/

CeTe, sprawdź skąd moto było sprowadzone, czy miało aktualny przegląd. Naklejki na owiewkach źle przyklejone, jeśli był szlif to jedno zdjęcie z zadrapaniami to trochę za mało. Więcej elementów musi być przytartych.

Weź kogoś ogarniętego na oględziny bo polegniesz.

Moto było sprowadzane z Francji co już dało mi pewne podejrzenia mimo, że znawcą nie jestem. Właściciel sprzedaje motor po półrocznej jeździe i tu następna lampka się świeci. A podczas rozmowy czy to wszystko jest oryginalne i nie bite to tylko odpowiedzi "ja nic tu nie robiłem" i takie odciaganie od odpowiedzi zamiast powiedzieć wprost "motocykl bezwypadkowy" albo powiedzieć że po szlifie, a na ofercie pisze bezwypadkowy . Oczywiście cena też niska w porównaniu do tych modeli i przez miesiąc się nie sprzedał to może ktoś już się przy próbie zakupu wyznał. A mi też się nie uśmiecha stracić cały dzień jazdy i wydać 400zl na paliwo i na kogoś kto mógłby mi pomóc się wyznać i przyjechać z pustymi rękami. Edytowane przez CeTe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj "krajowego". ;)

ETZ 251 x2 1993-1996,XL600R 1996-1998,DR800 1998-2005,RF900R 2005-2007,FMX650 2007-2009,SV650S 2008-2010,SV1000N 2010-2015, XR600R 2011-2016, CMX250 2014-2015, MT-07 2015-2018, DR-Z400SM 2016-2019,CBR650F 2018-2022, CRF 250Rally 2019-2022, Tracer7 2022-..., DR650RSE 2023-..., Big-1 2024-...,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty jak byś kupił moto po którymś tam właścicielu mógłbyś zapewnić kogokolwiek że na 100 % moto nigdy nie było rozbite ?

Wcale nie bronię tego konkretnego moto tylko apeluje o zachowanie ciut rozwagi



Poszukaj "krajowego". ;)

i jeszcze blisko siebie , za jeszcze niższą cenę :biggrin:

kurcze szukasz wśród najtańszych i liczysz na nówkę ??

Edytowane przez kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukaj okazji, bo takie się praktycznie nie zdarzają. Szukaj po znajomych.

Rozpatrywałeś może Yamahę R3?

Tak jak ktoś doradził - szukaj krajowego - może położysz trochę większą monetę, ale będziesz spał spokojnie.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pojedziesz ogladac, to dodatkowo poza tym ogarnietym nie zapomnij wziac szwagra !

 

 

 

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj "krajowego". ;)

No czas do wiosny jest, ale myślałem, że rzeczywiście na zimie coś taniej można znaleźć.

 

A ty jak byś kupił moto po którymś tam właścicielu mógłbyś zapewnić kogokolwiek że na 100 % moto nigdy nie było rozbite ?

Wcale nie bronię tego konkretnego moto tylko apeluje o zachowanie ciut rozwagi

 

i jeszcze blisko siebie , za jeszcze niższą cenę :biggrin:

kurcze szukasz wśród najtańszych i liczysz na nówkę ??

 

Właśnie dlatego piszę ten post żeby się dowiedzieć jakiś wskazówek. Nie chodzi mi o to, żeby oszczędzać na bezpieczeństwie tylko liczę na szczerość. Sprzedawca mowi"panie to i to było robione dlatego taka cena" a nie że piszę w ofercie bezwypadkowe i się okaże, że był ostry dzwon. Jakbym nie znał historii swojego sprzętu to nie piszę w ogłoszeniu bezwypadkowe, bo w filtrach tylko takich szukam.

 

Nie szukaj okazji, bo takie się praktycznie nie zdarzają. Szukaj po znajomych.

Rozpatrywałeś może Yamahę R3?

Tak jak ktoś doradził - szukaj krajowego - może położysz trochę większą monetę, ale będziesz spał spokojnie.

 

Pozdr.

F.

 

 

Szczerze mówiąc jakoś od razu dużo osób polecało honde, że solidna marka i mi się spodobała to szukałem tylko takich modeli. A na yamahe też złego słowa nie powiem bo miałem tzr i służył mi bez awarii kilka lat także chyba przeglądne też oferty r3, bo bardzo fajnie to wygląda tylko trochę droższe od hondy. A co do oszczędzania to już się wypowiedzialem, na zdrowiu oszczędzać nie będę i na strachu czy coś mi podczas jazdy się nie rozpadnie.

 

Jak pojedziesz ogladac, to dodatkowo poza tym ogarnietym nie zapomnij wziac szwagra !

 

 

 

 

 

:crossy:

No taki szwagier to byłby skarb :D Edytowane przez CeTe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie szukasz tego co 95% kupujących - po lekkim szlifie ew bezwypadku za cenę jedną z niższych (jesli ceny zaczynają się od 10 to ten za 10 to pewnie złom ale już za 10900 to perełka ) no i pewnie z małym przebiegiem . ale tak to tylko mogą ci "dogodzić" handlarze . Głównie z okolic gniezno , ostrów , radom itp :biggrin: :biggrin:

Takie są niestety realne prawa tego rynku że dobry sprzęt musi kosztować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie szukasz tego co 95% kupujących - po lekkim szlifie ew bezwypadku za cenę jedną z niższych (jesli ceny zaczynają się od 10 to ten za 10 to pewnie złom ale już za 10900 to perełka ) no i pewnie z małym przebiegiem . ale tak to tylko mogą ci "dogodzić" handlarze . Głównie z okolic gniezno , ostrów , radom itp :biggrin: :biggrin:

Takie są niestety realne prawa tego rynku że dobry sprzęt musi kosztować

 

Handlarze jak mają sprzęt po wypadku (przynajmniej po autach to zauważyłem) to nie dają informacji czy uszkodzony czy powypadkowy. No, ale jak ktoś zaznacza w ofercie, że jest bezwypadkowy no to dla mnie jest ku*estwo skoro tego nie wie, albo robi to specjalnie. Wolałbym powiedzieć i mieć mniej pieniędzy, ale przynajmniej z czystym sumieniem, że kupiec wiedział o ryzyku. A co do ceny to tłumaczyłem sobie to przebiegiem oraz rocznikiem, ponieważ czytałem, że te z 2013r mają jakoś inaczej z ABS niż modele od 2015 a różnica między nimi to około 3000zł. Jasne, że szuka się taniej, ale nie miałem żadnego porównania, bo nie znalazłem ani jednego modelu z tego roku a w tych nowszych co chwilę coś jest poprawiane co sprawia, że cena jest większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając Twoje posty widać niestety że szukasz okazji. Dopóki nie zmienisz podejścia, będziesz spotykał się z takim złomem.

Ja szukając jakichkolwiek pojazdów wybieram zawsze od max ceny jaką mogę zapłacić, daję od najwyższej i wywalam pierwsze 2-3 z góry. Następne można dopiero analizować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając Twoje posty widać niestety że szukasz okazji. Dopóki nie zmienisz podejścia, będziesz spotykał się z takim złomem.

Ja szukając jakichkolwiek pojazdów wybieram zawsze od max ceny jaką mogę zapłacić, daję od najwyższej i wywalam pierwsze 2-3 z góry. Następne można dopiero analizować...

No nie do końca, bo w filtrach zaznaczam bezwypadkowe, co jest dla mnie podstawą.

Staram się analizować wszystkie oferty i zauważam, że wystarczy zarysowana owiewka i cena od razu leci w dół. Jako, że to będzie mój pierwszy większy motocykl to nie przykładam do tego zbytniej uwagi, bo możliwe, że sam szlify zrobię.

Edytowane przez CeTe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli tak jak pisze - bezwypadek . Max z zarysowaną owiewką .

Myslisz że ktoś tam nie umie liczyć i woli sprzedać moto z zarysowaną owiewka powiedzmy za 10 tys zamiast pomalować za 200 zł i sprzedać powiedzmy za 12 ?? Tak sobie sprytnie wymyśliłeś że przecież zarysowana owiewka w niczym nie przeszkadza . Tylko widzisz - tak szuka prawie każdy i handlarze doskonale o tym wiedzą . Liczysz na to że handlarz jest w 100% uczciwy i tylko w bezwypadku zaznaczy że jest bezwypadkowy ?? :biggrin:

Ja to myślałem że w bajki przestaje się wierzyć ok 6 roku życia

Edytowane przez kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...