Skocz do zawartości

Nagrzewnica elektryczna do warsztato garażu 30 m2


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, Jak w temacie - muszę kupić w ciągu najbliższych 3 tygodni nagrzewnicę elektryczną do nieogrzewanego warsztato garażu o kubaturze 30 m - wykonany z odlewanego z formy ręcznie żużlo pustaka jeszcze w latach sześćdziesiątych, więc za ciepły nie jest. Generalnie potrzebuję mieć zimą temperaturę ok 8 - 10 *C, tak żeby się dało coś przy motorku robić. Na upartego mógłbym nawet piec kozę zastosować (mam dziurę w dachu na to) tylko że zajmuje on sporo miejsca i wymaga rozpalania - tzn. nie nastawię sobie włącznika czasowego np. na 4 rano i do 7 czy 8 mi się ładnie nagrzeje a potem włączę jak się wyziębi.
Zastanawiałem się nad nagrzewnicami 9kW lub 5 kW, Może ktoś poleca jakieś konkretne dobrej firmy ?
Co do instalacji elektrycznej to 400 V z przydziałem ze słupa 16kW - mówili że nowy słup i zrobili na 20 wink.gif Kabel nowy miedź 6 mm więc też sporo zniesie.
Wcześniej obsługiwało to silnik krajzegi 8 kW - tnie wszystko biggrin.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam namiot 24m2 ocieplony styropianem i folia od środka. W środku hula sobie webasto 12V 2kW i robię w krótkim rękawku. Hula sobie na 1/3 gwizdka bo na fula to spokojnie mam 20 stopni przy 2-3 stopniach na zewnątrz.. Na full zużywa 4 litry ON na dobę a na 1/3 właśnie sprawdzam.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest niebezpieczny, ma sterowany elektronicznie zaplon plus miliard zabezpieczen.

Ewentualnie takie rozwiazanie, ostatnio kupowalem mix takich wlasnie gazowych i elektrycznych grzejnikow dla jednego z naszych magazynow.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Infrared_heater

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rozwiązanie nie nadaje się do zamkniętych pomieszczeń.

Produkty spalania gazu to woda w postaci pary - wilgoć, oraz

Dwutlenek węgla, gaz duszący.

W niesprzyjających warunkach nagrzewnica może wytwarzać tlenek węgla (czad), który jest zabójczy.

 

W życiu bym tego nie użył do ogrzewania.

 

Żużu77, R12RT '05, Cieszyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koze wstaw , wykuj dziurę w ściane wypuść komin ciut ponad dach

nawalisz zderzaków samochodowych , przepalonego oleju , chrusty z lasu , chłopie drzwi możesz mieć otwarte i w krótkim rękawku robisz , a panienki kozaki żeby po nogach nie ciągło ale u góry to staniczek :D

 

cyganka kupisz za 30 zł albo zrobisz z beczki po oleju a szamociak na allegro 200 zł

 

nawet jak chcesz być eko i legalny to drzewa z lasu nazbierasz albo jedź do kogoś nabierz rozbiórkowego np z rozwalonej stodoły , do tego worek węgla i panie w blaszaku 2x3 u kumpla to nie idzie wysiedzieć przy -10 na dworze :)

 

prąd ma same plusy jako ogrzewanie , nie czadzi , nie trzeba zbierać opału , suszy , najmniejsze ryzyko pożarowe ale jest cholernie drogi i dlatego to ostateczność jak u mnie w jednym pomieszczeniu gdzie nie ma komina ( ale będzie :D )

 

taka nagrzewnica 9kw to grzeje tak samo jak dobrze paląca się koza ( nawet moc cieplna w teori ta sama ) a policz sobie ile co kosztuje :D

 

gaz to gorszy syf od prądu , jest sporo tańszy ale ryzyko zaczadzenia albo uduszenia 100x większe niż przy piecu i wilgoć dramatyczna , ja gazem grzałem garaż bez prądu gdzie nie mogłem mieć komina i krew i flaki wszędzie się woda lała , konkektory w instalacjach elektrycznych to zielone , wszystko rdzewiało jak na dworze ...

Edytowane przez michoa

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...