Skocz do zawartości

Co wybrać po er6? Sport? Turystyk?


Rekomendowane odpowiedzi

Swoją przygodę z motocyklami zaczynałem od pojemności 125ccm, później było er6f. Na przyszły sezon będę chciał coś większej mocy i zastanawiam się co wybrać.

 

Z jednej strony zawsze chciałem mieć sporta typu r6 albo r1 - takie marzenie z dzieciństwa. Natomiast z drugiej strony wiem, że sporty są niewygodne i też nie jestem pewien swoich umiejętności. Np. w moim egzemplarzu er6 jest ABS a z tego co wiem w większości sportów tego nie ma a kilka razy mi się przydał.

 

Typy motocykli bardziej wygodnych to:

 

Honda VFR800 vtec

CBR600f PC41

 

Oba modele można nabyć w wersji z ABS, tylko czy ich moc będzie odczuwalna w porównaniu z dotychczasowym motocyklem?

 

Teraz coś o moich preferencjach:

 

Przez miasto głównie tylko przejeżdżam, nie lubię jazdy po mieście i nie szukam do tego sprzętu. 90% jazd to będą jazdy w krótkie trasy poza miasto tak do 200km, natomiast 10% przebiegu zarezerwowałbym dla wycieczek głównie z plecaczkiem, 300-500km. Lubie jeździć dość agresywnie.

 

Czy ktoś miał taki dylemat jak ja - iść w sport czy sportowe turystyki? Jeśli tak to jestem ciekaw decyzji i doświadczeń.

Z jednej strony serce chce spełnić marzenie o sportowym moto z dzieciństwa a z drugiej podoba mi się pozycja wyprostowana, którą mam teraz w er6f, czasami będę chciał zabrać plecaczek na wycieczkę i pewnie taki ponad 100konny turystyk też może mieć pazur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiler: dobry trop, podoba mi się fazer z owiewkami czyli wersja GT - wcześniej nawet nie wiedziałem o jej istnieniu. Cenowo też pasuje.

 

Pytanko tylko czy po przesiadce z er6 nie będzie większych problemów z ogarnięciem takiej mocy? Kiedyś 150 kucy na 2-kółkach budziło u mnie przerażenie, teraz już się nie boję, ale może to źle? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madrasek

 

Bardzo ciekawe propozycję, widzę, że nic nie wiem o litrowych motocyklach :)

 

Czy CBR1000RR jest w miarę wygodna? Czy to jest "najwygodniejszy" sport?

Ta kawa też ciekawa a GSX-S1000f podoba mi się z wyglądu, ale przekracza już budżet. Chciałbym coś do 20tyś.

 

W planach mam sprzedać 3 swoje sprzęty, dołożyć parę złotych i za 30tyś kupić coś do latania po drodze i drugi sprzęt do lasu ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie CBR1000rr bo to ścig , tylko CBR1100xx idealny do turystyki i szybki , polecam Z1000SX bo super sprzęt poczytaj na forum http://www.z1000.fora.pl/ , sam teraz się przesiadłem z nakedów ( ponad 100 tys.km zrobiłem ) na moto sportowo -turystyczne i wybór padł na VFR1200F ,ale dla ciebie to może być za duża różnica i w mocy i w masie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy akurat ty ogarniesz to tego ja nie wiem :biggrin:

mogę Ci tylko powiedzieć że oddaje moc bardzo fajnie , w prowadzeniu jest bardzo neutralny . Z wyglądu też nie ma się czego wstydzić

zawias jak na ulice daje radę

hamulce bardzo fajne

pozycja wygodna

Generalnie wg mnie bardzo dobry sprzęt do szybkiej turystyki . I nie wygląda źle nawet z kuframi :biggrin:

nie wiem czy uda się kupić kawe Z1000SX czy GSX-S1000f za 20 tys

Honda XX też bardzo fajna ale to konstrukcyjnie starszy model ale też bardzo fajny .

http://www.swiatmotocykli.pl/Motocykle/1,113441,17244316,Uzywana_Honda_CBR_1100XX_Super_Blackbird_CBS___opinia.html

Edytowane przez kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiej jazdy jak opisujesz zdecydowanie lepszy będzie sport turystyk niż sport. Inny przebieg momentu powoduje, że motocykl lepiej się zbiera z dołu i nie trzeba go tak wysoko kręcić. Ponadto jeśli myślisz o jakiejś turystyce (nawet sporadycznej), to sportowy turystyk ma możliwość podczepienia kufrów. W porównaniu do er6 odczujesz różnicę na wszystkim co ma około 100 KM na pewno. CBR600F, CBR1100XX wyźej wspomniana, Triumph Sprint ST1050, VFR800, albo też wspomniany Z1000SX - to wszystko sprzęty, które powinny spokojnie spełnić Twoje oczekiwania. Jest jeszcze więcej opcji o podobnym charakterze, więc popatrz co Ci się podoba.

 

Pozdr,

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...