Skocz do zawartości

Przy docieraniu motocykl zgasł złapał za koło i nie odpala


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego , ja po remoncie 2-suwów, zawsze ostrzegam, żeby nie pałować, mieszankę paliwa z olejem stosować nieco więcej oleju ( tylko full syntetyk), a gaźnik na okres docierania powinien pracować na bogatszej mieszance powietrznopaliwowej....

A kto zaręczy, że autor prawidłowo stosował się do takich zaleceń ?

 

A i tak może być kwestią przypadku/lub zaniedbania właściciela- jeśli przez zapchanie, przez jakieś paprochy, silnik zacznie pracować na zubożonej mocno mieszaninie- znam przypadek, że silnik popracował 30 s. ( sekund) zanim dobiegłem by zgasić, było po ptakach... ( to była piła spalinowa akurat), a po dzwięku poznałem....dobrze, że to nie ja robiłem remoncik, a właściciel owej piły....

 

Ostatnio przeprowadzałem renowację RMX 50, na komplecie z firmy Airsal, i na kartce szczegółowo jest podane, jak należy postępować...i jest ostrzeżenie, że producent nie ponosi odpowiedzialności, za zestaw, jeśli motocykl będzie używany w sposób wyczynowy.... (!) to tak apropo.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet zregenerowany cylinder posłuży przez długi okres czasu, a w zasadzie cały układ korbowo-tłokowy. W zregenerowany cylinder dalej jest oryginalny, tylko że jest poddany szlifowaniu i honowaniu. A zatrzeć to możesz i nowy cylinder, jak nie umiesz tego robić.

Zresztą docierać to trzeba umieć, są różne szkoły. Generalnie zaleca się jazdę bardzo spokojną, ale nie raz słyszę, że czasem trzeba dać w palnik, nawet na dotarciu. Bo wiesz, że silnik nie ma tylko niskich obrotów. Co więcej, silniki docierane dynamiczniej i z głową, są bardziej żwawsze niż te, które się muli na dotarciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...