Skocz do zawartości

Pomoc w tuningu dt 50


KOZAK MTB
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.
Jako że zrobiło się zimno to moja dt poleciała w części i powoli się tuninguje...
Oto spis tego co jest/będzie:
-wydech pot conti chr podobno średni do tuningu no ale taki był i na razie nie zmieniam
-cylinder pacorse "90" i tłok meteor na dwóch pierścieniach
-gaznik dellorto 17.5
Reszta nie wybraną ale w sumie nie ważna do moich pytań
Mam kilka problemów i proszę o pomoc (odpowiedzi z numerkiem na co odpowiadasz jak można prosić :D)
1. Jakie dać dysze do gaźnika bo na razie nie zamierzać dawać większego
2. Jakie przełożenie polecacie najlepiej z zębatką 48 z tyłu bo mam w dobrym stanie
3. Jakie znacie opinie o pacorse 90, podobno tłoki lipa ale ja daję meteora
4. Nada się ten wydech w miarę?
5. Jest ktoś w stanie vmax na oko oszacować? Nie wiem czego się spodziewać
6. Czy seryjna elektronika wystarczy? Mam wersję z tym takim komputerkiem pod siedzeniem nad Aku nie pamiętam nazwy
Dziękuje z góry za odpowiedzi i pozdrawiam 1f601.png

Edytowane przez KOZAK MTB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jako że zrobiło się zimno to moja dt poleciała w części i powoli się tuninguje...

Oto spis tego co jest/będzie:

-wydech pot conti chr podobno średni do tuningu no ale taki był i na razie nie zmieniam

-cylinder pacorse "90" i tłok meteor na dwóch pierścieniach

-gaznik dellorto 17.5

Reszta nie wybraną ale w sumie nie ważna do moich pytań

Mam kilka problemów i proszę o pomoc (odpowiedzi z numerkiem na co odpowiadasz jak można prosić :D)

1. Jakie dać dysze do gaźnika bo na razie nie zamierzać dawać większego

2. Jakie przełożenie polecacie najlepiej z zębatką 48 z tyłu bo mam w dobrym stanie

3. Jakie znacie opinie o pacorse 90, podobno tłoki lipa ale ja daję meteora

4. Nada się ten wydech w miarę?

5. Jest ktoś w stanie vmax na oko oszacować? Nie wiem czego się spodziewać

6. Czy seryjna elektronika wystarczy? Mam wersję z tym takim komputerkiem pod siedzeniem nad Aku nie pamiętam nazwy

Dziękuje z góry za odpowiedzi i pozdrawiam 1f601.png

Wydech tam zostaw według mnie wystarczy już, że nie jest seryjny to już dużo daje więc lepiej nie zmieniaj bo to będzie tylko strata pieniędzy na twoim miejscu pod ten cylek wymienił gaźnik nie opłaca się większych dysz dawać, wymień też wał korbowy bo może nie wytrzymać takiego cylka i korba wyjdzie bokiem, vmax jak wymienisz gaznik na wiekszy z tym cylkiem bedzie pewnie ze 110 conajmniej, zależy też od przełożeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zgłosisz że masz większą pojemność i musisz mieć prawko na ten motocykl :D

Ja zakładam, że nie ma prawka nawet na 50 jak większość, z resztą po co zgłaszać, że zmieniana była pojemność? Później ciężej sprzedać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sens pakować taką monetę w DT50, która jest małym enduro a nie wyścigówką? Przecież tam jest skrzynia zestopniowana pod lekki teren a nie na bicie rekordów prędkości po asfalcie. Nie lepiej to sprzedać i kupić coś typu Aprilia RS50? Aprilka już na starcie jest o 10 kg lżejsza co w przypadku 50 ccm ma duże znaczenie. Nie miałem ani DT ani RS, kiedyś miałem za to Aprilkę SR50 LC i na seryjnym silniku gdzie jedynymi modyfikacjami był wydech i wariator bez problemu na prostej szła ze mną 90 km/h (a ważę 90 kg), jak wsiadał na nią ktoś lżejszy i dłużej rozbujał to 100 km/h wyciągała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładam, że nie ma prawka nawet na 50 jak większość, z resztą po co zgłaszać, że zmieniana była pojemność? Później ciężej sprzedać

 

Kubus 50/125

 

Gdybym mial mozliwosc, to za sam Nick bym Cie zbanowal !

 

Na uj Pier dolicz cokolwiek na ten temat ? Wiesz wogole dleczego aby jezdzic potrzebna jest karta woznicy ?

 

 

 

Kozak MTB

 

Zaczynasz od doopy strony !

 

Najpierw to kul opony z indexem predkosci conajmniej " L " nastepnie uklad hamulcowy conajmniej od 125 ccm, od 250 ccm bedziue lepsiejszy !

 

Korbowod moze nie wytrzymac, skrzynia notabene rowniez ! Wladujesz kase i na dziendobry moze Ci korba wyjsc bokiem albo zebatki / orzekladnie / tryby w skrzyni pojsc do Walhalla / krainy wiecznych lowow !

 

Nr.5 Czego mozesz sie spodziewac ?

 

Tego, ze mozesz miec wypadek, nawet nie z Twojej winy ! Jako, ze nie oddales jeszcze matce za mleko wiec w razie draki wezwanie do sadu na rozprawe dostaja Twoi rodziciele, mysle, ze nie jeden pawian moglby sie pozniej przed pawianicami taka czerwona doopa chwalic, w Twoim przypadku przed laskami efekt napewno nie bedzie ten o jakim marzysz !

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładam, że nie ma prawka nawet na 50 jak większość, z resztą po co zgłaszać, że zmieniana była pojemność? Później ciężej sprzedać

 

Kubus 50/125

 

Gdybym mial mozliwosc, to za sam Nick bym Cie zbanowal !

 

Na uj Pier dolicz cokolwiek na ten temat ? Wiesz wogole dleczego aby jezdzic potrzebna jest karta woznicy ?

 

 

 

 

Tu sie zdziwisz, ja mam prawko :0

 

Ja zakładam, że nie ma prawka nawet na 50 jak większość, z resztą po co zgłaszać, że zmieniana była pojemność? Później ciężej sprzedać

 

Kubus 50/125

 

Gdybym mial mozliwosc, to za sam Nick bym Cie zbanowal !

 

 

 

Jak ty byś za nicki banował, to lepiej opuść to forum bo nie jest dla Ciebie widocznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ty byś za nicki banował, to lepiej opuść to forum bo nie jest dla Ciebie widocznie

 

Kubus

 

Nie uwazasz, ze troche za smarkaty jestes abys takie rady dawal ?

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ty byś za nicki banował, to lepiej opuść to forum bo nie jest dla Ciebie widocznie

 

Kubus

 

Nie uwazasz, ze troche za smarkaty jestes abys takie rady dawal ?

 

:crossy:

Sądząc po tym jak piszesz (czyli dawanie odstępu przed znakiem zapytania) to nie :) Teraz kolejna rada: nie dawaj spacji/odstępu przed znakiem zapytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wykrzyknikiem też spacji nie dajemy, widzę, że dupka już piecze, myślę, że na tym możemy zamknąć ten temat, nie daje ci prawa głosu więc nie odpisuj, POZDRo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...