Skocz do zawartości

[ROZ] Synchronizacja gaźników Suzuki Gt 380


Max2226
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problemy z Synchronizowaniem gaźników w Suzuki, po przetłumaczeniu z książki o Suzuki, nic nie zrozumiem wiec zastanowiłem się jak to zrobić. synchronizowanie owych gaźników polega na wykręcaniu pręta gwintowanego który ciągnie przepustnice i jego z kręcenie na walku przymocowanym to dźwigni.

Mój pomysł polegał na odpaleniu 1 cylindra i ustawieniu 1500rpm i tak każdy kolejny cylinder,

i niestety na obrotomierzu na linke strasznie skacze wskazówka i nie jestem wstanie idealnie ustawić bo bardziej się domyślam ile jest obrotów, pomyślałem o jakimś obrotomierzu elektronicznym tylko pytanie który będzie dobry i nie kosztował majątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy w Skarzysku Kamiennej nie ma zadnego warsztatu motocyklowego ktory ma oprzyrzadowanie i wie jak to robic ?

Czy tew gazniki sa w dobrym stanie / odbudowane i czy wolne obroty sa ustawione ?

Synchronizacja to ostatni zabieg przy ustawianiu gaznikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Wybaczcie ze odpisuje tak późno ale troche miałem na głowie spraw.

Niestety są to trudne gaźniki do ustawiania, wakuometry tutaj nic nie pomogą są to gaźniki zwykle a nie membranowe.

W Skarżysku o dobrym mechaniku motocyklowym wogole w okolicy można zapomnieć przynajmniej ja nieznam żadnego. Sam robie przy swoich moto ale to mój pierwszy motocykl wielocylindrowy i do tego 2t, Jak dotąd miałem styczność tylko z silnikami z 1 garem.

W gaźnikach niema śruby z boku od uchylenia przepustnicy jedynie od składu mieszanki, położenie przepustnicy ustawia sie na każdym cylindrze poprzez szpilke przykręconą do przepustnic, Jest śruba główna którą się ustawia wolne obroty na wszystkich cylindrach naraz.

Poradziłem sobie z tym podpinając obrotomierz elektroniczny niestety obrotomierz na linke ciągle drgał na małych obrotach co uniemożliwiało mi to ustawienie obrotów na każdym cylindrze jednakowych. I tak była z tym długa zabawa ale udało mi się i można zamknąć temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...