Skocz do zawartości

Uszczelnienie połączenia kolektora z dolotem tłumika CBR 600 F4i.


plubart
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć założyłem sobie przelot Huzara w CBR 600 F4i i chyba mam nieszczelność na łączeniu kolektora z dolotem do tłumika. Ogólnie po mocnym skręceniu obejmy można przekręcić dolot na kolektorze. Moto ma bardzo słaby dół i mocno strzela w tłumik przy schodzeniu z obrotów.

Czym to skutecznie uszczelnić? Dedykowane uszczelki Hondy są stanowczo za "grube" i nie jestem w stanie założyć na to dolotu. Oryginalną więc usunąłem. Pomyślałem o opasce wyciętej z puszki po piwie ale takie druciarstwo zostawię sobie na koniec :)

Edytowane przez plubart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się się że dolot nachodzi na kolektor, w sensie jest szerszy? Czy w takim razie ma cztery równoległe nacięcia idące ok. 5cm w głąb? Jeśli nie to zrób takie nacięcia diaksem, to pozwoli mocniej docisnąć dolot do kolektora.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam druciarstwo. Ważne aby aluminiowa była. Pastę Ci pewnie wydmucha. Są do kupienia różne rodzaje takich uszczelek, ale nie tak cienkich jak blacha z puszki.

 

jak nic nie znajdę to spróbuje z tą puchą :)

 

Domyślam się się że dolot nachodzi na kolektor, w sensie jest szerszy? Czy w takim razie ma cztery równoległe nacięcia idące ok. 5cm w głąb? Jeśli nie to zrób takie nacięcia diaksem, to pozwoli mocniej docisnąć dolot do kolektora.

 

Tak dolot nachodzi na kolektor, nacięcia są ale nie są aż tak długie.

 

 

Poprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...