Skocz do zawartości

XJ600 przyczyna problemu akumulatora


Cichy92
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Powyższy problem tyczy się motocykla XJ600 4BR. Po weekendowej przejażdżce około 300km odstawiłem motocykl do garażu. Po czterech dniach próbuję odpalić motocykl lecz bez skutku, rozrusznik nawet nie drgnie ( słychać tylko cykanie przekaźnika rozrusznika). Dokładnie sprawdziłem stator ( brak zwarć do masy statora oraz międzyzwojowo, rezystancja uzwojeń jak w serwisówce) więc wykluczyłem tą część. Następnie sprawdziłem regulator napięcia, który również okazał się prawidłowy ( diody wewnętrzne oraz napięcie ładowania na pożyczonym akumulatorze zgodne z serwisówką). Winowajcą okazał się akumulator, miał 6 lat i powodował gwałtowny spadek napięcia pod obciążeniem z 12.4V do około 8V, nawet po przyłączeniu zwykłej żarówki 12V. Nie przyjmował żadnego prądu podczas ładowania. Kupiłem więc nowy akumulator, tak jak poprzedni był to zwykły bezobsługowy z dolnej półki.
Po pięciu miesiącach użytkowania déjà vu, po przejażdżce 250km nazajutrz pada akumulator w ten sam sposób. Już po przekręceniu kluczyka zauważyłem słabiej świecącą kontrolę "N" czyli luzu a rozrusznik ani drgnie. Napięcie bez obciążenia 12,8V po przyłożeniu żarówki spada do nawet 6V po czym wraca do 12,8V.
Akumulator wygląda na lekko wybrzuszony w miejscu wkładania cel. Racjonalnie myśląc został "zagazowany", ale napięcie ładowania cały czas w normie.
Gdzie tkwi problem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też widzę w tym problem co Limo. ^ miesięcy to jeszcze gwarancja obejmuje.
Nie podałeś tylko napięcia ładowania.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Freda starego i padł aku.

Nadumałem po necie idę do sklepu, zamawiam konkretny akumulator Varty.

Ma być na drugi dzień.

Poszedłem i sprzedawca daje mi coś M????

Mówię że zamawiałem aku Varty i słyszę, cytuję:

"Ten tez jest wiele Varty, kosztuje 60zł".

Z braku laku zamiast 250zł zapłaciłem 60 i całe 2 tygodnie Fred chodził zanim zdechł.

Potem kupiłem przez net to co chciałem i było po problemie.

Edytowane przez wiciu_r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcie ładowania to 13.6V do 14.2V w zależności od obrotów

Marka nowego to Bpower, cenowo względem Yuasy to różnica około 70zł.

Gwarancja jest na 12 miesięcy, uznanie gwarancji z opinii użytkowników zdarza się rzadko. W chińskim łosiu też mam niszowy aku a trzyma juz 4 rok.



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W chińskim łosiu też mam niszowy aku a trzyma juz 4 rok.

 

Z namaszczeniem poza TDM ujeżdżam chińskiego Rometa ADV i po 2 latach aku nadal sprawne bo taki egzemplarz się akurat trafił.

Trafił piszę bo tam nie ma kontroli jakości. Albo masz euro klasę, albo trafisz w celach zamiast ołowiu styropian.

Ja trafiłem OK. pewnie przypadkiem.

Mam aku firmy Yu hung jao haj h*j, bez przenośni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcie ładowania to 13.6V do 14.2V w zależności od obrotów

Marka nowego to Bpower, cenowo względem Yuasy to różnica około 70zł.

Gwarancja jest na 12 miesięcy, uznanie gwarancji z opinii użytkowników zdarza się rzadko. W chińskim łosiu też mam niszowy aku a trzyma juz 4 rok.

 

 

 

 

Ładowanie jest dobre. Jeśli na siłę szukasz potwierdzenia że to nie wina aku to masz tu ode mnie: to na pewno nie aku!

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w sklepie, o dziwo reklamację uznali. Dowiedziałem się od sprzedawcy, że jest to pierwszy przypadek tej marki. Postanowiłem powtórnie nie ryzykować, więc kupiłem coś z wyższej półki.

Edytowane przez Cichy92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam. Jednak w przypadki nie wierzę, postanowiłem sprawdzić w praktyce ładowanie. Prowizorycznie zamontowałem woltomierz i odbyłem rundkę wokół komina. Po 30 minutach jazdy wracałem do domciu aż tu nagle...

https://zapodaj.net/185cb325e7ad7.jpg.html

Im+not++but+this+picture+will+never+ceas

Przegrzewa się regulator, stabilizacja napięcia kuleje. Kupić nówkę, używkę a może zamiennik jakie macie doświadczenia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...