Skocz do zawartości

Pierwszy motocykl - chiński wybór


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przede mną zakup pierwszego motocykla.

Kupno prawdopodobnie od razu po zimie, liczę na marzec.

 

Niestety brak mi doświadczenia w prowadzeniu motocykli, prawa jazdy kat. A również nie mam. Jedyne co mam to kat. B i chęci na motocykl.

 

Sprawa wygląda następująco, mam ograniczony budżet około 8500zł, chciałbym zakupić jakąś 125cc. Niestety w tej kwocie nie kupię żadnej Yamahy czy czegoś podobnego, więc wybór padł na chińczyka.

Proszę was o pomoc w wyborze 'marki", macie większą wiedzę i doświadczenie niż ja.

 

Są marki które należy unikać? Jak wygląda awaryjność i trwałość? Przeglądałem oferty Junaka, Zippo, Barton i Rometa. Każdy ma w swojej ofercie coś ciekawego.

Wolę kupić coś nowego chińskiego niż używkę typu Yamaha. Brak mi doświadczenie i budżetu aby wpadać w ewentualne naprawy kupując używkę.

Wiem że większość z was będzie negatywnie nastawiona do tych "chińczyków".

 

Jeśli trzeba, z chęcią wrzucę modele które wpadły mi w oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie to już coś ciekawego i w miarę świeżego z Japonii byś kupił. Jeśli nie zaboli Cię utrata 50% wartości przy sprzedaży nowego chińczyka po 2 latach użytkowania to bierz, nie rozczulaj się nad marką bo to wszystko na jedno kopyto klepane, bierz co się bardziej z wyglądu podoba, ma gwarancję i serwis jak najbliżej miejsca zamieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nowe to chińczyk i tu wejdź na fora Klubu Chińskich Motocykli lub Rometa 125 bo chyba większość tego co jeździ to klony Hondy CG.

Jak japońca to wybierz model do którego jest najwięcej części na alledrogo, najlepiej model, który był w oficjalnej sprzedaży w Polsce.

 

Podałeś modele zasadniczo różniące się przeznaczeniem. Taki Hyper jest śliczny (był na zlocie), ale raczej nie widzę szału

z dostępem do części. Przede wszystkim zdeklaruj się co cię interesuje, trasa czy teren, dojazdy do pracy czy weekendowe wypady.

W tej cenie bym proponował:

-teren Romet ADV Fi Pro

-weekendy Yamaha Virago 125

-praca to już cokolwiek zwrotnego w mieście, najlepiej kibel

Edytowane przez wiciu_r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zaproponuję Kymco, chociaż sam wybrał bym starego japończyka.

Dlaczego akurat Kymco?

 

Jak nowe to chińczyk i tu wejdź na fora Klubu Chińskich Motocykli lub Rometa 125 bo chyba większość tego co jeździ to klony Hondy CG.

Jak japońca to wybierz model do którego jest najwięcej części na alledrogo, najlepiej model, który był w oficjalnej sprzedaży w Polsce.

 

Podałeś modele zasadniczo różniące się przeznaczeniem. Taki Hyper jest śliczny (był na zlocie), ale raczej nie widzę szału

z dostępem do części. Przede wszystkim zdeklaruj się co cię interesuje, trasa czy teren, dojazdy do pracy czy weekendowe wypady.

W tej cenie bym proponował:

-teren Romet ADV Fi Pro

-weekendy Yamaha Virago 125

-praca to już cokolwiek zwrotnego w mieście, najlepiej kibel

 

Chce czysto rekreacyjnie, weekendy plus jazda w tygodniu. Teren mnie nie interesuje chociaż ten Hyper jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny, od razu z kuframi:

 

https://www.olx.pl/oferta/2018r-motocykl-cross-enduro-turystyczny-zipp-vz-5-125-romet-adv-125-CID5-IDwvjAt.html#bb747f28b1

 

Cena do przyjęcia, sam się nad nim zastanawiałem. W końcu kupiłem "starą" ADV-kę bo lubię rzeźbić,

a przy takiej nie żal...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam quada Kymco. Moje zdanie na temat marki jest takie, trochę droższy od chińskich, niewiele gorszy od japońskich.

ETZ 251 x2 1993-1996,XL600R 1996-1998,DR800 1998-2005,RF900R 2005-2007,FMX650 2007-2009,SV650S 2008-2010,SV1000N 2010-2015, XR600R 2011-2016, CMX250 2014-2015, MT-07 2015-2018, DR-Z400SM 2016-2019,CBR650F 2018-2022, CRF 250Rally 2019-2022, Tracer7 2022-..., DR650RSE 2023-..., Big-1 2024-...,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam jestem tu nowy. Przychodzę z zapytaniem czy Keeway RKS 125 lub Keeway TX 125 to dobry wybór na start oraz czy opłaca się kupować motocykl przed zdaniem egzaminu jeżeli jest fajna okazja na dobry sprzęt. Byłbym wdzięczny również za wasze propozycje. Mam 15 lat za 6 miesięcy robię prawko A1 zależy mi na czymś czym mógłbym jeździć na tej kategorii. Mój budżet to 6000zł. Doświadczenie raczej nikłe kilka razy jeździłem na komarku :). Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc. 😀

 

P.S Jeżeli zła kategoria lub coś to przepraszam jestem tu nowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...